Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak połączenia
#1
Witam, 

Zakupiłem 2 szt. LK4 z zasilaczem i mam problem z połączeniem się do nich. 
LK4 nie pobiera IP z dhcp z MT
LK4 nie jest widoczne poprzez narzędzie LKTools 
Reset nic nie zmienia. 

Czy LK4 ma stałe IP w momencie jak nie pobierz po dhcp ?
Odpowiedz
#2
(12-02-2023, 03:16 PM)m3qknev napisał(a): Witam, 

Zakupiłem 2 szt. LK4 z zasilaczem i mam problem z połączeniem się do nich. 
LK4 nie pobiera IP z dhcp z MT
LK4 nie jest widoczne poprzez narzędzie LKTools 
Reset nic nie zmienia. 

Czy LK4 ma stałe IP w momencie jak nie pobierz po dhcp ?

lk4 nie widzi lktools i nie zobaczy aż do wydania nowszej wersji softu
ip jest w przedziale 192.168.1.xxx jeśli twoja siec ma inne to nie zobaczysz go bo nie podepnie się do routera
def ip 192.168.1.100
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#3
Faktycznie 192.168.1.100 - szkoda, że na instrukcji nigdzie nie ma tak podstawowej informacji. 

Dzięki.
Odpowiedz
#4
od wersji sw 1.03 lktols powinien widziec lk4
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
(12-04-2023, 11:00 PM)wilkxt napisał(a): od wersji sw 1.03 lktols powinien widziec lk4
ale czy w lk4 nie jest inne radio i mac odbiega "od normy"... którą szuka LKtools, po zmianie mac to też u mnie "na dwoje babka wróżyła" czasem nie widzi, chyba że tam jest jakiś inny mechanizm rozpoznawania.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#6
(12-05-2023, 05:54 PM)stAch napisał(a):
(12-04-2023, 11:00 PM)wilkxt napisał(a): od wersji sw 1.03 lktols powinien widziec lk4
ale czy w lk4 nie jest inne radio i mac odbiega "od normy"... którą szuka LKtools, po zmianie mac to też u mnie "na dwoje babka wróżyła" czasem nie widzi, chyba że tam jest jakiś inny mechanizm rozpoznawania.

Tak, mechanizm rozpoznawania nie jest oparty na macu
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
(02-26-2024, 09:36 PM)wilkxt napisał(a):
(12-05-2023, 05:54 PM)stAch napisał(a):
(12-04-2023, 11:00 PM)wilkxt napisał(a): od wersji sw 1.03 lktols powinien widziec lk4
ale czy w lk4 nie jest inne radio i mac odbiega "od normy"... którą szuka LKtools, po zmianie mac to też u mnie "na dwoje babka wróżyła" czasem nie widzi, chyba że tam jest jakiś inny mechanizm rozpoznawania.

Tak, mechanizm rozpoznawania nie jest oparty na macu

Witam,
Miałem podobny problem, świeżutki jeszcze pachnący LK4 a za żadne skarby nie mogłem się z nim połączyć. Mój Mikrotik nie przydzielał mu adresu IP i też LK4 nie ustawiał się na stałym IP 192.168.1.100 - to na bank nie działa. Udało mi się wbić do LK4 za pomocą innego Mikrotika, któremu udało się nadać mu adres z DHCP. To jest jedyne urządzenie, które nie chce pobierać adresu z DHCP z mojego routera. Po wpisie kolegi m3qknev uważam, że problem leży po stronie LK4. Proszę to zweryfikować.
Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości