Forum Tiny Control Solution
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler V3.5 (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE (/showthread.php?tid=933)



RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - krzychor - 03-30-2023

(03-30-2023, 01:18 AM)stAch napisał(a):
(03-29-2023, 10:34 PM)krzychor napisał(a):
(03-29-2023, 04:37 PM)stAch napisał(a):
(03-28-2023, 09:05 PM)wilkxt napisał(a): Podłącz pin TX z konsoli do komputera przez przejsciowke uart-usb i zobacz covwypisuje

to może jeszcze mój myk na padnięte LK --> zdemontuj nakładkę! --> przeglądarka --> LK3.ip:port/stm.cgi?upgrade=lkstart3 i po ok 5-10s odpal flash na tftpd lub LKTools

Dzięki, zgodnie z powyższą radą udało się wgrać poprzednią wersję softu. Ale Modbus nadal milczy. czyli problem nie po stronie firmware.
próbuję z modułem Modbus który poprawnie działa z innym LK.

nie ma za co...  chyba upalona płytka modbusa - na chinczyku taniej niż wysyłka LK do serwisu https://pl.aliexpress.com/item/1005001621746811.html jak coś pilne to mam zapas mogę podesłać Smile oddasz jak przyjdzie do ciebie Smile
profilaktycznie potraktuj ja lutownica może jakiś zimny lut.  U mnie tylko w tym sezonie zimowym na 15 nakładek modbus już 3 padły.
Zastanawiam się nad lepsza jakością tego konwertera https://www.reichelt.com/pl/pl/p-322-yta-deweloperska-konwerter-uart-ttl-na-rs485-debo-ttl-rs485-p316262.html ale to może być takie samo... tylko ładniej opakowane

A może banał - nakładka źle weszła w złącze IDC - raz udało mi się tak zamontować!...  poprawić wygięte piny ... warto by było tez sprawdzić czy one gadają.
posprawdzałem piny, są ok. mam 2 płytki modbus i obie nie działają na HW3.8 a na innym LK HW3.6 działaja więc jednak cos jest nie tak z LK3.8 chyba sprzętowo.
piszesz o SW1.56 - gdzie ten soft jest, na forum nie widzę nowszego niż 1.55a???


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 03-30-2023

bedzie niebawem


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - krzychor - 03-30-2023

(03-30-2023, 08:20 AM)stAch napisał(a): bedzie niebawem

może twórcy dodaliby:

1) LICZBĘ - twór, którego wartość wpisywana z palca, byłaby dostępna w DIFF. Aby przemnożyć np Power przez 0,8
2) LICZNIK - twór, którego wartość = Energia 1do6 , z możliwością zerowania w schedulerze, aby dało się uzyskać np dzienne / miesięczne wskazania energii bez angażowania pola Moc i Energia
3) Zwiększenie ilości pól Moc i energia
i za to z góry wam dziękujemy :-)


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - rpce - 03-31-2023

A mnie brakuje zapisu po modbus nie tylko odczytu parametrów.


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 03-31-2023

OK dopisuje w waszym imieniu do koncertu życzeń tutaj: https://forum.tinycontrol.pl/showthread.php?tid=2734 i zapraszamy tam do dyskusji co dwie głowy to nie jedna.
Zapis modbus w sensie... logowania danych (rozwiń swoja myśl klikając link powyżej) czy raczej dwukierunkowego RSa wysyłającego komendę z LK do urządzenia RS


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - krzychor - 04-17-2023

(03-28-2023, 09:05 PM)wilkxt napisał(a): Podłącz pin TX z konsoli do komputera przez przejsciowke uart-usb i zobacz covwypisuje

Dzięki wsparciu z forum oraz Serwisu, udało mi się pokonać wroga. Sprawa banalna ale może ktoś mieć ten sam problem: W LK 3.8 konwerter modbus podłącza się do IDC10-1 GPIO1 i 2 (pin 10, 8) a nie jak ja próbowałem do UART_RX i TX  ;-)
Trudno znaleźć to w opisie (ja nie znalazłem) tylko w jednym poście wilkxt na forum. Może warto dodać opis tych pinów w instrukcji skróconej?
pozdrawiam,


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 04-19-2023


Ustawienia użytkownika nie trzyma ustawień Events
mimo blokady nazw pasków pwm pokazują sie one na układzie użytkownika
Przy okazji dłubania w tym temacie na outx można by zrobić status AUTO i pokazywać go jeśli jest aktywny autoswitch kolor będzie pokazywał stan on/off a AUTO zasygnalizuje nam ze ten tryb jest aktywny.


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - rpce - 04-23-2023

LK3 HW 3.6
modbus po uart+konwerter

Ustawiam komunikacje z licznikiem i działa. Restart i działa. Jeśli odłączę konwerter ttl->485 i zrobię restart ponownie podłączę konwerter po restarcie nie startuje komunikacja (co jest oczywiste - symulacja wymiany modułu).
Podłączyłem wszystko jak powinno być włączyłem zasilanie i nadal brak komunikacji.
Dopiero wyłączenie i na chwilę włączenie modułu modbus w ustawieniach LK powoduje, że komunikacja od nowa zostaje nawiązana.

Nie można zrobić tak aby przynajmniej po restarcie jak czyta ustawienia spróbował uruchomić modbus ? A tak wygląda na to, że blokuje się na stałe i kicha i trzeba przestawiac w ustawieniach modbus włącz/wyłącz moduł.


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 06-05-2023

3 warunek w zdarzeniach...
powinien on działać na zasadzie true - exit (czyli tak jakby postawić znaczek na checkboxie ☑ On) tym samym włączając lub wyłączając zadanie jeśli jest on spełniony - takiej opcji właśnie brakuje zadaniom. 
Dodanie 3 warunku w trybie true - false w zasadzie nic nie zmienia poza złożonością zadań.
   

czyli jeśli na pozycji 1 zadań mamy warunek inpd1 = 1 --> MQTT
a na pozycji 2 zadań mamy warunek vcc > 5 i ev1 = 1 --> OUT0 = 1 
jeśli inpd1 = 0 to rozpatrzenie warunku 2 zostanie pominięte a stan przekaźnika nie zostanie zmieniony
jeśli inpd1 = 1 i vcc >5 przekaźnik się załączy
jeśli inpd1 = 1 i vcc <5 przekaźnik się wyłączy 


DIFF - propozycja o dodanie średniej +/- z 2 zmiennych na zasadzie (A+B)/2 którą taki diff by zwracał - teraz trzeba kombinować z energią i 2 diffami
   
dif1 i dif2 oraz energy6 to obecnie ustawienia średniej - diff4 przykład nowej funkcji

dziś przetestuje 57a na większej ilości LK

---------------------------------------------------------------------
większych błędów brak Smile  
na kilku LK hw3.5 impa6 mnożnik ustawiał sobie dziwne liczby - oraz trzeba było ponownie ustawić czas powrotu wyjść
po zapisaniu i restarcie już trzymało ustawienia

przy mocno wykorzystanych panelach użytkownika eventy robią ciut zamieszania    
w dodatku nie można usunąć na nich opisów a ev7 i ev8 nie trzyma pozycji ustawień - proponuje dodać jeden zbiorczy guzik pokazujący status wszystkich eventów - nie musi on być nawet klikalny - lub dodanie eventów jako wirtualne okno jak voled a na statusie użytkownika iframe w którym użytkownik daje sobie event lub voled albo własna stronę.
   
pojawienie się przycisku (AUTO) powoduje niezłe zamieszanie w naszej układance statusu użytkownika - trzeba poukładać elementy z widocznymi wszystkimi przyciskami AUTO i zapisać układ
   


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - marcinb - 08-09-2023

Witajcie,
A czy można by było dodać opcję po zalogowaniu na usera, żeby wyłączyć górną belkę w której pisze LK3 wersja firmware i link do dokumentacji, lub zminimalizować ją jak najbardziej trochę mi to przeszkadza jak mam full screen.

Dzięki