Forum Tiny Control Solution
Zdarzenie - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler V3.5 (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Zdarzenie (/showthread.php?tid=1853)



Zdarzenie - marcinb - 09-23-2021

Witajcie,

Otórz ze względu na iż mam w LK3 sim bez limitu smsów postanowiłem powiadominie o pełnym szambie przerobić z e-mail na sms. I tak sobie działa ale pomimo tego że szambo jest puste i czujnik wisi bo nawet do niego szambo nie dostaje to LK wysyła mi no. 5 sms pod rząd tak jakby szambo było puste.
Co może być tego powodem ?


RE: Zdarzenie - wilkxt - 09-23-2021

(09-23-2021, 07:16 PM)marcinb napisał(a): Witajcie,

Otórz ze względu na iż mam w LK3 sim bez limitu smsów postanowiłem powiadominie o pełnym szambie przerobić z e-mail na sms. I tak sobie działa ale pomimo tego że szambo jest puste i czujnik wisi bo nawet do niego szambo nie dostaje to LK wysyła mi no. 5 sms pod rząd tak jakby szambo było puste.
Co może być tego powodem ?
 ale kiedy wysyl? Przy właczeniu? Cały czas na okrągło? Jak masz ustawiony warunek?


RE: Zdarzenie - marcinb - 09-26-2021

(09-23-2021, 07:57 PM)wilkxt napisał(a):
(09-23-2021, 07:16 PM)marcinb napisał(a): Witajcie,

Otórz ze względu na iż mam w LK3 sim bez limitu smsów postanowiłem powiadominie o pełnym szambie przerobić z e-mail na sms. I tak sobie działa ale pomimo tego że szambo jest puste i czujnik wisi bo nawet do niego szambo nie dostaje to LK wysyła mi no. 5 sms pod rząd tak jakby szambo było puste.
Co może być tego powodem ?
 ale kiedy wysyl? Przy właczeniu? Cały czas na okrągło? Jak masz ustawiony warunek?

Wysył nie mam pojęcia kiedy - losowe pory dnia Smile Bo dostaję 5 szt SMSów które wysyłane są jak szambo jest puste. Warunek w załączniku.


RE: Zdarzenie - stAch - 09-26-2021

(09-26-2021, 09:09 AM)marcinb napisał(a):
(09-23-2021, 07:57 PM)wilkxt napisał(a):
(09-23-2021, 07:16 PM)marcinb napisał(a): Witajcie,

Otórz ze względu na iż mam w LK3 sim bez limitu smsów postanowiłem powiadominie o pełnym szambie przerobić z e-mail na sms. I tak sobie działa ale pomimo tego że szambo jest puste i czujnik wisi bo nawet do niego szambo nie dostaje to LK wysyła mi no. 5 sms pod rząd tak jakby szambo było puste.
Co może być tego powodem ?
 ale kiedy wysyl? Przy właczeniu? Cały czas na okrągło? Jak masz ustawiony warunek?

Wysył nie mam pojęcia kiedy - losowe pory dnia Smile Bo dostaję 5 szt SMSów które wysyłane są jak szambo jest puste. Warunek w załączniku.
jaki masz czujnik ja bym obstawiał jego błędy, sam LK działa prawidłowo ustaw sobie dodatkowo logowanie na mqtt stanu wejścia na wykresie pewnie zobaczysz zmianę stanu wejścia i stąd SMS ew. sprawdź okablowanie i indukcje prądową jeśli ww czujnik jest pływakiem na dość odległych kablach


RE: Zdarzenie - marcinb - 09-26-2021

To jest taki własnie mni trochę to dziwi bo jak miałem powiadomienie e-mail wszystko było OK.
Dodam sobie jeszcze MQTT to będę wiedział na 100% co się dzieje.

Tylko to dziwne, bo przechodzi 4-6 SMSów od razu.


RE: Zdarzenie - stAch - 09-26-2021

(09-26-2021, 07:08 PM)marcinb napisał(a): To jest taki własnie mni trochę to dziwi bo jak miałem powiadomienie e-mail wszystko było OK.
Dodam sobie jeszcze MQTT to będę wiedział na 100% co się dzieje.

Tylko to dziwne, bo przechodzi 4-6 SMSów od razu.
ja bym obstawiał pływy cieczy i fałszywe alarmy pływaka - ten dobry do wyłączania pompy śrut w środku rozłącza styki wątpliwej jakości gdy poziom cieczy jest niski
   
Jeśli chodzi o poziom płynów to polecam konstrukcje oparte na magnetycznym enkoderze indukcyjnym i pływaku kątowym z dokładnym odczytem poziomu cieczy np AS5600 lub analogowy pływak pionowy i drabinka kontaktronów oraz magnes krążkowy np z głośnika i kawałka rury pcv w ostateczności rozwiązanie pośrednie oparte na pływaku paliwa z dowolnego pojazdu  - wystarczy przedłużyć ramię pływaka w konstrukcji masz potencjometr w miarę hermetyczny ale szambo szybko go zje z uwagi na liczne związki kwasopochodne i trzeba by było go wyciągnic ponad max poziom cieczy.
konstrukcja drabinki kontaktronowej jest najtrwalsza u mnie działa bezawaryjnie już dobre parę lat inpa2 dostaje co jakiś czas napięcie zależne od wysokości pływaka lub pokazuje spoczynkowe ok 1,5v a zdarzenie jeśli inpa2 > 2 wysyła odp komunikat z aktualnym stanem cieczy w zbiorniku. ilość raportów poziomu zależna od ciebie ile sobie zlutujesz tyle masz skoków. Ja mam 5 empty 1/3 half 2/3 full  Smile


RE: Zdarzenie - marcinb - 10-01-2021

Chyba coś jest nie tak z wysyłką tych SMSów, screen z mqtt i screen z SMSów.
         


RE: Zdarzenie - stAch - 10-01-2021

(10-01-2021, 12:39 PM)marcinb napisał(a): Chyba coś jest nie tak z wysyłką tych SMSów, screen z mqtt i screen z SMSów.
 
ustaw jeszcze zdarzenie analogiczne z mailem zamiast sms - mqtt wysyłane jest okresowo jeśli inpd wykrył chwilowe przerwy na pływaku mógł nie zdarzyć wysłać parametru na mqtt ale powinien wysłać analogicznie email
czas pokrywa się poranna aktywnością i z zrzutem do szamba np koniec kąpieli poranna toaleta wiec nadal bym obstawiał wadliwe działanie pływaka


RE: Zdarzenie - marcinb - 11-13-2021

Ha ... Mamy Cię.
Otórz przez przypadek właśnie przed chwila odkryłem to:
Tak jak pisałem mam problem z przysyłaniem SMSów z LK3 że szambo jest puste.
I już mi brakło pomysłów i miałem realizować powyższy projechat stAchA. Ale siedzę sobie w domu i nagle dzwoni telefon stacjonarny analogowy z Orang u mojej babci i co i w tym samy czasie przychodzą SMSy że szambo puste. Pomyslałem, że to zbiego okoloczności, ale zadzwoniłem z komórki na ten telefon i cyck znów SMSy i znów zadzwoniłem i cyk SMSy. Okazuje się że skrętką (pomarańczowy i biało pomarańczowy) którą idzie sygnał z czujnika w szambie, podłączyłem też telefon stacjonarny (zielon i biało zielony). Więc wgrzebałem się na słupa i odciołem telewfon do babci, zlazłem zadzwoniłem i SMSy nie przyszły Smile Tylko o co tu chodzi ??


RE: Zdarzenie - stAch - 11-14-2021

w lini stacjonarnej telefonicznej podczas wywołania (dzwonienia) wysyłane jest napięcie elektryczne rożne w zależności od centrali ale nawet ok 40v
indukcja elektryczna napięcia w kablu skrętki prawdopodobnie wywołuje stan wysoki na przewodzie inn prąd zmienny ma to do siebie.

z ciekawostki ok 600m skrętki w której leci zasilanie 220v po dwie żyły na faze a 4 pozostałe nitki leci data do switcha kamery
klient dzwoni ze mu pada sprzęt w momencie odłączenia zasilacza Smile i musi fizycznie iść i wpiąć ponownie kabelek LAN .Prosi o założenie nowej wtyczki ,,może ona nie łączy, myślałem ze to poe zrobione na boczku, wiec odcinam wtyczkę lan i jak mnie nie pier.... po łapkach... indukcja Smile