Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Zasilanie lankontrolera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Proste pytanie
Co będzie jak podepnie się na raz zasilanie po POE i za pomocą wtyczki zasilającej ?

Lankontroler v3.5 i 3.6

spali się czy będzie pracować poprawnie ?
Jak będzie pracować poprawnie które gniazdo ma pierwszeństwo ?
(10-31-2019, 08:06 PM)rpce napisał(a): [ -> ]Proste pytanie
Co będzie jak podepnie się na raz zasilanie po POE i za pomocą wtyczki zasilającej ?

Lankontroler v3.5 i 3.6

spali się czy będzie pracować poprawnie ?
Jak będzie pracować poprawnie które gniazdo ma pierwszeństwo ?

A to cikawe pytanie, ja tylko mogę powiedzieć że mam switch z PoE ale LK3.6 zasilany jest poprzez normalny zasilacz 12V bo mam do zasilacza dołączony akumulator, w razie zaniku napięcia akumulator trzyma.
Jedyne co mogę powiedzieć to to że widzę w switchu że zasilanie idzie:
Kod:
Gi0/6     auto   on         15.4    Ieee PD             3     15.4

ale jak wcześniej miałem problemy z LK to wyciągałem wtyczkę zasilającą i LK umierał. I jakoś do tego nie przywiązałem uwagi Smile
POE aktywne w switchu
a LK3 ma POE pasywne
może dlatego ?

Jaskie napięcie podaje LK3 na stronie ze switcha czy z zasilacza ?


Pytanie nadal aktualne.
(11-03-2019, 07:10 PM)rpce napisał(a): [ -> ]POE aktywne w switchu
a LK3 ma POE pasywne
może dlatego ?

Jaskie napięcie podaje LK3 na stronie ze switcha czy z zasilacza ?


Pytanie nadal aktualne.

Bardzo możliwe że to zależy od PoE. W panelu LK3 pokazuje napięcie zasilacza
No to zasilany jest z wtyczki nie z POE. Dziwne że switch pokazuje coś bo LK3 ma pasywne POE. Podłączałem do switcha i nie pobierał zasilania z aktywnego POE.

Mógłby się ktoś od LK wypowiedzieć bo niechciałbym spalić LK3 na pasywnym POE
(11-04-2019, 06:10 PM)rpce napisał(a): [ -> ]No to zasilany jest z wtyczki nie z POE. Dziwne że switch pokazuje coś bo LK3 ma pasywne POE. Podłączałem do switcha i nie pobierał zasilania z aktywnego POE.

Mógłby się ktoś od LK wypowiedzieć bo niechciałbym spalić LK3 na pasywnym POE

Przy jednoczesnym podpieciu zasilania z POE i gniazda, LK będzie zasilane z tego napięcia, które jest wyższe, nic się nie spali.
Czyli switch z PoE nie jest potrzebny ?
Dzięki super wiadomość.

A co się stanie jak nagle nie będzie zasilania POE automatycznie przełączy się na zasilanie z wtyczki ?
(11-04-2019, 10:22 PM)marcinb napisał(a): [ -> ]Czyli switch z PoE nie jest potrzebny ?

LK ma PoE passive, więc potrzebny jest switch z PoE passive lub jakis PoE injector na kablu jesli chcesz go zasilać z RJ45.
Z PoE active LK raczej nie będzie pracował, chociaz to zależy od switcha/routera, bo niektóre(mikrotik) mają możliwość właczenia PoE na stałe bez sprawdzania czy jest urzadzenie i w jakiej klasie energetycznej.
Nie robiłem testów, albo możliwe że przez dodanie(równolegle na wejście zasilania) rezystora 24k, umozliwiło by zasilenie przez PoE active.

(11-05-2019, 12:28 AM)rpce napisał(a): [ -> ]A co się stanie jak nagle nie będzie zasilania POE automatycznie przełączy się na zasilanie z wtyczki ?
Tak, bez jakiej kolwiek przerwy w pracy. Tak samo w odwrotnym przypadku.
Czy wersje LK3 v3.7 i v3.8 również równocześnie można podłączać zasilanie po POE i z wtyczki zasilającej ?
Czy jak w wersjach poprzednich nic się nie spali ?
Stron: 1 2