Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Czas załączenia wyjścia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Czy jest możliwość ustawienia, aby wyjście np. OUT2 pozostawało włączone przez określony czas np 180 sekund. Chodzi mi o wyzwolenie czujnikiem ruchu syreny alarmowej na ten właśnie czas. Teraz wyjście jest wyłączane od razu po powrocie czujnika do stanu nieaktywnego.
Witam TAK, jak najbardziej.
zakładka "Control/Out"
sekcja "Reset Time", czyli po jakim czasie ma wrócić do stanu poprzedniego w sekundach.

TomekO
Witam TAK, jak najbardziej.
zakładka "Control/Out"
sekcja "Reset Time", czyli po jakim czasie ma wrócić do stanu poprzedniego w sekundach.

TomekO
Jak ostatnio testowałem (miesiąc temu) to niestety nie działało. Wyjście wyłączało się od razu po powrocie czujnika do stanu nieaktywnego. A nie po ustawionym czasie. U Ciebie działa?
Sprawdziłem ponownie. Niestety nie działa. A może winą jest to , że są inaczej ponumerowane pola. Jest "value OUT5" a czas zerowania jest "Reset time6"
Reset time for OUT_0 does not work when OUT is triggered by event (not tested for others outputs ).
agrest post_id=10891 time=1497814684 user_id=5676 napisał(a):Witam.
Czy jest możliwość ustawienia, aby wyjście np. OUT2 pozostawało włączone przez określony czas np 180 sekund. Chodzi mi o wyzwolenie czujnikiem ruchu syreny alarmowej na ten właśnie czas. Teraz wyjście jest wyłączane od razu po powrocie czujnika do stanu nieaktywnego.

ustaw w wejsciu INPD(gdzie masz podłacozny czujnik ruchu) jako praca bistabilna i czas wyłaczenia
Niestety, wówczas wyzwalanie wyjścia następuje co drugi impuls z czujnika Sad
agrest post_id=12176 time=1499804508 user_id=5676 napisał(a):Niestety, wówczas wyzwalanie wyjścia następuje co drugi impuls z czujnika Sad

Jest tak, zwieramy np. INPD1 do gnd i puszczamy, wtedy załacza sie wyjscie out, po upływie ustawionego czasu (przy wejsciu bistabilnym), out zostaje wyłączony, znowu zwieramy INPD2 do gnd i znowu out jest załaczony. Za każdym stanem niskim na INPD1 jest załaczane wyjscie OUT
Przy takich ustawieniach zdarzenie aktywuje się przy pierwszej zmianie i jest aktywne do czasu drugiego impulsu z czujnika. Zmiana stanu co drugie wyzwolenie wejścia. Po pierwszym wyzwoleniu syrena działa, ale cały czas. Nie wyłącza się po ustawionym czasie. Przy drugim wyzwoleniu następuje wyłączenie syreny.
Stron: 1 2