Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Czujnik temp AM2301B
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość
Chciałem zapytać ile można max podłączyć czujników 2301B do lan kontrolera?
Mam już zakupiony spliter ale nie jestem pewien czy to co chcę zrobić zadziała.
Z góry dzięki za info
AM2301B tylko jedna sztuka. potrzebujesz pomiary kilku wilgotności?
(05-06-2022, 12:19 PM)wilkxt napisał(a): [ -> ]AM2301B tylko jedna sztuka. potrzebujesz pomiary kilku wilgotności?

Wita
Potrzebuje z 3 miejsc temp i wilgotnośc a z pozostałych 3 tylko temp

A czy ten czujnik temp DS18B20 do podłączenia wymaga jakirgoś rezystora czy można bezpośrednio do wejścia splitera
Na nie długich(kilka metrow) odległościach nie trzeba. Przy dłuższych mogą występować problemy, więc wtedy można dodać.

Co do dodatkowego pomiaru wilgotności to na chwilę obecną można podpiąć sdc40(opcja dostępna w kolejnej wersji sw). Ale ten czujnik jest drogi i służy do pomiaru CO2, a wilgotność mierzy dodatkowo.
(05-06-2022, 12:48 PM)wilkxt napisał(a): [ -> ]Na nie długich(kilka metrow) odległościach nie trzeba. Przy dłuższych mogą występować problemy, więc wtedy można dodać.

Co do dodatkowego pomiaru wilgotności to na chwilę obecną można podpiąć sdc40(opcja dostępna w kolejnej wersji sw). Ale ten czujnik jest drogi i służy do pomiaru CO2, a wilgotność mierzy dodatkowo.

A do 20m można bez rezystora?
A czy w analogowych wejściach niema możliwości podłączenia żadnego czujnika wilgotności
Do 20m musisz sprawdzić, to zależy od użytych kabli, sposobu podłączenie itp. Unikaj ciągnięcia każdego czujnika na osobnym kablu, jeśli dwa czujniki są w podobnej lokalizacji to jeden kabel i pod koniec rozgałęzienie. Czujnik wilgotności analogowy, pewnie jakieś są, musiał byś poszukać.
(05-06-2022, 01:48 PM)wilkxt napisał(a): [ -> ]Do 20m musisz sprawdzić, to zależy od użytych kabli, sposobu podłączenie itp.  Unikaj ciągnięcia każdego czujnika na osobnym kablu, jeśli dwa czujniki są w podobnej  lokalizacji to jeden kabel i pod koniec rozgałęzienie. Czujnik wilgotności analogowy, pewnie jakieś są, musiał byś poszukać.

A nieda się podłączyć jednocześnie am2301b i
[*]czujnik BME280
tylko jedna zmianna obsługuje wulgotnosc, nawet jak podłaczysz obydwa to wybirasz jeden do obslugi. Być moze rozszerzymy ta funkcjonalnosć o dodatkow pola do odczytu wilgotnosci
Witam
A co by Pan polecał za czujnik do mierzenia poziomu cieczy chodzi mi o szambo co jest kompatybilne i sprawdzone z lk 3
Z góry dziękuje
Poczytaj ba forum było kilka wątków o tym.
Stron: 1 2