Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK_V3.6
#11
(09-29-2019, 10:07 PM)kwanat napisał(a): Niestety 1.10a również poległ. Teraz ćwiczę 1.09b. Jeśli problem będzie nadal występował to zacznę podejrzewać hardware.

Aha: dotarł do mnie TinyESP. Widzę tu potencjał, szczególnie we współpracy z LK. Jednak mam problem na wstępie. Otóż nie mogę odpalić wyświetlacza. Czy ktoś ma może doświadczenia/wskazówki? Zastosowałem ustawienia jak w instrukcji TinyESP. Przełożyłem nawet wyświetlacz z tB i nic.

2 godziny z 1.09b i wisi, a obok starszy LK3 3 miesiące bez problemów. Jutro spróbuję najniższej wersji.
Witam,
Wyświetlacz w ESP Tiny trzeba odpalic dokładnie według dokumentacjizajrzyj i poczytaj : 10 prostych kroków do korzystania z tinyESP: ( z instrukcji).

TomekO
Odpowiedz
#12
Dzień dobry wszystkim,

Izolacja. Jest więc wreszcie czas na zajęcie się zaległymi tematami.

Do posta załączam filmik https://youtu.be/Fr_4fh0LhA4. Na ekranie komputera widać okna "Status" mojego LK3: z lewej Firefoks, z prawej Chrome. można zauważyć, że przyciski i suwaki są nieco inaczej wyświetlane, ale to nie przeszkadza (zobaczę jeszcze później jak to wygląda w innych przeglądarkach).
Po prawej stronie jest smartfon z uruchominą apką ATS MQTT Client, i teraz:
1. operując przyciskami i suwakami w apce, przyciski i suwaki w przeglądarkach reagują prawidłowo i podążają za zmianami w apce,
2. operując przyciskami i suwakami w jednej przeglądarce, suwaki i przyciski prawidłowo reagują w drugiej przeglądarce, ale nie reagują w apce. Dlaczego? Ustawienia w zakładce "Klient MQTT" mam takie: Okres wysyłania: 300, Keep alive: 300. Eksperymentowanie z ustawieniami nic nie daje.
3. W apce: przyciski PWM w stanie ON są zielone (ok), w stanie OFF są szare. Czy nie byłoby dobrze, żeby konsekwentnie, jak w przypadku przycisków OUTx, w stanie OFF były również czerwone?
4. Odpaliłem wreszcie zakupionego rok temu tinyESP. I tu miłe zaskoczenie: również widzę go w apce! O postępie prac będę informował.

Czy ktoś z Was ma podobne spostrzeżenia (1,2)?
Odpowiedz
#13
(11-20-2020, 04:30 PM)kwanat napisał(a): 1. operując przyciskami i suwakami w apce, przyciski i suwaki w przeglądarkach reagują prawidłowo i podążają za zmianami w apce,
2. operując przyciskami i suwakami w jednej przeglądarce, suwaki i przyciski prawidłowo reagują w drugiej przeglądarce, ale nie reagują w apce. Dlaczego? Ustawienia w zakładce "Klient MQTT" mam takie: Okres wysyłania: 300, Keep alive: 300. Eksperymentowanie z ustawieniami nic nie daje.
3. W apce: przyciski PWM w stanie ON są zielone (ok), w stanie OFF są szare. Czy nie byłoby dobrze, żeby konsekwentnie, jak w przypadku przycisków OUTx, w stanie OFF były również czerwone?

Ad 1. W przegladarce stan jest odczytywany bezposrednio z urzadzenia po HTTP (domyslnie co 0.5s), dlatego w roznych oknach przegladrek stany sie mniej wiecej zgadzaja.
Ad 2. Lan Kontroler nie publikuje zmian stanow pwm po MQTT, przez co aplikacja "nie wie", ze stan PWM sie zmienil.
Ad 3. Wstepnie aplikacja nie zna stanu wyjsc PWM i uzywa koloru szarego do oznaczenia stanu nieokreslonego (mozna to tez zauwazyc przy wyjsciach OUT jesli LK nie bedzie wysylal danych a serie beda aktywne). Przy kolejnych zmianach stanu PWM powinien byc juz uzywany kolor czerwony dla wylaczonego, wiec to zmienimy. Przy okazji pomyslimy nad dodaniem pwm do wysylania po MQTT, tak by ich stan byl widoczny od razu po uruchomieniu aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości