Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
#51
(10-25-2019, 04:36 PM)agrest napisał(a): Uwaga do powyższej wersji. Po dodaniu 8 zadania w schedulerze następuje restart LK3. Zadanie nie zostaje zapisane.

Sprawdzalem ten problem i u mnie nie wystepowal. Spróboj innej przegladarki użyć.
Urcuhom wiresharka i podeslij plik z kawalkiem transmisji jak robisz zapisanie schedulera.
Masz podpieta konsole do LK, zeby na komputerze popatrzyc co wyrzuca?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#52
(10-25-2019, 04:42 PM)wilkxt napisał(a):
(10-25-2019, 04:36 PM)agrest napisał(a): Uwaga do powyższej wersji. Po dodaniu 8 zadania w schedulerze następuje restart LK3. Zadanie nie zostaje zapisane.

Sprawdzalem ten problem i u mnie nie wystepowal. Spróboj innej przegladarki użyć.
Urcuhom wiresharka i podeslij plik z kawalkiem transmisji jak robisz zapisanie schedulera.
Masz podpieta konsole do LK, zeby na komputerze popatrzyc co wyrzuca?


A u mnie p upgrade wszystkie czujniki przestałyy działać Sad Ani I2c ani 1wire nie działają
Odpowiedz
#53
(10-25-2019, 08:38 PM)marcinb napisał(a):
(10-25-2019, 04:42 PM)wilkxt napisał(a):
(10-25-2019, 04:36 PM)agrest napisał(a): Uwaga do powyższej wersji. Po dodaniu 8 zadania w schedulerze następuje restart LK3. Zadanie nie zostaje zapisane.

Sprawdzalem ten problem i u mnie nie wystepowal. Spróboj innej przegladarki użyć.
Urcuhom wiresharka i podeslij plik z kawalkiem transmisji jak robisz zapisanie schedulera.
Masz podpieta konsole do LK, zeby na komputerze popatrzyc co wyrzuca?


A u mnie p upgrade wszystkie czujniki przestałyy działać Sad Ani I2c ani 1wire nie działają

Może Ci się ustawienia zresetowaly, zwłaszcza jak miałeś wersję wcześniejszą niż 1.16
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#54
Przeszedłem z 1.16
Właśnie nie, odpiołem wszystko z LK3 i podpiołem tylko jeden czujnik na 1wire i znajduje nic 000000

I jestem w kropce.
Jedyne co działa przekaźniki.

Wróciłem do 1.16 i to samo LK nic nie widzi
Odpowiedz
#55
Przywróć ustawienia do fabrycznych. Może gdzieś w ustawieniach został jakiś błąd.
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#56
Pomógł twardy restet odpięcie wszystkiego i oczywiście zasilania.

Dzięki
Odpowiedz
#57
No to kilka spostrzeżeń z testów:
1. LK3 nie przestawił się na czas zimowy pomimo zaznaczenia "Automatyczny czas letni" Sad
2. Zapis schedulera po sieci lokalnej działa prawidłowo. 
3. Przy dostępie z zewnątrz (przekierowanie portu zewnętrznego 8080 na wewnętrzby 80 (LK3) zapis schedulera powoduje restart ii usunięcie zdarzenia nr 8 (w moim przypadku). W załączeniu 2 zrzuty ekranu. Na PW prześlę zrzut transmisji. Nie pojawia się komunikat "Formularz wysłany".
4. Zapis ustawień (po sieci lokalnej) powoduje utworzenie pliku o rozmiarze 40.960 bajtów. Przy próbie jego wczytania wyświetlany jest komunikat o złej wielkości pliku.


Załączone pliki Miniatury
           
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#58
A ja jeszcze dodam że po upgrade i ponownym restart LK nie pobiera automatycznie czasu z serwera czasu.
Jeszcze mam prośbę aby dodać moją prśbę o dodanie d BME280 aby pdać wysokść n.p.m wtedy będzie pkazywał pięknie ciśnienie i kretkę na + i - d DSósw
Odpowiedz
#59
(10-27-2019, 11:40 AM)marcinb napisał(a): Jeszcze mam prośbę aby dodać moją prśbę o dodanie d BME280 aby pdać wysokść n.p.m wtedy będzie pkazywał pięknie ciśnienie i kretkę na + i - d DSósw
To juz jest dodane od wersji 1.16, zakladka inputs i przy czujniku cisnienia jest okno do wpisania wysokosci
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#60
Git, Dzieki nie zauważyłem.
Teraz stanołem nad schedulerem.
Chciałbym zrobić tak że o 22:00:00 włącza się światło i autoamtycznie otwiera brama wjazdowa potem od garażu.
Poradziałem sobie że robię scheduler
22:00:00 OUT1 wartośc 1 - włącza światło
22:00:00 OUT2 wartość 1 - włącza przekaźnik bramy (to jest tylko klik) - brama się otwiera
22:00:02 OUT2 wartość 0 - wyłącza przekażnik bramy (to jest tylko klik) - brama się otwiera
22:00:00 OUT3 wartość 1 - włącza przekaźnik garażu (to jest tylko klik) - garaż się otwiera
22:00:02 OUT3 wartość 0 - wyłącza przekażnik garaży (to jest tylko klik) - garaż się otwiera

22:10:00 OUT1 wartośc 1 - wyłącza światło
22:10:00 OUT2 wartość 1 - włącza przekaźnik bramy (to jest tylko klik) - brama się zamyka
22:10:02 OUT2 wartość 0 - wyłącza przekażnik bramy (to jest tylko klik) - brama się zamyka
22:10:00 OUT3 wartość 1 - włącza przekaźnik garażu (to jest tylko klik) - garaż się zamyka
22:10:02 OUT3 wartość 0 - wyłącza przekażnik garaży (to jest tylko klik) - garaż się zamyka

Czy można to zrobić w bardziej przyjazny sposób ??

Dodatkowo by paswało żeby pozycjęz schedulera można było edytować.

Smile Tyle na dobranoc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości