Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
#31
(10-21-2019, 03:43 PM)agrest napisał(a): Jest problem z wysyłką poczty (przy szyfrowaniu). Niektóre serwery pracują na porcie 587. Niestety akurat mój. Przydałaby się możliwość ręcznego wpisywania numeru portu.

Ale port można recznie ustawić.
Dodam jeszcze, że dla gmaila, trzeba najpierw na koncie(gmail) włączyć Bezpieczeństwo-> Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#32
Ok, źle napisałem - z pamięci. Rzeczywiście wszystko mam ustawione, ale po włączeniu opcji TLS - nie wysyła testowej wiadomości. Również po włączeniu TLS w mqtt nie ma połączenia z serwerem.
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#33
(10-21-2019, 03:52 PM)agrest napisał(a): Ok, źle napisałem - z pamięci. Rzeczywiście wszystko mam ustawione, ale po włączeniu opcji TLS - nie wysyła testowej wiadomości. Również po włączeniu TLS w mqtt nie ma połączenia z serwerem.
w MQTT trzeba ustawic port na 8883
w mailu jakiego serwera używasz, jakiś własny?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#34
Do maila używam Zenbox - dość popularny Smile
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#35
Następny bug? W momencie zapisu schedurela następuje zwis LK3 i restart. Mam 8 wpisów wyłączonych. Po włączeniu czterech i próbie zapisu dzieje się to co napisałem restart. Po restarcie jest tylko 7 wpisów.
PS. W pliku ix.xml brakuje diff3.
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#36
(10-21-2019, 10:45 PM)agrest napisał(a): Następny bug? W momencie zapisu schedurela następuje zwis LK3 i restart. Mam 8 wpisów wyłączonych. Po włączeniu czterech i próbie zapisu dzieje się to co napisałem restart. Po restarcie jest tylko 7 wpisów.
A nie ma jakis dziwnych nazw, można zrzut tych wpisow, to zrobirę próbę u siebie.
Czy problem jest na https czy na http czy tu i tu?

(10-21-2019, 10:45 PM)agrest napisał(a): PS. W pliku ix.xml brakuje diff3.
Trzeba na jsona przechodzić ;-), dodamy diffa3 w kolejnym sofcie


Zenbox płatny, wiec nie bardzo mam jak sprawdzić, a nie usmiecha mi sie zakładać na test konta. Jak możesz to podeślij na priv dane(ustaw hasło, które poźniej sobie zmienisz) jakiejsc skrzynki to sprawdzę o co chodzi.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#37
W załączniku scheduler. Sprawdzałem tylko na hhtp

Dane do maila testowego prześlę w PW.


Załączone pliki Miniatury
   
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#38
Odnośnie poczty do LK nie obsługuje STARTTLS, czyli łączenia się na pocztę bez szyfrowania, a nastepnie przejściu na szyfrowanie.
Lk łaczy sie odrazu bez szyfrowania, lub odrazu z szyfrowaniem.
Zapytaj w zenboxie czy mają zamiar uruchomić typowy port(465) z szyfrowaniem dla smtp.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#39
Cytuję - "Niestety nie ma możliwości korzystania z portu 465 dla usług pocztowych w Zenbox. Prawidłowym portem dla protokołu SMTP jest port 587 zarówno dla połączeń nieszyfrowanych jak i szyfrowanych poprzez TLS lub STARTTLS." Czyli teoretycznie gdy w LK3 zaznaczę TLS i wpiszę port 587 powinno działać. Ale nie działa Sad
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#40
Witam,
A czy ma ktoś doświadczenie z WEBD ??
Ja też za pierona nie mogę ustawić wysyłania meili z LK
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości