Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
(11-10-2021, 06:41 PM)wilkxt napisał(a): Zmienne  m w wynikach? Żeby ustawić jakąś wartość?
Opcję porównania warunku z inną zmienna może dodamy
W sumie to są zmienne EVENT ale one operują 0/1 a tu przydała by się zmienna/zmienne do których zapisujemy coś.

Wartości wyniku warunku juz mamy wystarczy użyć gotowych zmiennych m, tak naprawdę to zmiany tylko by były od strony interfejsu. Żadnych nowych zmiennych byśmy nie tworzyli.

Podsumowując. Opcja porównania zmiennej ze zmiennej była by miodzio. Możliwość zapisu w wyniku warunku poprawnego wartości do zmiennej bądź innej zmiennej (jak rozumiem zmienne m mają wartości rzeczywiste więc takie z góry by było założenie)
<t></t>
Odpowiedz
(11-12-2021, 03:16 PM)ppc napisał(a): SW 1.46 | HW 3.6
Zakładka modbus dodane urządzenie zdefiniowane ID 2 Licznik dvh5241
Dane aktualny import i export  odczytywane w jednostce wat. Jesli uzyje tego parametru do zakładki moc i energia to robi sie problem bo widzi np 1665w jako 0,016 kWh
wiec cos nie tak. Dodatkowo nie jestem wstanie odczytać parametrów typu tootal IMPORT i EXPORT brakuje dzielnika 1000 ale również przekłamuje wartość
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

W zakladce moc i energia wybieramy jednostkę W lub kW. Dzielnik 1000 będzie dodany
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(11-12-2021, 03:16 PM)ppc napisał(a): SW 1.46 | HW 3.6
Zakładka modbus dodane urządzenie zdefiniowane ID 2 Licznik dvh5241
Dane aktualny import i export  odczytywane w jednostce wat. Jesli uzyje tego parametru do zakładki moc i energia to robi sie problem bo widzi np 1665w jako 0,016 kWh
wiec cos nie tak. Dodatkowo nie jestem wstanie odczytać parametrów typu tootal IMPORT i EXPORT brakuje dzielnika 1000 ale również przekłamuje wartość
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Zmiana na waty nic nie daje bo przelicza to właściwie i pokażę 42W, tyle tylko że w zakładce modbus IMPORT  jest 4221w co widać na zrzutach ekranu
Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
przy okazji wprowadzania zmian klient mqtt można by dodać możliwość wysłania stanów pwm obok out Smile
a do klienta http dorzucić jeszcze dwa url
prośba o wyłącznik PID jako opcja wykonania w zadaniach na zasadzie wyłączamy PID /ptaszek/ i zapisane w nim wyjście ustawiamy na off i odwrotnie
w związku z nadejściem sezonu grzewczego na kilkunastu LK musiałem zmienić ustawienia na zimowe. Opcja zdarzeń na zasadzie 2 lub 3 bloków które otoczone są klamrą warunku była by wreszcie końcem tego corocznego dylematu.
   
jeśli (warunek == true) {blok zadań na dotychczasowej zasadzie} i kolejne bloki analogicznie, gdy ktoś nie potrzebuje tej klamry stosowne (1==1)
do formułki opcji zdarzenia proponuje dodać opcje "oled alert" select option 0-->4  wybranie 1,2,3,4 powoduje  podczas zadziałania zdarzenia wyświetlenie ekranu OLED o wybranym nr na czas jaki mamy w jego ustawieniach i wygaszenie w zależności od ustawień.
min-max up-down mqtt:
taki pomysł myślę ze przydatny który teraz realizuje przy pomocy własnego serwera niejako duplikując bazę.
nowa zakładka gdzie przy pomocy bazy mqtt odczytujemy wartości danego logu min max w danym przedziale czasu 24h, 7dni, miesiąc, rok oraz wykrywamy spadek lub wzrost np 3 wybranych wartości logu i zapisujemy w LK jako zmienne m (min-max) lub event (up-down)
teraz mając taką zmienna np mamy alert o rekordzie zimna za oknem na emal lub informacje za ciśnienie spada wiec musimy zaparzyć melise Smile  
lub zrobić to bezpośrednio na //mqtt.ats.pl/ dodając do zadań opcje wyślij email odciążając tym samym LK z kilku reguł zdarzeń
i tak by wysłać mail musimy być w zasięgu łącza więc analogicznie serwer mgtt może to zrobić zamiast LK
opcja płatna to sms! i tu zainteresowanie będzie naprawdę spore.

kosmetyka:
skoro mamy kilka ekranów oled to może dodać do voled możliwość ich zmiany np klik na krawędzi /slider/
zapis konfiguracji k3_settings_v1.47_YYYY-MM-DD.bin bo w configu nie ma chyba informacji o wersji i jak masz sporo do obsługi LK to przy okazji ostatnich zmian miałem kilka problematycznych aktualizacji. trzeba było przywracać ustawienia fabryczne i szukać wersji kompatybilnej lub ręcznie ustawiać od podstaw



pozdrawiam...
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
LK3 najnowszy firmware 1.47a.
Prośba o sprawdzenie i2c bo znów mi pokazuje co 2 dni -60 i musze restartowac.
Prosba do dolozenie restart w zdarzeniach, potrzebuje do zdarzenia -60 aby nie kontrolowac non stop.
Prosba aby czas byl sprawdzany pozniej po nawiazaniu juz adresacji, bo trzeba recznie ustawiac.
Prosba o dodanie do ledats.pl bme 680 do kupienia
Odpowiedz
(12-28-2021, 07:47 PM)marcinb napisał(a): LK3 najnowszy firmware 1.47a.
Prośba o sprawdzenie i2c bo znów mi pokazuje co 2 dni -60 i musze restartowac.

Mam to samo - dzisiaj już 2 razy Sad
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
marcinbLK3 najnowszy firmware 1.47a.
[quote pid='8988' dateline='1640710044']
Prośba o sprawdzenie i2c bo znów mi pokazuje co 2 dni -60 i musze restartowac.

[/quote]
SW 1.47a | HW 3.7 --> nie stwierdziłem takiego przypadku na mocno obciążonych LK ale mam przekłamania wilgotności BME280 nonstop 100%
mimo że stacja pogodowa pokazuje siarczysty mróz -20 i wilgotność 45% LK w tym czasie zarejestrował -19,5 i 100% wilgotności a w wykresach mqtt nagły skok z 70% do 100% który pokrywa się z czasem aktualizacji softu

na jednym HW.3.6 SW 1.47 za to pada BME280 systematycznie pokazując brak odczytu wszelkich parametrów
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(12-29-2021, 03:41 PM)stAch napisał(a): marcinbLK3 najnowszy firmware 1.47a.
[quote pid='8988' dateline='1640710044']
Prośba o sprawdzenie i2c bo znów mi pokazuje co 2 dni -60 i musze restartowac.
SW 1.47a | HW 3.7 --> nie stwierdziłem takiego przypadku na mocno obciążonych LK ale mam przekłamania wilgotności BME280 nonstop 100%
mimo że stacja pogodowa pokazuje siarczysty mróz -20 i wilgotność 45% LK w tym czasie zarejestrował -19,5 i 100% wilgotności a w wykresach mqtt nagły skok z 70% do 100% który pokrywa się z czasem aktualizacji softu

na jednym HW.3.6 SW 1.47 za to pada BME280 systematycznie pokazując brak odczytu wszelkich parametrów
[/quote]

Potwierdzam również mam przekłamania wilgotności. Myślałem, że to wina czujnika, ale... Tak wygląda wykres. z ostatnich 3 miesięcy.

[Obrazek: Zrzut-ekranu-2021-12-29-140535.png]
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(12-29-2021, 04:08 PM)agrest napisał(a): marcinbLK3 najnowszy firmware 1.47a.
[Obrazek: Zrzut-ekranu-2021-12-29-140535.png]

Ja mam wszystkie czujniki wprost od chińczyka /aliexpress/ i gdyby nie ten nagły skok to też bym obstawiał winę czujnika

Tu też propozycja dodania procentowej możliwości korekty wilgotności w górę i dół, już uzasadniam dlaczego warto.

Mam czujniki w rożnych miejscach np. kratkach wentylacyjnych dolotu powietrza do kotłów CO, tu wskazania w miarę miarodajne ale aktualnie montuje bezpośrednio za kotłem paliwa stałego i wraz z przemieszczeniem się powietrza kanałami dolotowymi wilgotność i temperatura się zmienia diametralnie.  Ja bazuje głównie na ciśnieniu /a dokładniej podciśnieniu/ tgz ciągu spalania sterując wentylatorem i klapą spalin, wilgotność i temperatura przy okazji, niemniej jednak można by tu wprowadzić korekty zależnie od preferencji użytkownika.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
U mnie np pokazuje wilgotnosc w granicach 45%, cisnienie 1010hPa, za to temperature pokazuje +9,4. Zaraz zamowie niey bme 280 i sprawdze czuja to wina.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości