Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Czyli trzeba dwa zdarzenia dla np. OUT zdefiniować dla stanu 1 i 0 dobrze to rozumiem ? Nie ma czegoś takiego jak zmiana stanu ?
<t></t>
Odpowiedz
Nie, wystarczy jedno zdarzenie, na out=0, powiadomienie mqtt dostaniesz przy zmianie stanu na 0 jak i na 1
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(03-25-2021, 12:23 PM)wilkxt napisał(a): Załączam nowy soft v1.38b
Zmieniono:
- user i pass w mqtt wydłuzono do 63 znaków, po upgradzie trzeba od nowa ustawic hasło
Poprawiono:
- wyswietlanie zakładki moc i energia w www


Zauważyłem ostatnio, że przy tej wersji software'u LK resetuje się przy logowaniu i wylogowywaniu z panelu (tak to przynajmniej wygląda).
Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale po dyskusji o możliwości dodania UpTime do elementów wysyłanych przez mqtt próbowałem się temu przyjrzeć i wyszło mi, że zawsze po logowaniu UpTime jest bardzo krótki (kilkadziesiąt sekund).
Obserwując przebieg na wyjściu OUT5 (prostokąt o okresie 1 minuty) zauważyłem, że w momentach logowania i wylogowywania ulega o zaburzeniom. Szczegóły na dołączonym rysunku.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
jak masz przejsciowke uart-usb, t podepnij do kosoli i zrob zrzut co L wyrzuca przy logowaniu
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(04-15-2021, 11:56 PM)lodomir napisał(a):
(03-25-2021, 12:23 PM)wilkxt napisał(a): Załączam nowy soft v1.38b
Zmieniono:
- user i pass w mqtt wydłuzono do 63 znaków, po upgradzie trzeba od nowa ustawic hasło
Poprawiono:
- wyswietlanie zakładki moc i energia w www


Zauważyłem ostatnio, że przy tej wersji software'u LK resetuje się przy logowaniu i wylogowywaniu z panelu (tak to przynajmniej wygląda).
Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale po dyskusji o możliwości dodania UpTime do elementów wysyłanych przez mqtt próbowałem się temu przyjrzeć i wyszło mi, że zawsze po logowaniu UpTime jest bardzo krótki (kilkadziesiąt sekund).
Obserwując przebieg na wyjściu OUT5 (prostokąt o okresie 1 minuty) zauważyłem, że w momentach logowania i wylogowywania ulega o zaburzeniom. Szczegóły na dołączonym rysunku.
ja mam podobny problem SW 1.38b | HW 3.7 z tym ze z nakładka tHAT TR  jest problem z pierwszym logowaniem (błedny login haslo - brak polaczenia przez restarty) do panelu oraz po kliknięciu na zakładkę modbus LK restartuje

natomiast HW3.8 wszystko działa poprawnie
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
po tych upgradach trzeba restartowac ustawienia do domyslnych
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Załączam nowy soft v1.39b tylko LK3.5+
.zip   lk3_8_firmware_1_39b.zip (Rozmiar: 507.39 KB / Pobrań: 139)
Zmieniono:
- długość mqtt user na 199 i mqtt pass na 99 znaków
Dodano:
- obsługę czunika ozonu GMQ125
- obsługę BME680 - na razie nie liczy IAQ
- edycja APNa dla nakładki GSM
- opisy wyjść w zdarzeniach
- wstawianie zmiennych w treść sms, email tak samo jak dla OLED/http klient, oraz możliwość wpisania treści oddzielonych nową linia(enter)
Poprawiono:
- obsługę nakładek GSM z nowej produkcji
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
W statusie użytkownika jak opis jest dłuższy dla wyjść nie da się poszerzyć okienka aby cały opis był widoczny tylko kilka pierwszych znaków
<t></t>
Odpowiedz
39b - Zdarzenia - kolorki stanów wyjść out wskazują zawsze off
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Wrzuciłem 1.39b.
Po wpisaniu Wiadomości sms21 text lub sms22 text, LK3 umiera, nie odpowiada na pingi, tylko wypięcie zasilania go podnosi od nowa.
Po wpisaniu samego numeru jeszcze żyje.

I najgorsze jest to, że na konsoli nic nie widać. Sad

Dalej, w LK mam informacje mqtt connected a aplikacja nic nie pokazuje, strona mqtt.ats.pl też mowi ze mqtt: off
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości