Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lan kontroler czujnik NTC
#1
Witam.
Czy w LK czujnik jest jakoś skalowany - wiadomo że w temperaturze do 20-30oC zależność jest liniowa, ale powyżej 30oC zaczyna odbiegać od linii
Czy LK traktuje go cały czas jako liniową zależność czy wprowadza jakąś korektę.
Dokładnie chodzi mi tutaj o LK1,2 ale przy 2.0 też mam taki czujnik podłączony i chciałbym wiedzieć czy mogą być przekłamania przy wyższych temperaturach
Odpowiedz
#2
iwi1 post_id=15928 time=1543577195 user_id=6751 napisał(a):Witam.
Czy w LK czujnik jest jakoś skalowany - wiadomo że w temperaturze do 20-30oC zależność jest liniowa, ale powyżej 30oC zaczyna odbiegać od linii
Czy LK traktuje go cały czas jako liniową zależność czy wprowadza jakąś korektę.
Dokładnie chodzi mi tutaj o LK1,2 ale przy 2.0 też mam taki czujnik podłączony i chciałbym wiedzieć czy mogą być przekłamania przy wyższych temperaturach
Generalnie do czujników jest wzór na zależność opór/napięcie, ale problem jest w tym, że NTC 10K jest wiele rodzajów, tzn właśnie o delikatnie różnej charakterystyce. Do tego wykonanie też pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zrezygnowaliśmy z nich i Lk2.0 już wspiera tylko Pt1000 ale zdecydowanie polecamy stosowanie DS18B20.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Dziękuję za informację.
Podpiąłem pod wejście INP2 czujnik ACS711ex i mierzę na tym prąd ładowania i rozładowywania akumulatora. Wiadomo że jest przeskalowane ale zastanawiam się czy jak przy zerwoym prądzie ustawiłem LK na "zero" to czy pobór z akumulatora odpowiada ładowaniu akumulatora.
tzn jeśli pokazuje -5 tzn że akumulator oddaje prąd a +5 to się ładuje i czy jedno równa się drugiemu czy może być rozbieżność (jak duża) ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości