Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecenia do mqtt.ats.pl
#1
Witam,
w brokerze mam opublikowane tematy: prefix/bb0/cmd oraz prefix/bb0/cmdr i rzeczywiście po wpisaniu wiadomości: out2=1 następuje zdalne załączenie przekaźnika.
Pytanie: jaką zdalną komendą przez www mogę to samo zrobić, aby załączać przekaźnik w LK3 poprzez brokera
Próbowałem coś z tego http://forum.tinycontrol.pl/viewtopic.php?f=28&t=8966zrobić - ale nie wyszło.

czy dobrze kombinuję:
https://user:pass@mqtt.ats.pl:1883/prefix/cmd/"out1=1"
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#2
Ale jak przez www, to klient mqtt jest potrzebny, jesli masz gdzies klienta mqtt na www to zadziała, ale samo polecenie GET z URLa to juz raczej nie, no chyba, że to broker obsługuje, ale tego nie wiem
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
wilkxt post_id=15714 time=1520703890 user_id=61 napisał(a):Ale jak przez www, to klient mqtt jest potrzebny, jesli masz gdzies klienta mqtt na www to zadziała, ale samo polecenie GET z URLa to juz raczej nie, no chyba, że to broker obsługuje, ale tego nie wiem

Skoro, jak sam pisałeś, poprzez brokera można sterować LK3, to mam pomysł na stworzenie raczej własnej aplikacji w appinventor, coś takiego jak Wasza (android ver 0.5.), że za pośrednictwem aplikacji, która łączy się z brokerem, sterować LK3 i odczytywać czujniki.
Pomysł narodził się po Twoich słowach:
Cytat:. Zakldasz, że każdy uzytkownik będzie się łączył z siecia gdzie jest LK3? Czy nie lepiej wykorzystać serwer mqtt w "internecie" i ewentualnie tam zarzadzac kontami uzytkowników?
Być może to też jest jakiś pomysł. Bo cały czas chodzi mi o dostęp wielu użytkowników...

Chociaż z tego to bardzo się cieszę i wyczekuję czasu kiedy to wprowadzicie,bo to już znacznie ułatwi mi Smile :
Cytat:.Narazie zrobimy tak, że dodamy obecnemu userowi mozliwosc załaczania przekaźników przez user:password@my_ip_adress oraz dodamy mozliwosc dodawania nowych, ale oni będą tylko do załaczania przez user:password@my_ip_adress, nie będą sie mogli logować na stronę LK. Do tego co czhcesz zrobić chyba to powinno wystarczyć.
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#4
Włąśnie się dowiedzialem, że przez mqtt.ats.pl nie można przypisac wielu userów do jednego LK3.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Czyli zostaje w Was jedyna nadzieja na wprowadzenie opcji dodawania userów w samym LK3 Wink
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#6
obercik post_id=15725 time=1521025425 user_id=6343 napisał(a):Czyli zostaje w Was jedyna nadzieja na wprowadzenie opcji dodawania userów w samym LK3 Wink


Tak, dodamy taka opcje
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości