Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik ruchu bez podtrzymania
#1
Mam czujnik ruchu, w którym nie mogę ustawić czasu podtrzymania - po prostu na wyjściu pojawia się napięcie, jak jest ruch.
Czy mogę jakoś zasymulować na LC podtrzymanie na wejściu analogowym?
Próbowałem reset time, ale niestety wyłącza się niezależnie od tego, że podczas podtrzymania pojawiają się kolejne impulsy, które mogłyby ponowić odliczanie reset time.
Podobnie działa bistabilny input cyfrowy z czasem powrotu, nie ma możliwości by doprowadzić do ciągłego świecenia się światła póki występują sygnały na inpucie.
Odpowiedz
#2
Niestety, ale mam wrażenie, że na tym forum to pomocy nie otrzymasz od autorów projektu LK3. Owszem zdarza się cenna podpowiedź - ale ogólnie to kiepsko. Nie wiem czy na tym to polega aby sprzedać produkt, a potem martwcie się sami... Ostatnio wysyłałem sporo mejli do autorów i ... cisza.
SZKODA bo projekt bardzo mi się podoba, ale support w skali 1-10 >> daję 2 Sad
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#3
obercik post_id=15689 time=1520400985 user_id=6343 napisał(a):Niestety, ale mam wrażenie, że na tym forum to pomocy nie otrzymasz od autorów projektu LK3. Owszem zdarza się cenna podpowiedź - ale ogólnie to kiepsko. Nie wiem czy na tym to polega aby sprzedać produkt, a potem martwcie się sami... Ostatnio wysyłałem sporo mejli do autorów i ... cisza.
SZKODA bo projekt bardzo mi się podoba, ale support w skali 1-10 >> daję 2 Sad

Ja chyba żadnego maila nie dostałem ;-)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
Wojtek post_id=15686 time=1520112576 user_id=5990 napisał(a):Mam czujnik ruchu, w którym nie mogę ustawić czasu podtrzymania - po prostu na wyjściu pojawia się napięcie, jak jest ruch.
Czy mogę jakoś zasymulować na LC podtrzymanie na wejściu analogowym?
Próbowałem reset time, ale niestety wyłącza się niezależnie od tego, że podczas podtrzymania pojawiają się kolejne impulsy, które mogłyby ponowić odliczanie reset time.
Podobnie działa bistabilny input cyfrowy z czasem powrotu, nie ma możliwości by doprowadzić do ciągłego świecenia się światła póki występują sygnały na inpucie.
a jaki masz ten czujnik, może wystarczy jakis kondensator na wyjsciu dołożyc?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
wilkxt post_id=15695 time=1520459063 user_id=61 napisał(a):
Wojtek post_id=15686 time=1520112576 user_id=5990 napisał(a):Mam czujnik ruchu, w którym nie mogę ustawić czasu podtrzymania - po prostu na wyjściu pojawia się napięcie, jak jest ruch.
Czy mogę jakoś zasymulować na LC podtrzymanie na wejściu analogowym?
Próbowałem reset time, ale niestety wyłącza się niezależnie od tego, że podczas podtrzymania pojawiają się kolejne impulsy, które mogłyby ponowić odliczanie reset time.
Podobnie działa bistabilny input cyfrowy z czasem powrotu, nie ma możliwości by doprowadzić do ciągłego świecenia się światła póki występują sygnały na inpucie.
a jaki masz ten czujnik, może wystarczy jakis kondensator na wyjsciu dołożyc?

Taki:https://www.mouser.com/ds/2/315/bltn_eng...075997.pdf
Mogę jeszcze zrobić kaskadę z przekaźników https://sklep.avt.pl/avt1689.html i cel też zostanie osiągnięty.

Ale kurcze... kondensator, czy nawet układ zaproponowany w powyższym dokumencie, to chyba kierunek przeciwny do tego, w którym zamierzałem się poruszać. Jest kontroler, w którym dwie linijki kodu załatwiłyby temat właśnie po to, żebym nie bawił się w analogowe dopasowywanie czasu, lutowanie kondensatorów na chybił trafił...

Poza tym, czujnik ruchu to nie jedyny input, który ma być potem odpowiednio interpretowany i nie każdy da się załatwić "kondensatorem". Mam też impulsy z kamery, gdzie kamera obserwuje dwa obszary - na posesji i przed posesją. Ruch wykryty poza posesją ma skutkować krótszym czasem oświetlania, a na posesji dłuższym... Retorycznie więc zapytam, jakim kondensatorem mam załatwić, żeby LK spełniał ten warunek?

Z rezerwą odniosłem się do odpowiedzi użytkownika obercik, ale chyba trochę miał racji. W projekcie brakuje choćby oględnej road mapy, jakie nowe funkcjonalności są planowane, albo jaka jest lista życzeń użytkowników i które z nich zostaną uwzględnione. LK wybrałem, bo podobała mi się koncepcja prostego sterownika, będącego dobrą alternatywą do rozwiązań typu KNX, gdzie wybór jest "drogo, albo wcale". Z mojego punktu widzenia LK mógłby spełniać proste założenie - kilka różnego rodzaju inputów, kilka outputów (to już jest) z możliwością rozszerzenia o kolejny zestaw, ale w ramach tego samego kontrolera. A reszta, to soft, soft i jeszcze raz soft, bez jakiegoś ciśnienia na precyzyjne czasy reakcji, bo ten parametr zostawiam rozwiązaniom przemysłowym.

Moim skromnym zdaniem brakuje także:
- I/O API - tak, bo dlaczego proste komunikaty SNMP nie miałyby być częścią interfejsów wejściowych
- trochę bardziej otwartej architektury do programowania eventów (pomijając już ten nieszczęsny czas podtrzymania, aby obsłużyć włączenie oświetlenia w oparciu o sygnały pochodzące z kamery, czujnika ruchu, kontaktronu przy furtce lub przycisku dzwonka, potrzebuję zużyć masę eventów, podczas gdy ich liczba jest ograniczona [event5-8] podczas gdy wystarczyłby do tego jeden ciut bardziej rozbudowany IF)
- większa możliwość interakcji pomiędzy zdarzeniami zaplanowanymi a inputami - wstrzymywanie zadań, uruchamianie w zależności od inputów (przykładowo watchdog, który pingając sporadycznie telefony komórkowe użytkowników zalogowanych do lokalnej sieci stwierdza, obecność lub nieobecność któregokolwiek z nich i w oparciu o to dopasowujący schemat zadań zaplanowanych - np gdy nie ma domowników, to jakaś symulacja obecności poprzez włączanie świateł, albo częstsze spryskiwanie trawnika, zaostrzenie parametrów obsługi monitoringu itp itd)
Odpowiedz
#6
tak na szybko, zmienilem w sofcie dzialanie reset time, w tej chwili każde nowe wyzwolenie resetuje zliczony czas opoznienia wyłączenia, prosze to przetestować, załącza, soft.
.zip   lk3_firmware_1_47b3.bin.zip (Rozmiar: 299.03 KB / Pobrań: 321)

Co do innych opcji to napewno bedą dodawane kolejne usprawnienia i nowe funkcję
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Dziękuję, przetestuję wieczorem w domu.
Przy okazji - dotyczy to reset time przy out, czy przy digital input bistable ?
Odpowiedz
#8
Wojtek post_id=15699 time=1520504858 user_id=5990 napisał(a):Przy okazji - dotyczy to reset time przy out, czy przy digital input bistable ?
reset time przy out
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Sprawdziłem... reset time nie reaguje na włączenie przez event.
Odpowiedz
#10
Wojtek post_id=15705 time=1520509400 user_id=5990 napisał(a):Sprawdziłem... reset time nie reaguje na włączenie przez event.

Na tym sofcie co posłałem, czy na aktulnie uzywanym?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości