Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAN v3 problem
#1
Witam,
posiadam od kilku miesięcy Lan controler v3, wersja oprogramowania 1.42b. Mam do niego podłączone czujniki ds18b20 (trzema żyłami). Lan gdy działa wykonuje wszystkie operacje prawidłowo lecz co pewien czas zdarza mu się zawiesić. Włączanie/wyłączanie zasilania nic mu nie pomaga, ponieważ działa przez 5-15 sekund i znowu się zawiesza. W tym momencie nie odpowiada na ping w sieci. Gdy sie zawiesi również nie wysyła danych na serwery thingspeak. Czy ktoś ma taki sam problem? Dodam że posiadam lan v2, który pracuje w tej samej sieci i nie mam z nim problemów.
Odpowiedz
#2
Podłacz Lk3 do komputera przy pomocy przejsciówkiu UART-USB i uruchom na PC hyperterminal lub cos podobnego. Zobacz jakie komunikaty wysyla LK3 od startu do zawieszenia się.
Przejsciowke do UARTA odpinasz do pinów obok przycisku.
Czy podczas zawieszenia LK reaguje(przełacza przekaxnik) na przycisk?
Czy zawieszanie wystepuje równiez z odpietymi czujnikami?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
niestety nie posiadam tej "przejściówki". LAN czasami wykonuje swoje zadeklarowane czynności a czasami nie. Czy jest mozliwość że mam problem z siecią LAN w domu? Może coś zakłóca jego pracę? Czy przekierowanie portu (tak aby była mozliwość podglądu przez internet) ma na to jakiś wpływ?
Odpowiedz
#4
siec jak i przekierowanie nie powinno miec wpływu.
Czy po odłaczeniu czujnikow DS jest taki sam problem?
Przejsciówke mozna kupic za kila zł.np http://allegro.pl/konwerter-kabel-1m-usb...04270.html
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Hello,
I bought a Lan Controller V3, I powered it with an 18Vcc AC/DC Adapter via the board Jack, but it displays the 13V voltage in the Status panel and the processor temperature 137 degrees celsius.
I asked the seller and he told me I had to power the LAN Controller through PoE. Is that normal?
Then what's Jack using for?
In addition, I measured the voltages on all pins of 3.3V and I have 4.92Vcc ...

.jpg   LK3 Panel.JPG (Rozmiar: 71.2 KB / Pobrań: 2,923)
Odpowiedz
#6
Try to reprogram it. If it still doesn`t work then something is wrong with hardware
<t></t>
Odpowiedz
#7
Thanks for the answer.
If reprogramming means upgrading with another firmware, yes, I did it. I installed the version 1.40b and then the version 1.43 and so it behaves the same way....
Odpowiedz
#8
danpin post_id=13984 time=1510486887 user_id=6381 napisał(a):In addition, I measured the voltages on all pins of 3.3V and I have 4.92Vcc ...

Are you sure, LK3 has 3,3V and 5V.
If 4,9V will be on 3,3v PIN the LK3 wil burn up!!!
Change power to DC 12V and If the problem persists please return to the complaint
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Dzień dobry
W LK3 1.43 występują problemy z zawieszaniem się. Gdy nie jest podłączony do Mqtt.ats.pl i nie zmienię hasła pracuje dobrze - nie wiesza się, jak tylko wysyła dane z czujników do Mqtt.ats.pl i próbuję zdalnie zmienić stan wyjścia OUT, to zmieni się ale kolejna zmiana czyli wyłączenie jest niemożliwa jest zawieszony i dopiero restart pomaga. Najczęściej zawieszenie LK3 powoduje załączenie i włączenia OUT0 - przekaźnika, najmniej OUT5.

Przy zmienionym haśle dostępu do LK3, i zalogowaniu się co jakiś czas wyskakuje panel logowania do LK3, po naciśnięciu którejś z zakładek np: time też.
W poprzednich wersjach firmware tego nie było.

Czy można dodać w funkcji Watchdog opcję aby LK3 sam się resetował gdy nastąpi jego zawieszenie? Teraz musiałem zamontować dodatkowy układ, którym mogę zdalnie resetować LK3.
Odpowiedz
#10
Załaduj ten soft i potestuj były tam poprawki, żeby sie nie zawieszał.

.bin   lk3_firmware_1_45b8.bin (Rozmiar: 301.95 KB / Pobrań: 75)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości