Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z LK3
#11
wilkxt post_id=13432 time=1505915970 user_id=61 napisał(a):a masz podpiete czujnbiki DS18B20 lub cos na magistarli I2C?

Tak mam spliter i 6 DS18B20
<t></t>
Odpowiedz
#12
odepnil pliter z czujnikami i potestuj.
Jaki spliter masz?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#13
spliter mam : http://tinycontrol.pl/pl/spliter-rj12-cz...ontrolera/

ostatnio LK3 podzialal prawie 3 dni potem sie zwiesil..

odpinanie wedlug mnie nie ma sensu poniewaz nic sie nie zmienilo oprocz FW LK3.
<t></t>
Odpowiedz
#14
do tego splitera nie podpinaj czujników DS do gniazd oznaczonymi białymi kreskami oraz tych dwóch nad nimi. Może to generować problemy z zapisem i odczytem ustawień
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#15
wilkxt post_id=13471 time=1506327674 user_id=61 napisał(a):do tego splitera nie podpinaj czujników DS do gniazd oznaczonymi białymi kreskami oraz tych dwóch nad nimi. Może to generować problemy z zapisem i odczytem ustawień

no dobra to jak mam podlaczyc 6 czujnikow tak jak mam teraz aby to dzialalo wszystko? skoro 4 porty sa nie uzyteczne do DSow?
<t></t>
Odpowiedz
#16
szwistak post_id=13473 time=1506329684 user_id=5736 napisał(a):
wilkxt post_id=13471 time=1506327674 user_id=61 napisał(a):do tego splitera nie podpinaj czujników DS do gniazd oznaczonymi białymi kreskami oraz tych dwóch nad nimi. Może to generować problemy z zapisem i odczytem ustawień

no dobra to jak mam podlaczyc 6 czujnikow tak jak mam teraz aby to dzialalo wszystko? skoro 4 porty sa nie uzyteczne do DSow?
Możesz uzyc tych portów ale trzeba odciąć nieużywaną żyłę w czujniku DS od złacza RJ12. Kabel ma 4 przewody a DS potrzebuje 3, jeden jest zbedny i on przedłuża magistarle I2C powodujac problemy.
MOżesz tez użyc ddatkowego rozgałąźnika wpinajc go w jeden z 4 portów
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#17
wilkxt post_id=13482 time=1506425953 user_id=61 napisał(a):
szwistak post_id=13473 time=1506329684 user_id=5736 napisał(a):
wilkxt post_id=13471 time=1506327674 user_id=61 napisał(a):do tego splitera nie podpinaj czujników DS do gniazd oznaczonymi białymi kreskami oraz tych dwóch nad nimi. Może to generować problemy z zapisem i odczytem ustawień

no dobra to jak mam podlaczyc 6 czujnikow tak jak mam teraz aby to dzialalo wszystko? skoro 4 porty sa nie uzyteczne do DSow?
Możesz uzyc tych portów ale trzeba odciąć nieużywaną żyłę w czujniku DS od złacza RJ12. Kabel ma 4 przewody a DS potrzebuje 3, jeden jest zbedny i on przedłuża magistarle I2C powodujac problemy.
MOżesz tez użyc ddatkowego rozgałąźnika wpinajc go w jeden z 4 portów
OK czyli Splitery mozna łączyc szeregowo tak ?
Nadal na moje oko jest to problem z liczeniem impulsow niz z dallasami.. Mam licznik gdzies od roku i w wakacje przestal dzialac tak samo jak LK..
a Dallasy mam po 3 zylach
<t></t>
Odpowiedz
#18
tak, splitery mozna łączyć szeregowo. Żeby szybciej zdiagnozować błąd, dobrze by było jakbyś podłaczył konsole LK3 do komputera, wtedy bedziesz widział co sie dzieje. Potrzebujesz do tego przejsciówki UART-USB (koszt kilku złotych), stronę UART podpinasz do LK, piny TX, RX i GND zaraz obok przycisku reset. USB do komputera, która zostaje wykryta jako wirtulany port com.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#19
Cześć

z tego co wynika problem wieszania sie Tiny nie jest zwiazany z dallasami tylko z usluga mqtt.. wylaczylem mqtt i Tiny dziala rock solid od 2 tygodni
<t></t>
Odpowiedz
#20
szwistak post_id=13687 time=1508870514 user_id=5736 napisał(a):Cześć

z tego co wynika problem wieszania sie Tiny nie jest zwiazany z dallasami tylko z usluga mqtt.. wylaczylem mqtt i Tiny dziala rock solid od 2 tygodni

Mogę potwierdzić od 3 tygodni po wyłączeniu mqtt LK3 działa bez zawieszenia!
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości