Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3 - przekładniki prądowe
#1
Witam wszystkich.

W firmie z którą współpracuje elektryk dostał zadanie by pomierzyć prąd przy liczniku głównym (pewnie będzie obciążenie coś koło 600A).
Kupił urządzenie lumela, oczywiście mi to wogóle nie leży raz ze względu na cene, dwa to ma tylko USB, a rozdzielnia ... delikantnie mówiąc USB nie starczy, trzeba rzeźbić z RS485, to 500zł konwerter dobrej firmy trzeba wydać.

Ale tak sobie pomyślałem, że mógłbym wykorzystać przekładniki prądowe 5A (na szyny) i ich uzwojenie wpiąc na czujnik prądu na LK3.
Który czujnik z obsługiwanych byłby najdokładniejszy? Cała resztę prądu, mocy, powinieniem bez problemu policzyć na lk3 przerabiając trochę www, pytam bardziej od strony elektrycznej.

Obecnie dysponuje lk3 z SCT013, ale wydaje mi się, że do tych 5A na każdej z faz można było by spokojnie kupić w sklepie u Was ACS711ex. Co by było najdokładniejsze?
Odpowiedz
#2
Trudno wypowiedzieć mi się dokladnie na tematy elektryczne przy takich mocach,
ale tylko SCT mierzą prąd AC, tzn do nich jest skrypt ktory analizuje przebieg napięcia zmiennego na rezystorze wewnątrz czujnika i na tej podstawie przelicza prąd.
Dla ACS skrypty mierzą tylko prąd stały.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Tak potem doczytałem w instrukcji że ACS ma tylko DC. Myśle, że potestuje bo przekładniki są i tak kupione 1000A/5A, więc defakto mierzę LK3 dosyć mały prąd proporcjonalny do rzeczywistego. Brakuje mi tylko opcji pomiaru napięcia AC. Szperam po jakiś czujnikach poza sklepem ale nie widzę nic konkretnego. (Aby mierzyć w funkcji czasu prąd oraz zmiany napięcia).

KO
Odpowiedz
#4
kolszk post_id=12121 time=1499121899 user_id=5892 napisał(a):Tak potem doczytałem w instrukcji że ACS ma tylko DC. Myśle, że potestuje bo przekładniki są i tak kupione 1000A/5A, więc defakto mierzę LK3 dosyć mały prąd proporcjonalny do rzeczywistego. Brakuje mi tylko opcji pomiaru napięcia AC. Szperam po jakiś czujnikach poza sklepem ale nie widzę nic konkretnego. (Aby mierzyć w funkcji czasu prąd oraz zmiany napięcia).

KO
Napięcie AC mozesz mierzyć po przez mały transformator, jest do wyboru w inputach w Lk opcja TR-12, a do wejscia Lk podpinasz wyjscie z trafa np takiego http://www.tme.eu/pl/details/bv2020160/t...-202-0160/
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości