Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lk3 mqtt
#1
Witam.
Mam pytanie czy poprzez stronę mqtt.ats.pl można sterować lk3 (sterować wyjściami out) czy tylko służy do odczytu i prezentacji danych.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Mozna sterowac LK z zakladki MQTT Clients, wybierajac w sekcji Publish temat /cmd odpowiadajacy danemu LK (obok pola do wprowadzania tematu jest przycisk, ktory rozwija liste tematow pogrupowanych na urzadzenia).
Nastepnie trzeba wpisac w sekcji Publish tresc wiadomosci (na obecna chwile z reki), wiec przykladowo mozna wpisac out1=0 aby zmienic stan wyjscia 1.

Dla upewnienia sie mozna dodac subskrypcje na temat /cmdr (w sekcji Subscriptions tak samo jak w publish jest przycisk z lista tematow), dzieki czemu po wyslaniu wiadomosci powinnismy zobaczyc odpowiedz z LK na tym temacie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Witam,
nie wiem, czy coś źle robię, ale nie zawsze udaje mi się sterować 'zdalnie' la kontrolerem. Mam problem z tym, że jak zrobiłem próby zaniku zasilania (równocześnie na kontrolerze i routerze 3g [Virgin Mobile]), to po każdym przywróceniu muszę wejść w zakładkę MQTT Klient i wcisnąć Save, to wtedy zacznie działać zdalny dostęp. Jakieś porady, bo już zacząłem rozważać opcje podtrzymania zasilania na kontrolerze i routerze 3g, aby nie stracił kontaktu?
<t></t>
Odpowiedz
#4
JAk LK3 startuje to prawdopodobnie modem nie jest jeszce zalogowany do sieci, i wtedy nie moze podłaczyć sie do serwera MQTT, poprawimy to w kolejnej wersji softu.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Analizując dokładniej, zauważyłem, że LK wysyła statystki na stronę mqtt jak już modem się połączy z siecią, ale nie przyjmuje komend.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości