Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Znaczy się koniec z LK3, Sad można się spodziewać, że nie będzie więcej poprawek dla LK3, skupicie się na LK3.5
Będzie tak jak z LK2, ostatnia aktualizacja wyszła kiedy... z rok temu? pozbyłem się 2 szt mając dość czekania na poprawki błędów.
Nie wspominając już o LK1.
Rozumiem brak rozwoju starych wersji ale, było sporo błędów w działaniu na których poprawienie po prostu nie doczekałem się.
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
tomtos post_id=16001 time=1554228757 user_id=5594 napisał(a):Znaczy się koniec z LK3, Sad można się spodziewać, że nie będzie więcej poprawek dla LK3, skupicie się na LK3.5
Będzie tak jak z LK2, ostatnia aktualizacja wyszła kiedy... z rok temu? pozbyłem się 2 szt mając dość czekania na poprawki błędów.
Nie wspominając już o LK1.
Rozumiem brak rozwoju starych wersji ale, było sporo błędów w działaniu na których poprawienie po prostu nie doczekałem się.

LK3.5 to jest praktycznie to samo co LK3, na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia, soft bedzie poprawiany i dodawany no oba kontrolery
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Cytat:W chwili obecnej jest w sprzedaży Lk3.5 (LK3 sie skonczyły i zrobilismy maly upgrade), w stosunku do LK3 ma Procka z większym RAMem (64vs 96), troszkę szybszy zegar (72 vs 108) i w miejscu pamieci 24lc32 jest układ wspomagający szyfrowanie(dokładnie to negocjowanie klucza).
W chwili obecnej LK3.5 też nie obsługuje SSL, w przeciągu miesiąca powinna już być ta funkcjonalność w Lk3.5.



Bardzo dobre wieści Smile Działajcie dalej Wink

Z miłą chęcią zakupię LK 3.5 - bo na tej funkcjonalności (szyfrowanie SSL dla funkcji GET dla wszystkich userow, także tych "50" co tylko wywołują GET przez www, aby załączyć przekaźnik) - bardzo mi zależy!
Proszę o informację, jak już będzie upgrade do Lk 3.5 i przetestujecie komunikację po ssl.
Jak pisałem wcześniej - w moim przypadku - to zabezpieczenie ma kolosalne znaczenie dla userow uruchamiających otwieranie/zamykanie szlabanu (przekaźnik) poprzez funkcję GET przez www za pośrednictwem apki na androida.

Przy okazji podpowiem, że jak LK3 schowałem za firewalla (otworzyłem tylko niezbędne porty) - ataki oczywiście się skończyły i od ok. miesiąca LK3 - ani razu się nie zrestartował! Smile

Także czekam Smile

Przy okazji zapytam, czy można zwiększyć ilość userow z 50 do 100 ?

Może by tak na forum utworzyć kategorię LK3.5 i tam wrzucać posty dot. tej nowej wersji?
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
obercik post_id=16003 time=1554286014 user_id=6343 napisał(a):Przy okazji zapytam, czy można zwiększyć ilość userow z 50 do 100 ?

Może by tak na forum utworzyć kategorię LK3.5 i tam wrzucać posty dot. tej nowej wersji?

Co do userów to myslę, że tak, ale musze to sprawdzić, a teraz troche mało czasu mam.
Na forum zrobimy oddzielny wątek do Lk3.5 z softem bo inaczej by sie to mieszało. Pomimo że softy do LK3 i LK3.5 sa podobne to nię będa działać zamiennie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Kiedy poprawicie przywracanie wartości liczników po restarcie (Save energy after power off).
Wkurza mnie już "rozwalanie" zawartości liczników po każdym restarcie.

Kolejna sprawa to Events, jeżeli mam coś takiego:

.jpg   events.jpg (Rozmiar: 7.8 KB / Pobrań: 1,052)

to chyba zdarzenie http2 powinno być uruchamiane tylko przy włączeniu OUT0...
A jest wyzwalane przy włączeniu i wyłączeniu OUT0 Sad
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
tomtos post_id=16012 time=1555158520 user_id=5594 napisał(a):Kiedy poprawicie przywracanie wartości liczników po restarcie (Save energy after power off).
Wkurza mnie już "rozwalanie" zawartości liczników po każdym restarcie.
Byla juz poprawka, jaki jest objaw i przy jakich ustawieniach?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
O ile wiem ostatnia wersja to 1_51b1 (chyba że coś przegapiłem)
Poprawiliście wpisywanie wartości set kWh przy imp/kWh innym niż 1000, ale jak pisałem (07.03.2019) pozostał błąd przy przywracaniu stanu liczników.
Przywraca je z domyślnymi ustawieniami imp/kWh (1000imp/kWh), a przypadku innych pojawiają się złe wartości.

Podejrzewam, że LK zapamiętuje ilość impulsów, a przywracając nie dzieli je przez ustawione imp/kWh, ale przez domyślne 1000

Mam w jednym liczniku imp/kWh= 250, stan licznika 1703, po resecie otrzymuje 6864,268 czyli w przybliżeniu 4 razy więcej,
drugi licznik wartość 631 po resecie 14,721 (imp/kWh=42800) czyli ok 42,8 razy mniej Sad
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
Załączam nowy soft v 1.53b
.zip   lk3_firmware_1_53b.zip (Rozmiar: 326 KB / Pobrań: 332)
Dodano:
1.Czujnik pomiaru prądu WCS1800- narazie tylko prąd stały (DC).
2.Zmieniono/Poprawiono wygląd strony WWW, jest teraz lepiej skalowana na różnych urzadzeniach, sa lepsze tłumaczenia, dodano możliwość zmiany odświeżania wyświetlanych danych na stronie.

Poprawiono:
1.Poprawiono odczyt energii po starcie.
2.Poprawiono zapis treści smsa.
3. Mqtt subccribe - poprawiono stały nagłowek
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Hi,

I updated to soft 1.53b, and I found some bugs.

1) DS7 and DS8 cannot be set for DIFF

2) PM10, PM2.5 measurements cannot be hidden in the user display

3) INPDs cannot hide user names

4) How large can the image be for users? after replaying the image several times, LK3 collapsed and failed to reboot -> followed by a hard reset
<t></t>
Odpowiedz
kollnjak post_id=16024 time=1557504596 user_id=5763 napisał(a):4) How large can the image be for users? after replaying the image several times, LK3 collapsed and failed to reboot -> followed by a hard reset

max 384KB
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości