Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK HW 1.1 SW 3.01 - zmiana stanów po zakłóceniu z zaworu 4-d
#1
Witam, LK steruje pracą klimatyzoatora, w momencie kiedy Klima przechodzi w stan rozmrażania (są załączane dwa zawory 4Drogowe) urządzenie wariuje i załączają się na ON wszystkie OUT'y od 0 do 5. - po chwili się wyłączają - wszystkie na OFF mimo, iż dwa z nich powinny były pozostać na ON tak jak przed zakłóceniem.

Zastosowałem oddzielmy zasilacz - mimo wszystko praca LK nadal wygląda tak samo... czy trzeba zastosować jakiś ekran ? z czego zrobic najlepiej i gdzie podpiąć ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
U mnie zakłócenia powstają jak się zamyka elektrozawór od bojlera wtedy zaczyna szaleć wentylator pieca sterowany z PWM.Wcześniej jak używałem PT1000 to szalały odczyty z czujnika i to zawszę podczas zmiany stanu elektrozaworu.
Załączenie elektrozaworu realizuje za pomocą Out0 a zasilanie Lan Kontrolera 2.0 i zaworu z akumulatorów sytemu solarnego
<t></t>
Odpowiedz
#3
elektron81 a udało Ci się jakoś ten problem zakłóceń rozwiązać ?
<t></t>
Odpowiedz
#4
bingo zastosowałem przewód ekranowany ekran podłączyłem do GND tylko od strony LK i zastosowałem oddzielne zasilanie ale niestety sieciowe. Na obecną chwilę jest ok a
w wolnej chwili sprawdzę PT 1000.
Zauważyłem że LK jest bardzo podatny na zakłócenia od strony zasilania
<t></t>
Odpowiedz
#5
U mnie podobnie... zastosowałem oddzielny zasilacz, lecz niestety nadal było źle... pomogła płytka metalowa podłączona pod GND i podłożona pod LanKontroler... dzięki czemu jest teraz ekranowany i nic już złego się nie dzieje.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości