Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOMOTICZ - sprzęganie z lankontrolerem
#11
Witam, próbuje od niedawna z domoticzem jakoś żyć ... głównie nie wiem jak sterować przekaźnikiem z LK kontrolera za pomocą domoticza. Proszę mądrzejszych o porady, nie jestem programistą ale potrafię czytać ze zrozumieniem, wiem tyle że trzeba jakiś skrypt gdzieś napisać, gdzieś wrzucić do domoticza i coś zrobić na domoticzu żeby to działało Smile lk kontrolera i domoticza mam we wspólnej sieci . Proszę złapać mnie za rączkę i poprowadzić Idea Idea :mrgreen:
<t></t>
Odpowiedz
#12
levykrak napisał(a):o tu

[Obrazek: 30Untitled.jpg]


Czyli jak ??? proszę też o pomoc.
<t></t>
Odpowiedz
#13
Witam, co i jak zrobić w domoticzu żeby można sterować przekaźnikami w LK ??? dzięki
<t></t>
Odpowiedz
#14
Witam, próbuje od niedawna z domoticzem jakoś żyć ... głównie nie wiem jak sterować przekaźnikiem z LK kontrolera za pomocą domoticza. Proszę mądrzejszych o porady, nie jestem programistą ale potrafię czytać ze zrozumieniem, wiem tyle że trzeba jakiś skrypt gdzieś napisać, gdzieś wrzucić do domoticza i coś zrobić na domoticzu żeby to działało Smile lk kontrolera i domoticza mam we wspólnej sieci . Proszę złapać mnie za rączkę i poprowadzić Idea Idea :mrgreen:
<t></t>
Odpowiedz
#15
witam
tez jestem zainteresowany tematem mam u siebie kilka LAN kontrolerów 1.2 i 2.0
i chciałbym aby dane odczytywał i pokazywał Domoticz
LK są w tej samej sieci
udało i się mi już dawno wysterować wyjścia out

pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#16
Czy ktoś może pomóc skonfigurować Domoticz aby można sterować przekaźnikami out. Chodzi mi jakie urządzenie trzeba dodać żeby można sterować przełączaniem ze urla.
<t></t>
Odpowiedz
#17
Tworzysz w Domoticzu wirtualny przycisk of/on - i jako akcje on dajesz np dla wyjścia 1
ON Action
http://192.168.1.100/outs.cgi?Out0=0
OFF Action
http://192.168.1.100/outs.cgi?Out0=0


Załączone pliki
.png   switch.png (Rozmiar: 272.91 KB / Pobrań: 4,730)
<t></t>
Odpowiedz
#18
Dziekuję za informację już poradziłem sobie z przełącznikami. Teraz chciałbym odczytywać temperaturę i stan lub INP1D. W pierwszym poście jest skrypt ale nie wiem jak go doczytać w domoticzu? Jakie wybrac urzadzenie?
<t></t>
Odpowiedz
#19
Zobacz post ze skryptem lua - tam jest wszystko - gdzie zapisac i jak wywoływać z LK
<t></t>
Odpowiedz
#20
widze ze sa problemy z interpretacja.

W pierwszym poście jest rozwiązanie, z ktorego juz nie korzystam. Wykorzystuje SNMP

W kolejnym rozwiązaniu wykorzystane są skrypty LUA, lankontroler "wypycha" dane do domoticza

Nalezy podkreslic ze to sa dwa zupelnie rozne podejscia do tematu. Może i są inne ale dziala mi to od ponad roku i nie widze problemow. Jedyne ograniczenie to ilość znaków w polu w lankontrolerze gdzie jest wpisywana funkcja "GET /json....."
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości