Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK2 wiesza się przy 127,5stC na DS
#1
Używam parę sztuk LK2 soft 3.13. Na 2 różnych egzemplarzach LK i czujników odnotowałem wieszanie się urządzenia przy odczycie 127,5stC z czujnika DS.

W pierwszym przypadku odczyt był błędny z uwagi zbyt długi przewód do DS, w drugim rzeczywista temperatura medium była faktycznie chwilami tak wysoka.
W obu przypadkach LK zawsze po odczycie 127,5 zmieniał stan wszystkich przekaźników na ON i zawieszał się.

Co prawda takie temperatury mogą się zdarzać w procesie który chcę kontrolować LK, sporadycznie i trwać krótko, ale jednak są możliwe. Obecna reakcja LK wyklucza go z tego zastosowania i podobnych (np solary).
Nie bez znaczenia jest też fakt, że błędne odczyty na 1Wire przy długich liniach też mogą zachodzić i tego typu zdarzenie powinno być obsłużone bezpieczniej w oprogramowaniu Sad
<t></t>
Odpowiedz
#2
sprawdzimy to, ale skad pewnosc ze wieszl sie przy 127,5?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
No tak :roll: Pewności nie mam, że 127,5 wywołuje zawieszenie. To jest ostatnie wskazanie wyświetlane po zawieszeniu.
W drugim opisany przypadku robiłem pomiar równoległy innym termometrem -przy zawieszeniu temperatura była powyżej 125stC (to był koniec skali)

pozdrawiam
Przegab
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości