Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HW:2.0 SW:3.13 wartości w snmp
#1
Witam,
mam problem który za bardzo nie wiem jak ogarnąć, mam dwa kontrolery w różnych wersjach sprzętowych i programowych. I inaczej wyświetlają dane:
HW:1.1 SW:3.22
snmpwalk -v2c -c read X.X.X.X SNMPv2-SMI::enterprises.17095
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.1.0 = STRING: "28.2"
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.2.0 = STRING: "17.9"
HW:2.0 SW:3.13
snmpwalk -v2c -c read X.X.X.X SNMPv2-SMI::enterprises.17095
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.1.0 = INTEGER: 275
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.2.0 = INTEGER: 182

W starszym kontrolerze wartości są w formie stringów, w nowszym liczbą całkowitą, a przecinek by się jednak przydał bo wartość 275 to może być i 2.75 i 27.5. Nie znalazłem rozwiązania więc rozpoczynam nowy wątek. Czy można to rozwiązać poprzez konfigurację kontrolera/inną wersję softu/inny sposób?
<t></t>
Odpowiedz
#2
wartosci całkowite jak 275 wystarczy podzielić przez 10 i jest prawidłowa wartosc. Zeby były stringi trzeba by było soft zmienić
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
A w jaki sposób bedzie wyświetlana wartość 2.75?

Instrukcja dostępna pod adresem http://lankontroler.pl/pliki/lan_kontrol...2-pl-2.pdf strona 20, opisy oid, jak dla mnie jest tam informacja ASCII_STRING.

niby nic wielkiego bo mam tylko kilka kontrolerów w rożnych wersjach, ale juz to komplikuje system monitoringu bo trzeba stosować rożne reguły dla rożnych wersji a powinno byc to samo.
<t></t>
Odpowiedz
#4
samul napisał(a):A w jaki sposób bedzie wyświetlana wartość 2.75?

Instrukcja dostępna pod adresem http://lankontroler.pl/pliki/lan_kontrol...2-pl-2.pdf strona 20, opisy oid, jak dla mnie jest tam informacja ASCII_STRING.

niby nic wielkiego bo mam tylko kilka kontrolerów w rożnych wersjach, ale juz to komplikuje system monitoringu bo trzeba stosować rożne reguły dla rożnych wersji a powinno byc to samo.

2.75 wtedy trzeba dzielic przez 100. Ale dane wejscie zawsze sie dzilei przez 100 lub 10 to sie nie zmienia wieć można sobie ustawić.
W instrukcji jest blad, prawdopodobnie z wczesniejszej wersji.
Leiej by było w LK1 zrobić Integer czy w LK2 ascii_string?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Cytat:Ale dane wejscie zawsze sie dzilei przez 100 lub 10 to sie nie zmienia wieć można sobie ustawić.
potwierdziliśmy to testem, mrożąc trochę jedne z czujników:
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.5.1.0 = INTEGER: 25 czyli 2.5 stopnia po podzieleniu przez 10
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.5.1.0 = INTEGER: 155 czyli 15.5 stopnia po podzieleniu przez 10

Cytat:Leiej by było w LK1 zrobić Integer czy w LK2 ascii_string?
Dla mnie najważniejsze jest aby różne wersje kontrolera wyswietlały w ten sam sposób dane po snmp, w której wersji zostanie wprowadzona zmiana jest już mi obojętne.

I dzięki za wyjaśnienie :!:
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości