Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrukcje pdf
#1
Niedawno nabyłem Lan Kontroler 2.0 v 3.13.
Wraz z nową wersją oprogramowania pojawiają się na szczęście nowe instrukcje w PDF.

Oto moje "pięć groszy" inaczej mówiąc spostrzeżenia - uwagi:
1)
W sprzedaży jest kilka czujników:
- Czujnik natężenia światła,
-Czujnik wilgoci poziomu wody,
-Czujnik Opadów Deszczu,
Czujnik odległości 20-150cm na podczerwień,
Aż prosi się przygotowanie płytek montażowych dla ww. do łatwiejszego ich spinania z lankontrolerem (przykład DHT22!).

Przydałoby się jedno zdjęcie w instrukcji pokazujące fizyczne ich podłączenie do Lankontrolera.
Niby w opisie czujników to jest, ale.... zawsze dmuchać na zimne.
Należy pamiętać, że użytkownik nie jest autorem urządzenia i nie musi znać się na wszystkim.
To co jest oczywiste dla autora wcale nie jest oczywiste dla użytkownika.
2)
Urządzenie generuje pliki xml.
Na podstawie informacji zawartych w pliku st0.xml możliwe jest podjęcie decyzji o sterowaniu za pomocą GET-> cgi OUT -ami. Takie rozwiązania znalazłem na Forum (Przykład b. dobrego LK Servera 2.0 - zapowiada się świetnie. Uważam, że taki tandem: lankontrolera i LK serwera może przynieść same korzyści w promocji urządzenia).
W jaki sposób można wykorzystać informacje z pliku sch.xml lub s.xml tak by z zewnątrz zmienić ewentualnie ustawienia w Scheduler. Często w praktyce dokonuje się korekt ustawień na odległość przy zupełnie innej logice niż jest to możlwe z poziomu "Events Config".
Obsługa GETjest dobrze przygotowana, natomiast dla PUT jest jej brak poza dobrym opisem zmiennych.
Proszę o podanie przykładów-podpowiedzi zastosowań w instrukcji PDF.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości