Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LanKontroler HW 2.0 Piny bez dokumentacji, RS232
#1
Witam
Kupiliśmy od Państwa kilka Lan Kontrolerów i podczas czytania
dokumentacji zabrakło mi opisu do PINów na płytce obok gniazda RJ11 i
ICD10-2 obrazek w załączniku.
Proszę o przesłanie informacji jakie przeznaczenie mają te piny.

Przygotowuję płytkę która pozwoli nam zbierać interesujące nas
informacje i być może tam były dostępne interesujące mnie opcje.
Bardzo by mi się przydała opcja interfejsu RS232 najlepiej z poziomami
napięć TTL. Tak aby ten interfejs RS232 na płytce był dostępny ja jakimś
porcie TCP/IP Lan Kontrolera.

Analizując kartę katalogową mikrokontrolera PIC użytego na tej płytce doszedłem do wniosku że jest możliwe użycie dwóch PINów jako RS232, niestety w dokumentacji nie ma o tym ani słowa. Czy aktualny soft 3.13 wspiera obsługę RS232 na wyprowadzonych pinach albo czy była by możliwość wydania nowej wersji softu która by to obsługiwała?

Port RS232 chciał bym użyć do obsługi zasilaczy UPS kilku różnych producentów.

Pozdrawiam
Michał Mager


Załączone pliki
.png   LK2-piny-bez-dokumentacji.png (Rozmiar: 161.14 KB / Pobrań: 2,198)
<t></t>
Odpowiedz
#2
witam
Tak,jeden rząd to UART, a drugo to I2C, ale obecny soft nie wspiera żadnego w tej chwili
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Witam
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jednocześnie chciał bym uprzejmie zapytać czy w kolejnej wersji softu mogę się spodziewać wsparcia dla portu RS232?
Prędkość transmisji na poziomie 9600kb/s była by w zupełności wystarczająca.
Z mojej strony mogę zaproponować udostępnienie projektów rozbudowujących funkcjonalność lankontrolera jakie do tej pory uruchomiłem oraz tych które opracuję na podstawie portu RS232.

Pozdrawiam
Michał Mager
<t></t>
Odpowiedz
#4
w kolejnej wersji softu raczej nie. Po prostu mogła by powstać odrębna wersja softu, z której zniknęły by pewne funkcje na rzecz obsługi RS232.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Stworzenie oddzielnej gałęzi softu do ciekawa opcja dla mnie, używam tych kontrolerów do monitorowania sprzętu sieciowego, zasilania czyli UPSy i zasilacze buforowe, ważne jest też monitorowanie temperatury i wilgotności w pomieszczeniach w których znajdują się węzły sieciowe. Z punktu widzenia bezpieczeństwa sieci opcje takie jak PWM czy obsługa dużej liczmy przekaźników jest zbędna dla mnie.

Pozdrawiam
Michał Mager
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości