Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własna strona www z wybranymi danymi z Control Panel
#21
zrób testy na thingspeak.com
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#22
Moim zdaniem problemem jest brak rozpoznawania DNS. Jak wpisałem IP serwera dane zaczęły przechodzić bez problemu. Zastanawiam się co jest tego powodem. Ustawienie DNSów ręcznie również nie rozwiązuje problemu. Czy LK może mieć jakiś błąd oprogramowania w tej kwestii?
<t></t>
Odpowiedz
#23
Uzupełnienie:

Funkcja HTTPS Send funkcjonuje prawidłowo. Ustawienie ręczne DNSów pomogło, działa, funkcjonuje prawidłowo.

Jedyne na co należy zwrócić uwagę to fakt, że dane przekazywane przez HTTP Send są konkretnymi wartościami np. 7.5 stopnia, natomiast XML prezentuje te same wartości jako 75, co trzeba dzielić przez 10 aby otrzymać odpowiedni wynik. Trzeba zwrócić na to uwagę.
<t></t>
Odpowiedz
#24
Na czym to chcesz zrobić, jaki serwer?
Ma PHP? Ma bazę danych MySQL?
Czy jest w tej samej sieci co Lan Kontroler?

Jeśli tak można pobrać dane z pliku XML i z poziomu PHP je przefiltrować (parsowanie) oraz wyświetlić te, które potrzeba.
Ewentualnie przeformatować wygląd do potrzeb HTML/CSS.

Krok dalej to wizualizacja danych, np. https://developers.google.com/chart/inte...lery/gauge

Kolejna sprawa to dane historyczne, jeśli jest obsługa baz danych to można co jakiś czas zapisać dane do bazy i później wygenerować z tych danych wykres,
jest do tego sporo darmowych bibliotek.


Załączone pliki
.png   temperatury.png (Rozmiar: 62.57 KB / Pobrań: 4,923)
<t></t>
Odpowiedz
#25
Też zastanawiałem się nad tym, by taką stronę internetową zrobić na własną rękę, jednak zbyt dużo musiałbym spędzić nad tym swojego czasu, a raczej nie mam go zbyt wiele. Wygodniejsze jest jak dla mnie zlecenie komuś wykonanie takiej stronki, wtedy ma się wszystko z głowy. Goście z https://smartbees.pl/uslugi/strony-internetowe są jak dla mnie mistrzami jeśli chodzi o wykonywanie stron, więc myślę, że ich pomoc dla każdego może okazać się niezastąpiona. Wink
Odpowiedz
#26
Zrobienie samej strony to nie problem.
Aktualnie pracuję nad webapp do zarządzania LK2 + LK3. LK2 bardziej odpowiadać będzie za dostarczanie danych, a LK3 za dostarczanie + reagowanie. Prawdopodobnie też aplikacja przejmie role schedulera. Wtedy wychodzę z logiką działania ponad LK i mogę decydować co i kiedy.
<t></t>
Odpowiedz
#27
dodam jeszcze, że na LK3 można zrobic sobie własna stronę www, która bedezie widoczna po zalogowaniu na LK3
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#28
Tak, tylko to wszystko ogranicza się do pojedynczego LK.
Jeśli potrzebujesz wiekszą ilość czujników wtedy trzeba wyjść ponad samego LK.
<t></t>
Odpowiedz
#29
Ja zrobiłem sobie do garażu coś takiego: http://tucki.pl/kontroler.
Działa to tak, że co 3 sek. z LK są wysyłane dane z kilku czujników na zewnętrzny serwer i tam zapisywane do bazy mysql. Do tego prosta stronka www do wyświetlenia tego co mnie interesuje: temp. zew. i w środku, wilgotność + 2 wykresy + status otwarcia bramy + logowanie do opcji otwierania/zamykania bramy. Dodatkowo jest skrypt, który wysyła SMS za każdym razem jak otowrze i zamknę bramę oraz przypomina kolejnymi SMSami co 3 minuty jak brama jest nadal otwarta.


Załączone pliki
.png   Screenshot_2.png (Rozmiar: 112.04 KB / Pobrań: 3,812)
Odpowiedz
#30
Może kolega mientki pochwali się jak i w czym dokladnie zrobił tą stronę, jakieś skrypty, podpowiedzi....
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości