Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#21
Mam taką propozycję by wprowadzić do oprogramowania Lan Kontrolera:

1. Na stronie konfiguracyjnej wprowadzić 3 stan jako początkowy do zaznaczenia przekaźników: "Zgodnie z event configiem"
2. Po uruchomieniu stan początkowy przekaźników ustalany by był zaraz po uruchomieniu czujników - wszystkie czujniki po raz 1 odczytane event config powinien potraktować jako zmianę i "przelecieć się" po liście warunków.
3. Każda zmiana w event configu - tak samo. Zaraz po zapisaniu ustawień Lan Kontroler traktuje wszystkie wyniki czujników jako zmienione i wykonuje akcje.

Czy taka zmiana jest możliwa? Bardzo by się przydała do automatyki.

pozdrawiam
Łukasz
<t></t>
Odpowiedz
#22
Możliwość wysłania maila do więcej niż jednego odbiorcy (2-3).

Nie koniecznie kosztem tworzenia kolejnych okienek ale np. wpisując je w tym samym okienku oddzielone przecinkiem lub średnikiem.
<t></t>
Odpowiedz
#23
Przydatne byłoby wysyłanie przez LK snmp trap w przypadku zmiany stanu przekaźnika.
W tej chwili snmp trap nie powstanie przy zadziałaniu np. z watch-doga a w przypadku ustawienia resetu na OUT można tego nie wychwycić przez cykliczne odpytywanie.
<t></t>
Odpowiedz
#24
W ramach propozycji zmian w oprogramowaniu do następnej wersji hardware LK taka sugestia dodania do licznika INP3D dwóch okienek na mnożnik i iloczyn.Pozwoliłoby to online wizualizować koszty w zł dla kW,L,m3 w wybranym przedziale czasowym ?


Załączone pliki
.png   INP3D.PNG (Rozmiar: 6.76 KB / Pobrań: 6,635)
<t></t>
Odpowiedz
#25
Ja też bym dołożył jedną poprawkę do oprogramowania.
Chodzi o architekturę klient-server. Klient może wysyłać do serwera informacje o zmianie stanu wejść do serwera. Dzięki temu można stworzyć architekturę punkt wielopunkt - kilka kontrolerów w trybie klienta wysyłają do 1 serwera informacje o zmianach stanu wejść - oczywiście w aktualnej wersji możemy mapować porty 1:1 (chyba bo nie próbowałem wersji z wieloma sterownikami)

Brakuje mi funkcjonalność aby jeden sterownik mógł wysyłać statusy wejść do kilku innych sterowników, co dało by możliwość zdalnego sterowania przez LAN wyniesionymi sterownikami jako zdalnymi przekaźnikami.
Aby to osiągnąć musiałaby istnieć możliwość przypisania różnych adresów serwerów do różnych wejść na kliencie. Czyli informacja o zmianie różnych wejść wysyłana do różnych serwerów.

szczytem szczęścia było by, aby oprócz adresu IP dało się podać jakie wyjście na serwerze chcemy wysterować zmianą na kliencie, czyli remapowanie portów. (ta opcja była by bardzo pożądana również w aktualnej wersji dla połączeń p2p )

NP. klient o adresie X.X.X.X wysyła informację o zmianie stanu portu 1 do serwera Y.Y.Y.Y na port 2, a informację o zmianie stanu portu 2 do serwera Z.Z.Z.Z na port 4
<t></t>
Odpowiedz
#26
Praca w trybie klient-serwer jest jak najbardziej możliwa jeśli jako serwer zastosujemy urządzenie (np router) z oprogramowaniem np Open-WRT i odpowiedznimi skryptami do sterowani wieloma Lan Kontrolerami. Sterowanie może się odbywać poprzez protokoły http lub SNMP. Istnieje już takie oprogramowanie, opisane na tym forum pod nazwa LK-server. Sam Lan kontroler ma też wbudowaną od pewnego czasu funkcję klient-serwer do prostego sterowania z wejscia INPD (np przycisk) wyjsciem przekanikowym w drugim urządzeniu, co daje prosty "zdalny przycisk' przez IP. Oczywiscie jako sygnał we może być dowolne zdarzenie sterujące tym wejściem poprzez np przekaźnik.
<t></t>
Odpowiedz
#27
Prosiłbym o opublikowanie gdzieś na stonie lub forum, które pomysły zostaną zaimplementowane, a które nie. Jeżeli tak, to w której wersji softu.
<t></t>
Odpowiedz
#28
Mi osobiście brakuje:
1. powiązania DTH22 z wyjściami nic z tymi parametrami zrobic nie można to trochę bez sensu
2. iloczynu przy pozostałych analogowych wejściach poza imp 1 ( przykład podpinam czujnik ultradziękowy odległości - np poziom wody szamba /studnia etc z wy analog niestety interpretacja wyniku wygląda kosmicznie )
3. events config można powiązać tylko do imp9 a gdzie 10,11,podobnie jak DTH zrezygnował bym natomiastz paramteru VCC lub dał bym możliwośc wyboru temp/imp10 vcc/imp11 czy inpd4/dth jesli brak miejsca

(soft 3.0)
Odpowiedz
#29
Witam,
jestem nowym użytkownikiem Lan Kontrolera V2.0 (wgrałem firmware 2.00).
Mam kilka spostrzeżeń/propozycji i wątpliwości, stąd lekki OT:

1) Czy można w schedulerze dodać obsługę wyjścia out5? (obecnie tylko: 0-4)

2) Proponuję dodanie w schedulerze dla każdego wiersza flagi (checkboxa), aby czasowe wysterownie zdefiniowanego wyjścia mogło być uzależnione od aktualnego (rozumiem - ostatniego) warunku wynikającego z tablicy "Events config" (iloczyn logiczny). Obecnie wyjście z "Events config" trzeba przepuszczać przez przekaźnik innego wyjścia sterownego schedulerem. (Np. sterowanie ogrzewaniem z załączaniem, gdy jest niska taryfa).

3) Na czym polega nieopisana w instrukcji funkcja "Auto switch if INP1D" ? Czy dobrze to interpretuję, że zwarcie wejścia INP1D powoduje zignorowanie schedulera, gdy zaznaczę kwadracik przy "0/1"?

4) Czy można otrzymać (umieścić na stronie) plik MIB dla HW2.0 SW2.00 ? Na forum znalazłem plik "mchip.mib" dla HW:1.2 SW:2.37. O ile przerobienie we/wy nie stanowiło większego problemu, to część dla trapów jest magią i dla HW2.0 może powinna wyglądać inaczej...

5) Czy można zmienić reprezentowanie sygnałów logicznych w SNMP, aby wysterownie wejść, a także wyjść dawało wartość "1"? W końcu istotny jest fakt pojawienia się sygnału (logiczna "jedynka"), a nie jego reprezentacja napięciowa (high/low).

6) Czy opcjonalna płytka z 4 przekaźnikami ma LED-y sygnalizujące wysterowanie?

7) Czy wyjścia out1-4 łączą z potencjałem GND czy VCC?

8) Na koniec sugestia wymagająca przeprojektowania płytki, aby oprócz NTP zastosować też RTC. Gdy padnie łącze internetowe, nie mam pewności, że jest ciągłość zasilania, a sterownik pracuje wg zdefiniowanego harmonogramu (UPS tylko zmniejsza tę niepewność). OK, na tę chwilę rozwiązaniem może być... dokupienie GSM Kontrolera.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony funkcjonalnością Lan Kontrolera i podejściem Konstruktorów do uwag Klientów. Teraz pora przetestować to co najważniejsze: niezawodność. Zwłaszcza, że do nadzorowanego obiektu mam kilkadziesiąt kilometrów. (Przy innym urządzeniu przekonałem się, ze nieprzewidywalny watchdog jest gorszy niż brak watchdoga pilnującego odległy router).

Pozdrawiam
AND
<t>Pozdrawiam</t>
Odpowiedz
#30
Witam
Propozycji i prośba Aby móc móc mieć wybór miedzy inp2 a inp4 * inp5
Na inp2 jest zakres do 36v na wyższe napięcia po zastosowaniu dzielnika było by bardziej dokładny
X*I5 0.00 W INP1INP3
Coś takiego jak jest w wersji 1.2
Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości