Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączene Lan kontrolerów client-serwer
#1
Witam,

Czy jest możliwość sterowania w układzie 1 serwer  i dwóch klientów?. Chciałbym żeby z jednego LK sterować przekaźnikami na dwóch pozostałych (te same wyjścia OUTx).
<t></t>
Odpowiedz
#2
na zasadzie follow me.... klient wymusza na serwerze, serwer staje się klientem i wymusza na kolejnym... itd

jednym słowem
w pierwszym LK 192.168.1.100
zdalne sterowanie wysyła na 192.168.1.101 => eventx ==> outx on
w drugim LK 192.168.1.101
zdarzenia if outx == 1 eventx == 1
zdalne sterowanie wysyła na 192.168.1.102 => eventx ==> outx on
itd

i tu przydało by się dodanie możliwości wysłania przez udp stanu eventu by pominąć robienie zdarzeń - ukłon w stronę twórców ale o tym w innym wątku
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#3
Kurde coś mi to nie chce działać tak jak napisałeś.
Pzoa tym skąd można się dowiedzieć jaki jest statuis EVENTX ??

Przydało by się aby twórcy jakoś sarowali LK3. Właśnie dołożyłem drugi i czasami nie wiem co na którym ustawiam i się misza, tak to by się zarządzało z jednego LK.
Odpowiedz
#4
Tak teraz patrzę na LK3 i się zastanawiam czy nie dało by się tak żeby w jednym LK pokazać jakiś parametr z innego LK.
Hmm ??
Odpowiedz
#5
(09-06-2022, 09:26 AM)marcinb napisał(a): Tak teraz patrzę na LK3 i się zastanawiam czy nie dało by się tak żeby w jednym LK pokazać jakiś parametr z innego LK.
Hmm ??

Podgląd stanu eventow możesz uzyskać robiąc odpowiednie zadanie w w zdarzeniach stan masz podświetlony na odpowiedni kolorek.    
z tym ze ostatnie wersje softu mają błąd zapisu ich stanu https://forum.tinycontrol.pl/showthread....47#pid9547 i nie wiem jak daleko wstecz ( podaj wersje twojego softu) ten błąd sięga 
Moje doświadczenie z eventami - osobiście mam zrobione tak ze każdy z lk sterujący innym ma te same eventy
czyli np jeden ip...99 wykrywa zmierzch i rozsyła status na ip...100 event8 = 1 ten zkolei wysyła event8=1 na ip....101  itd. na każdym wiec mam zmienna zmierzchu i mogę robić warunki w oparciu o nią.
101 zatacza pętle do ip...99 by zmienne te trafiały do poprzednich lk w kolejce, ale tu musisz pamiętać o zasadzie by nie zapętlać przesyłu danych, wiec skoro event8 wysyłał ip...99 to na tym przed nim w pętli czyli ip...101 kończę propagacje tego parametru i nie przesyłam go dalej. 
Tak wiec mam te same stany eventow na każdym z LK po ich zmianie z pominięciem strony pośredniczącej

na kilku z farm fotowoltaicznych na takiej samej zasadzie  śmiga to po sieci nat i vpn'ie
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości