Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wyjścia sterujące przekaźniki bistabilne
#1
Zacząłem zabawę z lankontrolerem i stanąłem przed problemem sterowania przekaźnikami bistabilnymi z OUT.

Chciałbym aby kliknięcie w on/off zmieniało stan przekaźnika przez impuls ale żeby jednocześnie button skojarzony z OUT w panelu pokazywał aktualny stan. Wyprowadziłem na INPD sobie badanie stanu przekaźnika bistabilnego, ale w zdarzeniach nie mogę sobie tego ustawić. Jest jakaś na to możliwość?
Odpowiedz
#2
do takich przekaźników będziesz potrzebował bocznik lub jeden z torów jako identyfikator stanu
w ustawieniach na outx ustawiasz czas powrotu w sekundach np 1
okablowanie do cewki przekaźnika podajesz napięcie z dowolnego wyjścia out
na jeden z torów przekaźnika lub bocznik podpinasz kontrole stanu np do inpdx
stan nie będzie pokazywany na buttonie tylko na wybranym inpd /zielony-czerwony/  button outx tylko na chwile zmieni kolor na zielony w momencie pracy cewki
w razie pytań pisz śmiało foto takiego pakietu poniżej /dolna rozdzielnia/ u mnie  3 x 3 fazy na bistabilnych kontroluje wszystkie gniazda <16A w budynku,
obok przerzutnik zaniku faz i zabezpieczenia główne elektroniki
   

oczywiście można uzyskać efekt o jakim piszesz posługując się httapi i pisząc własny panel sterowania który będziesz miał np na tablecie lub użyć aplikacji firm trzecich na telefon - odpowiednia konfiguracja i masz przyciski z takim właśnie działaniem. Jak się uprzesz to nawet zrobisz sterowanie głosowe Smile
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#3
(09-14-2022, 02:05 PM)stAch napisał(a): do takich przekaźników będziesz potrzebował bocznik lub jeden z torów jako identyfikator stanu
w ustawieniach na outx ustawiasz czas powrotu w sekundach np 1
okablowanie do cewki przekaźnika podajesz napięcie z dowolnego wyjścia out
na jeden z torów przekaźnika lub bocznik podpinasz kontrole stanu np do inpdx
 kontroluje wszystkie gniazda <16A w budynku obok przerzutnik zaniku faz

tak mam właśnie zrobione
(09-14-2022, 02:05 PM)stAch napisał(a): stan nie będzie pokazywany na buttonie tylko na wybranym inpd /zielony-czerwony/  button outx tylko na chwile zmieni kolor na zielony w momencie pracy cewki
w razie pytań pisz śmiało foto takiego pakietu poniżej dolna rozdzielnia u mnie  3x 3 fazy na bistabilnych

czyli nie da się żeby button pokazywał stan? Nie podoba mi się to wizualnie Smile
Odpowiedz
#4
(09-14-2022, 02:17 PM)przeniek napisał(a): czyli nie da się żeby button pokazywał stan? Nie podoba mi się to wizualnie Smile

oczywiście można uzyskać efekt o jakim piszesz posługując się httapi i pisząc własny panel sterowania który będziesz miał np na tablecie lub użyć aplikacji firm trzecich na telefon - odpowiednia konfiguracja i masz przyciski z takim właśnie działaniem. Jak się uprzesz to nawet zrobisz sterowanie głosowe [Obrazek: smile.png] bezpośrednio w panelu LK nie ma takiej opcji

polecam pobawić się taka apka na androida https://play.google.com/store/apps/detai...cuts&hl=pl
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#5
(09-14-2022, 02:21 PM)stAch napisał(a):
(09-14-2022, 02:17 PM)przeniek napisał(a): czyli nie da się żeby button pokazywał stan? Nie podoba mi się to wizualnie Smile

oczywiście można uzyskać efekt o jakim piszesz posługując się httapi i pisząc własny panel sterowania który będziesz miał np na tablecie lub użyć aplikacji firm trzecich na telefon - odpowiednia konfiguracja i masz przyciski z takim właśnie działaniem. Jak się uprzesz to nawet zrobisz sterowanie głosowe [Obrazek: smile.png] bezpośrednio w panelu LK nie ma takiej opcji

polecam pobawić się taka apka na androida https://play.google.com/store/apps/detai...cuts&hl=pl

rozumiem. dziękuje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości