Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik temp AM2301B
#1
Witam
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość
Chciałem zapytać ile można max podłączyć czujników 2301B do lan kontrolera?
Mam już zakupiony spliter ale nie jestem pewien czy to co chcę zrobić zadziała.
Z góry dzięki za info
Odpowiedz
#2
AM2301B tylko jedna sztuka. potrzebujesz pomiary kilku wilgotności?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
(05-06-2022, 12:19 PM)wilkxt napisał(a): AM2301B tylko jedna sztuka. potrzebujesz pomiary kilku wilgotności?

Wita
Potrzebuje z 3 miejsc temp i wilgotnośc a z pozostałych 3 tylko temp

A czy ten czujnik temp DS18B20 do podłączenia wymaga jakirgoś rezystora czy można bezpośrednio do wejścia splitera
Odpowiedz
#4
Na nie długich(kilka metrow) odległościach nie trzeba. Przy dłuższych mogą występować problemy, więc wtedy można dodać.

Co do dodatkowego pomiaru wilgotności to na chwilę obecną można podpiąć sdc40(opcja dostępna w kolejnej wersji sw). Ale ten czujnik jest drogi i służy do pomiaru CO2, a wilgotność mierzy dodatkowo.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
(05-06-2022, 12:48 PM)wilkxt napisał(a): Na nie długich(kilka metrow) odległościach nie trzeba. Przy dłuższych mogą występować problemy, więc wtedy można dodać.

Co do dodatkowego pomiaru wilgotności to na chwilę obecną można podpiąć sdc40(opcja dostępna w kolejnej wersji sw). Ale ten czujnik jest drogi i służy do pomiaru CO2, a wilgotność mierzy dodatkowo.

A do 20m można bez rezystora?
A czy w analogowych wejściach niema możliwości podłączenia żadnego czujnika wilgotności
Odpowiedz
#6
Do 20m musisz sprawdzić, to zależy od użytych kabli, sposobu podłączenie itp. Unikaj ciągnięcia każdego czujnika na osobnym kablu, jeśli dwa czujniki są w podobnej lokalizacji to jeden kabel i pod koniec rozgałęzienie. Czujnik wilgotności analogowy, pewnie jakieś są, musiał byś poszukać.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
(05-06-2022, 01:48 PM)wilkxt napisał(a): Do 20m musisz sprawdzić, to zależy od użytych kabli, sposobu podłączenie itp.  Unikaj ciągnięcia każdego czujnika na osobnym kablu, jeśli dwa czujniki są w podobnej  lokalizacji to jeden kabel i pod koniec rozgałęzienie. Czujnik wilgotności analogowy, pewnie jakieś są, musiał byś poszukać.

A nieda się podłączyć jednocześnie am2301b i
[*]czujnik BME280
Odpowiedz
#8
tylko jedna zmianna obsługuje wulgotnosc, nawet jak podłaczysz obydwa to wybirasz jeden do obslugi. Być moze rozszerzymy ta funkcjonalnosć o dodatkow pola do odczytu wilgotnosci
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Witam
A co by Pan polecał za czujnik do mierzenia poziomu cieczy chodzi mi o szambo co jest kompatybilne i sprawdzone z lk 3
Z góry dziękuje
Odpowiedz
#10
Poczytaj ba forum było kilka wątków o tym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości