Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PProblem z wejsciami w GSM kontrolerze
#11
Cytat:3/. czy jest przewidziane zrealizowanie dodatkowego modulu z kolejnymi wejsciami INP w liczbie 6-12
dla GSM kontrolera badz Lan kontrolera

uzasadnienie:
bo 3 wejscia w GSM kontrolerze badz w LAN kontrolerze - 5, to ciut malo jesli chce sie zbudowac ala
system informujacy o zdarzeniach via sms typu:
otwarcia okien /kontraktrony/, /czujki ruchu PIR/, /czujka dymu/, /zalania woda/, /czujka czadu/

czy jest mozliwosc zrealiowania takiego modulu rozszezen czy musial by powstac nowy GSM kontroler
z taka liczba wejsc 12 ?
Lan Kontroler, ani GSM kontroler nie mialy byc w zamyśle centralnym sterownikami do inteligentnego domu, to mialy byc raczej zdalne czujniki.
Urządzenia mają zdecydowanie za malo pamięci i flasha do zapogramowania i zrealizowania logiki i interfejsu do takiej liczby we/wy.
Naszym zdaniem lepiej zastosowac kilka tanich kontrolerow pracujacych niezależnie z różnymi typami zadań i ew. tylko wrzucac jakieś dane, które chcemy gromadzić na jeden centralny serwer. W tym też kierunku będą szły prace przy softwarze i ew. dodatkowym oprogramowaniu aby stworzyć system wielu kontrolerów, zarządzanych z jedego serwera lub urządzenia mobilnego.
W zamysłach jest co prawda stworzenie "mocniejszego" kontrolera bazującego na linuxie, ale trudno podać mi jakiekolwiek terminy i szczegóły.
Cytat: mam zapytanie odnosnie: IP Power Socket

- czy projekt tej listwy moze byc zmieniony by ta listwa zostala wyposazona w 5 wejscia INP
skoro ma 5 gniazd 230V ?

mozna by wtedy uzalezniac zalaczanie poszczegolnych gniazd 230V - od stanow poszczegolnych
wejsc INP
i
wtedy naprawde ta listwa zasilajaca: IP Power Socket byla by perfekcyjna

- czy w planach macie by gniazda 230V byly w standardzie zachodnim czyli SCHUKO ?
bo wszystkie wtyczki komputerowe, sprzet RTV/AGD jest aktualnie wykonywany w takim standardzie
prosze o zobaczenie zdjecia w zalaczniku

czy te zmiany odnosnie listwy zasilajacej IP Power Socket sa mozliwe do zrealizowania, badz wykonanie
takiego prototypu listwy - bylbym zainsteresowany zakupem takiej listwy po uwzglednieniu powyzszych uwag co do niej
dziekuje za informacje
Teoretycznie można zrobić 5 wejść INP, ale skomplikuje to trochę obudowę (a nawet bardzo) i oprogramowanie będzie musiało w zasadzie odpowiadać temu z Lan kontrolera.
Listwa ma być w zamyśle prostym urządzeniem do resetu i włączania/wyl zdalnie lub o określonej porze. Z bardziej przejrzystym interfejsem. Do innych zadań służy LAn kontoler.
Jeśli wyprowadzi Pan te wejscia z Lan kontrolera będącego w listwie samodzielnie i wgra normalny firmware, otrzyma Pan taką listwę.
Co do gniazd Schuco to już wysłaliśmy zapytanie do producenta, podejrzewam że będą i bez problemu można złożyć nawet jedną taka listwę.
<t></t>
Odpowiedz
#12
gamonik napisał(a):1/. z sms statusowego jaki raportuje nastawy kontrolera

wynika ze posiadany przezemnie kontroler GSM ma firmware w ver. 1.3


2/. nadal nie uzyskalem odpowiedzi czy prawidlowa reakcja kontrolera GSM
- jest to ze 1 dioda LED nie miga co 3 sek.
a w moim przypadku
swieci sie na stalo - czy nie powinna ona migac zgodnie z instrukcja cytuje:
Powinna migac, swiecenie nie jest prawidlowe, chociaż zasieg łapie wieć sam moduł teoretycznie działa dobrze.
Prosze jeszce zrobic restart do ustawien fabrycznych-zworka miedzy 2 i 3 pinem na listwie 4 pinowej i uruchomic moduł, powinno się zapalić diody od wejsć INP
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#13
Panie Tomku
1/. zrobilem restart i przywrocenie ustawien fabrycznych tak jak Pan napisal za pomoca zworki
niestety bez zmian
czy jest nowa wersja oprogramowania do GSM kontrolera wyzsza niz 1.3
i czy samemu mozna ja wgrac do niego
jesli tak to skad mozna ja pobrac i jak wgrac

2/. jestem zainstersowany nawet ta jedna listwa z gniazdami SCHUKO
czyli rozumiem ze w listwie sa te wejscia INP1-5 i tylko kwestia wyprowadzenia ich na zewnatrz
i wgrania softu od LAN kontrolera - zgadza sie

czyli jesli zrealizowana byla by taka listwa z gniazdami SCHUCO i wgrany przez Was soft z LAN kontrolera
musialbym tylko wyprowadzic za pomoca jakiegos konektora z obudowy listwy te wejscia INP1-5
a czy jakiejs zlaczki srubowej nie dalo by sie tam umiescic Panie Tomaszu

kiedy mogla by byc dostepna taka wersja listwy i kiedy moglbym ja zamowic i zakupic
dziekuje za informacje
<t></t>
Odpowiedz
#14
gamonik napisał(a):Panie Tomku
1/. zrobilem restart i przywrocenie ustawien fabrycznych tak jak Pan napisal za pomoca zworki
niestety bez zmian
czy jest nowa wersja oprogramowania do GSM kontrolera wyzsza niz 1.3
i czy samemu mozna ja wgrac do niego
jesli tak to skad mozna ja pobrac i jak wgrac
Jest wersja 1.6, ale nie można jej wgrać samemu.
gamonik napisał(a):2/. jestem zainstersowany nawet ta jedna listwa z gniazdami SCHUKO
czyli rozumiem ze w listwie sa te wejscia INP1-5 i tylko kwestia wyprowadzenia ich na zewnatrz
i wgrania softu od LAN kontrolera - zgadza sie
Tak, w środku obudowy siedzi Lan kontroler

gamonik napisał(a):czyli jesli zrealizowana byla by taka listwa z gniazdami SCHUCO i wgrany przez Was soft z LAN kontrolera
musialbym tylko wyprowadzic za pomoca jakiegos konektora z obudowy listwy te wejscia INP1-5
a czy jakiejs zlaczki srubowej nie dalo by sie tam umiescic Panie Tomaszu
O sprawy mechaniczne to już notek musi się wypowiedzieć

gamonik napisał(a):kiedy mogla by byc dostepna taka wersja listwy i kiedy moglbym ja zamowic i zakupic
dziekuje za informacje
jak, wyżej
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości