Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodatkowa komunikacja (RS, Modbus) via ETH0
#11
i jak tam temat modbusa i np. funkcji resetu LK o określonej godzinie (np. automatyczny restart o 3:00 nad ranem).
<t></t>
Odpowiedz
#12
z modbasem to jeszcze trochę potrwa, mamy klika pilniejszych spraw, ale będzie.
CO do restartu LK, to do czego taka funkcja miała by służyć?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#13
Służyć by mogła w sytuacji w której układ zawiesi komunikacje Ethernetową, lub przestanie odpowiadać na pingi, lub ktoś wykona ataku DDOS..... Będzie pewność że się o określonej godzinie zresetuje.
<t></t>
Odpowiedz
#14
Wznawiam temat. Czy MODBUS jest już w trakcie realizacji? Pozdrawiam Ciepło.
<t></t>
Odpowiedz
#15
narazie testy z komputerem jako urzadzeniem koncowym po RS232, ale juz mam konwerter na rs485 i bede kupował jakies urzadzonko na magistrale do testów, może cos polecisz?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#16
Kurcze dobrze jakby było tanie.. Nie wiem jaki budżet ale coś takiego http://www.conel.pl/sterowniki,7.html mogło by być do testów. Firma fajna i myślę że dałoby się dogadać żeby przesłali też specyfikacje rejestrów... Choć może masz coś w domu z modbusem (pralka, kocioł w kotłowi..)
<t></t>
Odpowiedz
#17
Czy RS485 jest jeszcze w planach czy już może w realizacji?
<t></t>
Odpowiedz
#18
narazie temat został odłożony w realizacji. Trudno powiedziec kiedy wróci do realizacji
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#19
to ja może dorzuce 3grosze.

Zainteresujcie się protokołem MODBUS-TCP. Czyli jakis program na kompie (master) laczy sie z lankontrolerem a pozniej wysyla po modbusie przez RX-TX dane ktore otrzymał. Mielibyśmy (uzytkownicy) konwerter a nie sadze aby mocno obciazyl procesor zwlaszcza ze jesli wykorzystamy bufor z mikrokontrolera nie wplynalby na predkosc wykonywania innych podprogramow.
Jestem na etapie budowania plytek sterownikow do otwierania drzwiczek w maszynach vendingowych wykorzystujacych modbus do komunikacji. Wiele osob by sie tym zainteresowało zwlaszcza ze korzystają z podobnych rozwiazan (https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/advan...-rtu-ascii). Zrobienie przejsciowki UART-RS485 to kwestia paru zlotych bez optoizolacji (np MAX485 + 2rezystory 1k) brakuje tylko wyjscia do ukierunkowania transmisji.

Jesli cos pokrecilem to wybaczcie ale choruje


edit:
Teraz zerknalem i na zlaczu IDC10-1 są dwa GPIO. Nie wiem czy do czegoś są wykorzystywane ale jedno z nich mozna by wykorzystac jako zezwolenie nadawania

[Obrazek: 6722007500_1383662918.jpg]
<t></t>
Odpowiedz
#20
Taki konwerter dość łatwy do zrobienia, musimy sie nad tym pochylić, zwłaszcza że LK3 byłby konkurencyjny cenowo
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości