Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opóźnienie włączenia
#1
Witajcie,
Pomóżcie mi jak mam zrobić opóźnienie włączdenia, mianowicie mam czujnik zmierzchowy podłączony do LK3. Jak wartość osiągnie 2,5 włącza się oświetlenie przed domem, ale bywa czasami tak że wartośc wacha się od 2,4 - 2,5 i oświetlenie mruga. Jak zrobić warunek że jeśli wartość osiągnie 2,5 i utrzyma się przez 1minutę to włączy się przekaźnik.
Odpowiedz
#2
(10-10-2021, 10:43 AM)marcinb napisał(a): Witajcie,
Pomóżcie mi jak mam zrobić opóźnienie włączdenia, mianowicie mam czujnik zmierzchowy podłączony do LK3. Jak wartość osiągnie 2,5 włącza się oświetlenie przed domem, ale bywa czasami tak że wartośc wacha się od 2,4 - 2,5 i oświetlenie mruga. Jak zrobić warunek że jeśli wartość osiągnie 2,5 i utrzyma się przez 1minutę to włączy się przekaźnik.
histereza załatwi problem, ja nie mam co prawda zmierzchówki rezystencyjnej a odczytuje napięcie z panela fotowoltaicznego ale śmiało możesz się wzorować na moim ustawieniu zdarzenia
wartość histerezy możesz podać w dziesiętnych np 0.2 choć podanie 1 jest lepszym rozwiązaniem a poeksperymentowałbym z dobraniem wartości wyjściowej zadania
   
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#3
Fajniej by bylo gdyby to bylo doprogramowane w LK3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości