Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK 3.0 - problemy
#1
Dzień dobry,

Jestem szczęśliwym posiadaczem LK 3.0. 
Działał sobie do dzisiaj na sofcie najnowszym, czyli 1.58a - uptime 28dni https://tinycontrol.pl/pl/archives/lan-controller-30/
Dziś zalogowałem się na niego i pierwsza zakładka (Status) była pusta.
Ponadto nie reagował na żadną zmianę ustawień.
Restart prądowy nie pomógł, ale zauważyłem, że interfejs sieciowy wstaje bardzo długo - 2-3 minuty zanim zapalą się diody i urządzenie zacznie odpowiadać na pingi.

W celu przywrócenia działania podjąłem następujące czynności poza restartem prądowym powyżej:
1. Restart to fabrycznych się udał, ale w/w problemy dalej występowały
2. Zmiana FW udała się jedynie poprzez zwarcie pinów serwisowych. Nie mogłem LK wprowadzić w tryb bootloadera - krzyczał, że nie zaznaczony jest check w zakłądce Access. Niestety nie mogłem go przestawić, bo LK nie przyjmował rzadnych zmian.
Reload softu (1.58a, 1.56a, 1.55b) jedynie pogorszył sytuacje. Mam w przeglądarce napis 404: The requested file cannot be found.
Robię coś źle przy wgrywaniu FW poprzez opcję z pinami? Nie jest to nigdzie opisane.

Chyba wykonałem wszystkie czynności jakie przyszły mi do głowy i wyczytałem na forum.

Teraz pytania:
1. Czy domowych warunkach da się przywrócić go do życia?
2. Czy jest jakiś oficjalny serwis LK? Mój już jest po gwarancji.

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#2
Po podłaczeniu zasilania dalej wstaje 2-3 minuty?
Wygląda jak by padła zawnetrza pamiec flash, nie jest droga, u miesz sie lutownicą posłużyc?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Dzięki!
Serwis powiedział mi podobnie - odesłałem im do naprawy.
Jeżeli padanie flashy to taka normalna przypadłość, to chyba będę musiał się przeprosić z lutownica.
Jest jakaś instrukcja jaką kość kupić?
Odpowiedz
#4
W25Q80DVSNIG
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Cześć chciałbym się podłączyć pod post  Smile
Mam LK v3 zaktualizowałem mu softa do 1.58a,
wszystko było by fajnie gdyby nie spóźniał czasu. Spóźniał się ok 20min na godzine. Aż wczoraj przestał działać tzn zresetowal się do ustawień fabrycznych, zalogowałem się na niego skąfigurowałem siec zapisałem ustawienia. Szukam go po nowym ip a tu nic. Nie przyjmuje żadnych nowych ustawień a moduł Ethernet wstaje 2 min po podaniu napiecia. Czy te objawy wskazują też na pamięć Flash?
Odpowiedz
#6
prawdopodobnie, podpiał bym go jeszcze do konsoli do komputera przejsciówką uart-usb i zobaczyl co wyswietla
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Witajcie, jako że mój LK ma takie same objawy napiszę tutaj żeby nie tworzyć nowego tematu.
Przez przypadek wrzuciłem plik z softem do lk poprzez WWW upgrade, po tym LK przy logowaniu wyświetlał: The requested file cannot be found.
Po przywróceniu ustawień fabrycznych dalej nic. W LKtools go nie widać.
Co dalej z pacjentem da się zrobić?
Odpowiedz
#8
Musisz od nowa załadować plik www, użyj programu curl i metody post, żeby załadować plik z www
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
(12-28-2021, 11:08 PM)wilkxt napisał(a): Musisz od nowa załadować plik www, użyj programu curl i metody post, żeby załadować plik z www
OK, ale jaki adres ip ma LK, program LKTools go nie wykrywa.?
Odpowiedz
#10
(12-29-2021, 11:02 AM)majeski77 napisał(a):
(12-28-2021, 11:08 PM)wilkxt napisał(a): Musisz od nowa załadować plik www, użyj programu curl i metody post, żeby załadować plik z www
OK, ale jaki adres ip ma LK, program LKTools go nie wykrywa.?

Po przytrzymaniu przycisku reset lk zaklikał przekaźnikiem. (czy to oznacza, że ustawienia fabryczne zostały przywrócone ?)

ps. gdzie znajduje się opis metody post?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości