Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
(02-06-2021, 03:10 PM)wilkxt napisał(a): W lk3.5 będziemy dodawać taka funkcjonalność, może do lj3 też dodamy
no to czekam, 

szkoda byłoby wyrzucić lk3, trochę tego pracuje 

dzięki,
<t></t>
Odpowiedz
Załączam nowy soft v.1.58a, tylko  do Lk3.0 
.zip   lk3_firmware_1_58a.zip (Rozmiar: 362.73 KB / Pobrań: 276)
Poprawiono:
- ustawianie znakow +- przy diff
Dodano:
- vcc do DIFF
- diff1/2/3 do wyboru w innym diff
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(02-16-2021, 02:30 PM)wilkxt napisał(a): Załączam nowy soft v.1.58a, tylko  do Lk3.0 
Poprawiono:
- ustawianie znakow +- przy diff
Dodano:
- vcc do DIFF
- diff1/2/3 do wyboru w innym diff

działa, o to chodziło
dziękuję
Smile
<t></t>
Odpowiedz
Witam.
Chciałem zrealizować za pomocą LK następującą funkcjonalność, napiszę to trochę informatycznie:
Jeżeli Analog1>0 to uruchamia licznik na określona ilość czasu, np 5 minut. (np. Event0=1)
Jeżeli w ciągu 5 minut nastąpi zdarzenie na Wejściu Analog2>0 to następuje skasowanie licznika aż do kolejnego podania napięcia na wejście 1. (np. Event0=0)
Jeżeli nie to wysyłane jest email/sms lub cokolwiek.
Analog2>0 resetuje wszystko do stanu początkowego.

Bardzo przydatne by było aby szło to ustawić np z harmonogramu czyli np że działa w godzinach od 23:00 do 7:00.
Mam w testach LK V3 ale to tylko na próby. Jeżeli taka funkcjonalność będzie działać to będę myślał o zakupie nowego.

Druga sprawa to czy jest możliwość podpięcia pod LK w jakiś sposób więcej niż 8 czujek Dallasa na jeden kontroler. np 16 lub 24 oraz czy da się w jakiś sposób zrobić że jeżeli na jakieś czujce temperatura odbiera od normy o więcej niż np 3-4C to jest wyzwalany alarm/ wysyłane e-mail.
Odpowiedz
(01-13-2022, 05:28 PM)SirAdams napisał(a): Witam.
Chciałem zrealizować za pomocą LK następującą funkcjonalność, napiszę to trochę informatycznie:
Jeżeli Analog1>0 to uruchamia licznik na określona ilość czasu, np 5 minut. (np. Event0=1)
  Jeżeli w ciągu 5 minut nastąpi zdarzenie na Wejściu Analog2>0 to następuje skasowanie licznika aż do kolejnego podania napięcia na wejście 1. (np. Event0=0)
  Jeżeli nie to wysyłane jest email/sms lub cokolwiek.
Analog2>0 resetuje wszystko do stanu początkowego.

Bardzo przydatne by było aby szło to ustawić np z harmonogramu czyli np że działa w godzinach od 23:00 do 7:00.
Mam w testach LK V3 ale to tylko na próby. Jeżeli taka funkcjonalność będzie działać to będę myślał o zakupie nowego.

Druga sprawa to czy jest możliwość podpięcia pod LK w jakiś sposób więcej niż 8 czujek Dallasa na jeden kontroler. np 16 lub 24 oraz czy da się w jakiś sposób zrobić że jeżeli na jakieś czujce temperatura odbiera od normy o więcej niż np 3-4C to jest wyzwalany alarm/ wysyłane e-mail.

Spróboj pokombinowac z off delay przy wyjsciach w zdarzeniach oraz na we cyfrowych z praca bistabilna.
Jaki ma to byc sygnał ten analog1 analog ? Poprostu pojawienie sie jakiegos napiecie lub zanik? Jak wysokie jet to napiecie?

w Lk3 max to 8 dallasow, narazie wiecej nie przewidujemy. Co ozacza ze odbiega od normy? Ze jesli temperatura spadnie  lubwzrosnie o 3-4 stopnie? To mozesz utawic w zdarzeniach
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Oznacza to że np podłączę .... barierę laserową? która daje sygnał zwarciowy przekaźnikiem na analog1 i przycisk typu dzwonkowego oba na zasadzie zwarcia z GND. Mogą być inne pomysły odnośnie pinów.
Napisałem o LK3 ale też uwzględniam zakup LK3.5, tylko chcę wiedzieć że jest możliwość obsługi większej ilości czujek dallasa. Po prostu szukam jakiegoś rozwiązania pod moje potrzeby i wydaje mi się że w tym opisanym poniżej schemacie 8 czujek to za mało na sterownik.

Odnośnie różnicy.
Podłączam 8 DS w jedną linię rozkładam na dowolnej powierzchni, nie wiem co by tu wymyślić, np w pokoju koło okien drzwi itp. i jak równo spada lub rośnie temperatura na wszystkich to jest ok, ale jak jeden odnotuję zmianę temperatury większą niż np 5C w stosunku do pozostałych to wyzwala się jakieś zdarzenie, np SMS/e-mail.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości