Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszkodzony LK3 v3.8 ?
#1
Nowy po wyjęciu z pudełka
Podłączam lampki ethernetu migają nie mogę skomunikować się z modułem.
Zasilanie poprzez zasilacz lub ze swicha poe. Dioda świeci na czerwono ciągłym światłem.
Brak dostępu czy po adresie ip 192.168.1.100 nie pobiera również z dhcp.
Po wciśnięciu resetu ponad 5 sekund brak przełączenia przekaźnika czyli nie nastąpił reset chyba.

Pomysły się skończyły

Moduł do wysyłki na gwarancję ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
Tak, proszę reklamować
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Cześć
Zakupiłem LK3 SW 1.39 | HW 3.8 i po odłączeniu do rutera nie był widoczny przez narzędzie LKTools.
LK3 reaguje na przycisk reset prawidłowo, zarówno na zmianę stanu przekaźniku jak i całkowity reset potwierdza 'klikaniem'.
Wygląda na to iż nie jest wstanie otrzymać automatycznie adresu IP z automatycznego DHCP więc postanowiłem ustawić statyczny adres IP 192.168.31.101. (Ruter ustawiony na 192.168.31.5 do 192.168.31.254)
Obecnie LK3 jest widoczny z poziomu przeglądarki ale dalej nie jestem wstanie ustawić Klienta MQTT (info: MQTT DISCONNECTED)
Jeżeli chodzi o odczyt z czasem przez NTP też wygląda że nie odczytuje.... 
Więc chyba wszystko sprowadza się do poprawnego ustawienia parapetów sieci na LK3 lub by zadziałało automatyczne DHCP.
Poniżej kila zrzutów informacyjnych z ustawieniami w załączniku.
Doradźcie, co mogę sprawdzić lub zmienić.?


Załączone pliki
.zip   LK3 IP config.zip (Rozmiar: 169.64 KB / Pobrań: 126)
Odpowiedz
#4
Ustaw barmę(w ustawieniach sieci LK) na 192.168.31.1 bo taka jest faktycznie i powinno wszytsko dzilac. Zakladam, że LK jest wpięty do routera nr2 z adresacja xxx.xxx.31.xx
W mqtt, jak korzystasz z serwera mqtt.ats.pl musisz miec właczone uwierzytelnieanie, a wczesniej dodane urzadzenie do serwera
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
(08-05-2021, 12:10 PM)wilkxt napisał(a): Ustaw barmę(w ustawieniach sieci LK) na  192.168.31.1 bo taka jest faktycznie i powinno wszytsko dzilac.....

Po wprowadzeniu tej zmiany działa poprawnie. Dziękuję.
Czas z serwera NTP i MQTT połączone.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości