Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3 umiera
#41
(01-06-2021, 04:27 PM)wilkxt napisał(a): mogłbys jeszcze podesłać zrzut ekranu co masz w zdarzeniach ustawione?

uptime z nowym softem na ten moment 1 dzień z drobnymi


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#42
widzę, że używasz emiala, znaleźlismy błąd w jego dziłaniu i jak nie dostał poprawnie adresu z DNSa to mogł wywalac cała pamieć, a tym samym nie mozna było utworzyc połaczenia www.

Załaczam soft z poprawką tego błędu
.zip   lk3_7_firmware_1_33c.zip (Rozmiar: 495.84 KB / Pobrań: 207)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#43
Załadowałem, obserwujemy.
Odpowiedz
#44
Witam wszystkich,

Wygląda na to, że z softem 1.33c mamy "rekord życiowy". Jak na razie uptime wynosi 7 dni i 12 godzin. W tym okresie, w trakcie pracy LK, podłączyłem PT100 i dusk sensor wszystko ok. Odłączałem i podłączałem I2C i 1Wire i też wszystko ok. Przy okazji zauważyłem, że nie wystąpiły też te irytujące spadki wskazań czujników temperatury do -60 stopni. No, no... Nie chcę zapeszać, ale wygląda to dobrze. Obserwuję dalej, będę raportował co się dzieje.

Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#45
Witam wszystkich,

Myślę, że problem "wieszania się" komunikacji przez www został definitywnie rozwiązany. Up time na ten moment 32 dni !. Dziękuję. Przy okazji zauważyłem, że denerwujące peak'i z czujników I2C i 1Wire również zniknęły.

   

Uwagi - spostrzeżenia (mam nadzieję, że konstruktywne...):
1. DIFF nie działa prawidłowo: na INPA1 mam PT1000, kalibracja -13, mnożnik 1; na DS3 mam DS18B20. Przykład: INPA1 - 10,60, DS3 - 9,7, DIFF - 9,63...
2. dane T1, H1, P1 mam z czujnika BME280 (kalibracja tego egzemplarza +176 m). Przy kalibracji z wymaganą ujemną wartością (bywają takie egzemplarze) wskazania szaleją: u mnie kalibracja -1, odczyt 23218.17 hPa...
3. w zakładce "Dostęp" oprócz administratora dodałem dwóch użytkowników. Można zalogować się jako pierwszy użytkownik, jak drugi już nie można (inna sprawa po co drugi użytkownik skoro nie może on nic zrobić, więc nawet logów nie warto przeglądać. Może oprócz administratora wystarczy tylko "użytkownik"...

Dziękuję jeszcze raz za poprawkę softu w kwestii stabilności.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#46
(02-25-2021, 10:26 PM)kwanat napisał(a): Witam wszystkich,

Myślę, że problem "wieszania się" komunikacji przez www został definitywnie rozwiązany. Up time na ten moment 32 dni !. Dziękuję. Przy okazji zauważyłem, że denerwujące peak'i z czujników I2C i 1Wire również zniknęły.



Uwagi - spostrzeżenia (mam nadzieję, że konstruktywne...):
1. DIFF nie działa prawidłowo: na INPA1 mam PT1000, kalibracja -13, mnożnik 1; na DS3 mam DS18B20. Przykład: INPA1 - 10,60, DS3 - 9,7, DIFF - 9,63...
2. dane T1, H1, P1 mam z czujnika BME280 (kalibracja tego egzemplarza +176 m). Przy kalibracji z wymaganą ujemną wartością (bywają takie egzemplarze) wskazania szaleją: u mnie kalibracja -1, odczyt 23218.17 hPa...
3. w zakładce "Dostęp" oprócz administratora dodałem dwóch użytkowników. Można zalogować się jako pierwszy użytkownik, jak drugi już nie można (inna sprawa po co drugi użytkownik skoro nie może on nic zrobić, więc nawet logów nie warto przeglądać. Może oprócz administratora wystarczy tylko "użytkownik"...

Dziękuję jeszcze raz za poprawkę softu w kwestii stabilności.
Pozdrawiam

Ad1. Sprawdzimy , poprawimy
Ad2. Masz namysli "normalizacje" cisnienia do poziomu morza, faktycznie nazwa kalibracja jest tam troche błędnie wpisana. Normalnie czujnik pokazuje cisninie takie jakie jest na danej wysokości, jak chcemy miec cisnienie znormalizowane(takie jak podają w prognozie pogody) do poziomu morza to w polu kalibracja wpisujemy taka wysokosc w metrach na jakiej jest zamontowany czujnik nad poziomem morza. Nie przewidziałem wartości ujemnych, bo jakos nie pomyslałem, że ktos bedzie mierzył cisnienie w depresji, ale poprawimy to.
Ad3. Standardowo jest admin i user, dla usera mozna zrobic okrojona strone z panela głównego itp. Natomiast dodawanie dodatkowych użytkowników służy tylko to "basic autorization" w http, jesli ktos chce zdalnie wykonywać polecenia na LK i ma do tego miec dostep okreslona liczba uzytkowników (np. otwieranie bramy na osiedlu), do tego to jest zrobione. Na strone LK nie wejdziemy przez tych userów. Byc moze w instrukcji jest to słabo opisane.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#47
W kwestii Ad3.:

Jest to jasne, ale chodziło mi o to, że:

mam trzy zestawy

administrator login, administrator password,
user1 login, user1 password,
user2 login, user2 password.

Można zalogowąć się do okrojonego panelu user1 a nie można do okrojonego panelu user2.
Odpowiedz
#48
na stronie konfiguracyjnej usera jest jeden admin i jeden user, oni maja dotep do WWW LK. Pozostali userzy dodawani przyciskiem "add user" tylko do uwierzytelnenia przy dodawaniu komend.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#49
Dziękuję Rolleyes 

Jeszcze w wolnej chwili... o TinyESP odgrzałem wątek. Nie teraz, w wolnej chwili.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#50
Witam,

Wiem, że to nie ten wątek, ale szedłem właśnie na mqtt.ats.pl z zamiarem dodania urządzenia. Można dodać LK3, WR-01, GSM_K, GSMv4. Nie widzę tu TinyESP.
1. Czy możliwość dodania TinyESP została wyłączona?
2. Czy istnieje możliwość dodania "obcego" urządzenia na bazie ESP (np. Wemos D1 mini, NodeMCU) w oparciu o protokół Home Assistant (openHAB) MQTT?


Można prosić o słówko do kogoś z TinyESP, pls...

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości