Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RS485 i SDM72-M
#31
powinno byc ok

ale możesz zrobic normalnie jao gwiazdę czyli od lk do sofara i od lk do sdma, przy tych odleglosciach nie bedzie problemów, wiecej niż 20m chyba nie masz miedzuy udzadzeniami. Jaki masz falownik model?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#32
Wracamy,

Mam falownik 8,8 KTL-X.
Teraz mam problem z SDMem bo narazie tylko jego podłączyłem, ale mam pytanie bo coś chyba źle polutowałem. W załaczniku przejściówka i schemat jak się liczy 1234567810  patrząc od góry na złącza IDC101 i IDC10-2 ??

W jaki sposób sprawdzić lub ustawić Slave ID w SDMie ?
Jak powinno być podłączone A+ <-> A+ czy na przemian A+ <-> B-

Bo mi coś nie pokazuje wartości. Dodam że mam firmware SW 1.32c | HW 3.7

Ale ja jestem zawzięty.
Działa SDM idealnie, teraz tylko jak będzie okazja montuje panele i podłączam SofaSolara.

BTW, a czy dało by radę zrobić tak żeby te pola były edytowalne z SDMa czy Sofara.
Total system power
Import Energy since last reset

Albo choć przetłumaczone na Polski.

Zaje...... robota


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#33
może dodamy tłumaczenie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#34
Dobra teraz pytanie,
W jaki sposób zresetować SDMa tak aby wróciły mu wartości 0 wszystkich energii. Tak jak bym kupił w sklepie ??
Odpowiedz
#35
(02-18-2021, 08:26 PM)marcinb napisał(a): Dobra teraz pytanie,
W jaki sposób zresetować SDMa tak aby wróciły mu wartości 0 wszystkich energii. Tak jak bym kupił w sklepie ??
Pierwsze wskazanie jest całościowe - od momentu podłączenia licznika do sieci i nie można go resetować. Drugie wskazanie natomiast można wyzerować
może to ci pomoże http://support.innon.com/PowerMeters/SDM...otocol.pdf https://www.elektrykasklep.pl/file,53735...2_mid.pdf/   --> pomiar energii w określonym czasie
Kilka modeli miało dedykowany soft do hard resetu
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#36
A da sie zresetowac przez LK3 wskazanie z licznika np. Export Energy since last reset ??
Odpowiedz
#37
Nie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości