Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lan kontroler V2.5 router OpenWRT
#1
Witam. Posiadam LanKontroler w wersji 2.5 soft v.3.02 HOME i mam problem z połączeniem go z routerem. Gdy mam ustawiony statyczny, domyślnie IP na kontrolerze to po podłączeniu bezpośrednio do komputera (ustawiam kartę na statyczny IP i bramkę 192.168.1.1) łączy się bez problemu i mam dostęp przez WWW. Podobnie na moim satrym TPlinku wr543g jednak tam komunikacja zdalna jest niestabilna jak opisałem tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...l#18993705

Mam teraz router FritzBox 3030SL z wgranym oprogramowaniem OpenWRT 19.07 które pozwala na dowolną konfigurację. Jeśli podłączę do niego kontroler w trybie stały IP to w ogóle go nie znajduje, jakby kabel był odłączony. Jedyna opcja, żeby router go znalazł to ustawienie na kontrolerze DHCP a na routerze stały IP. Wtedy router go znajduje i przypisuje mu IP 192.168.1.50 jak na załączniku.

Problem w tym, że nijak nie moge się do niego dostać po WWW po wpisaniu 192.168.1.50 w wyszukiwarkę nic nie znajduję. Próbowałem różnie porty, przekierowania portów, ustawienia zapory jednak nic to nie zmienia.

Moim celem jest aby LK był podłączony do tego routera, który będzie łączył się po wifi w trybie client z moim domowym routerem. LK bęzie daleko od domu i prowadzenie kabla było by trudne.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#2
Z tego co widać masz dwie różne podsieci:
WIFI: 192.168.1.0/24
LAN: 192.168.2.0/24
Urządzenia pomiędzy tymi podsieciami nie będą widzieć się.
Urządzenia, które mają się łączyć ze sobą w tej samej sieci lokalnej muszą znajdować się w tej samej podsieci.

Możesz na komputerze ustawić więcej niż jeden adres (z różnych podsieci) i cieszyć się dostępem do LK
Odpowiedz
#3
(10-30-2020, 06:13 PM)trigel napisał(a): Z tego co widać masz dwie różne podsieci:
WIFI: 192.168.1.0/24
LAN: 192.168.2.0/24
Urządzenia pomiędzy tymi podsieciami nie będą widzieć się.
Urządzenia, które mają się łączyć ze sobą w tej samej sieci lokalnej muszą znajdować się w tej samej podsieci.

Możesz na komputerze ustawić więcej niż jeden adres (z różnych podsieci) i cieszyć się dostępem do LK
Połączyłem na routerze sieci, teraz mam tylko jedną 192.168.1.1 w której jest wifi i lan. Jednak teraz gdy podłącze LK nie ważne czy w trybie stały IP cczy DHCP to router w ogóle go nie widzi w logu widać, że urządzenie jest podłączone, ale router nie przypisuje mu żadnego adresu.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#4
Spróbuj poszukac go za pomocą LKTools, albo podłącz bezpośrednio do komputera, zmień komputerowi na stały IP z 192.168.1.X i zobacz wtedy.
Odpowiedz
#5
(11-01-2020, 06:40 PM)marcinb napisał(a): Spróbuj poszukac go za pomocą LKTools, albo podłącz bezpośrednio do komputera, zmień komputerowi na stały IP z 192.168.1.X i zobacz wtedy.
Jak podłączę bezpośrednio to znajduje bez problemu (stały ip w komputerze)
Odpowiedz
#6
Ja uzywam fritzboxow od lat (kilkunastu), i nigdy podobnych problemow nie mialem. Nie znam niestety portu OpenWRT na fb, ale sadze, ze to tutaj cos jest nietak - dlaczego mimo jednej sieci Galaxy A40 ma IP z innej podsieci?
Odpowiedz
#7
Na oryginalnym sofcie było tak samo, tak samo jak na FritzBoxie 4040SC u szwagra, wszystko działa a LK nie widzi. Jedynie na moim starym TPLinku mam dostęp do LK
Odpowiedz
#8
(11-02-2020, 09:31 PM)Borys47 napisał(a): Na oryginalnym sofcie było tak samo, tak samo jak na FritzBoxie 4040SC u szwagra, wszystko działa a LK nie widzi. Jedynie na moim starym TPLinku mam dostęp do LK
Jeśli Client AP który radiowo jest dopięty do głównego routera ma osobną podsieć (192.168.2.1), to musi być ustawiony pełen routing na głównym routerze, a Lan Controler jako gateway ma mieć wskazany tego klienta. Open WRT pozwala na routing, główny router jeśli bardziej zaawansowany pewnie też, ale tabeli routingu nie podejmuję się tu przedstawiać. 
Drugie rozwiązanie to połaczenie wszystkiego w jednej sieci w głównym routerem o adresie 192.168.1.1
Wtedy po pierwsze adres IP clienta radiowego i Lan Kontrolera za nim nadać na sztywno. Ale nawet wtedy zdarza się , że urządzenia za clientem AP nie są dostępne, choć one dostęp do internetu mają.
Wtedy można spróbować na cliencie AP zrobić router z NATem (bez tabeli routingu) i przeforwardowanie Lan KOntrolera na inny port. Nalezy ten port wpisać do http port w Network settings. 
I jeszcze - ostatnie zdjecia pokazuje, że choć nigby jest jedna sieć, to nie jest, bo telefon ma inną podsieć.


Załączone pliki Miniatury
   
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości