Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zasilanie pasożytnicze DS18b20
#1
Witam
Wcześniej używałem lankontrolera v1 do monitoringu temperatury - 3x ds18b20 podłączone w topologii gwiazdy (tego wymaga lokalizacja i istniejące okablowanie) wszystko działało poprawnie i nieprzerwanie kilka ładnych lat w pasożytniczym trybie zasilania (zasilanie po przewodzie danych).
Przy przesiadce na HW 3.7 układ przestał działać - czujki sa wykrywane , ale odczyt temperatury nie działa (lub działa tylko na jednej) i wskazywana temperatura to 85C lub 127.9C.
Po podłączeniu trzeciego przewodu z zasilaniem wszystko jest ok. 
Gdzie leży problem - nie ukrywam, że praca czujników na przewodzie dwużyłowym ma pewne zalety.
Odpowiedz
#2
I co? Sprawa rozwiązana?

https://serwisogrzewania24.pl/
Odpowiedz
#3
Po części. 2 dsy trójżyłowo, A jeden dwużyłowo z rezystorem przy samym dsie. Działa, sporadycznie pojawiają się piki nieprawidłowej temperatury na tym zasilanym pasożytniczo.
Odpowiedz
#4
(02-18-2022, 01:50 AM)skow29 napisał(a): Po części. 2 dsy trójżyłowo, A jeden dwużyłowo z rezystorem przy samym dsie. Działa, sporadycznie pojawiają się piki nieprawidłowej temperatury na tym zasilanym pasożytniczo.

Na dłuższą mete uszkodzisz rezystory podciągające w LK - wiem z własnego doświadczenia bo sam tak miałem i trzeba było pobawić się lutownicą.
Wady: błędne piki z czasem będą częściej, ale to już będzie za późno. Zalety! nie trzeba wymieniać długiego zapewne kabla, i lżej w kieszeni po ew naprawie LK

co się stało z V1 masz ją jeszcze? na niej też pojawiły się błędne piki...
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości