Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3 umiera
#31
trudna, sprawa z tym problemem, bo ciężko go wywołąć w warunkach biurkowych. Ze dwa razy mi się udało doprowadzić do takiej sytuacji ze padła łączność po www, a miało to miejscy jak łaczyłem się do LK z laptopa z słabym zsięgiem wifi, wieć wychodzi na to że problem jest jak jest dużo pakietów TCP z powtórzeniami i w rożnej kolejności. Będziemy starac się naprawic ten problem.
Jeszce podpowiem, że dla ułatwienia życia w chwili obecnej, jak LK wisi(komunikacyjnie), możesz go zrestartować programem LKTools https://tinycontrol.pl/pl/lan-controller-35/firmware/ . Poprostu robisz upgrade(softem który masz w LK lub nowszym), program wysyla pakiet(po UDP, a problem jest prawdopodobnie tylko z TCP), który resetuje LK i uruchamia go w trybie bootloadera i ładuje soft. Oczywiście ładowanie softu jest zbedne, ale przynajmniej zresetujesz LK. Może zgłosze do autora softu LKTools, żeby dorobił samą opcję zdalnego restartu.

Wracając do problemu, czy jak nie było już tej komunikacji z LK ale była z modemem to LK na pingi odpowiadał?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#32
Dziękuję za natychmiastową reakcję,

Jestem teraz w domu. LK3 jest 8 km stąd:-). Mam komunikację z tamtym modemem (siecią). Odpowiedź na pingi jest (załącznik). Z LK3 nie mam komunikacji - za godzinę będę przy nim. Zamontuję ponownie to gniazdko WiFi (do zdalnego restartu), szkoda czasu na "odwiedzanie" LK za każdym zawisem... Dodatkowo spróbuję w routerze zmienić komunikację na UDP tylko (obecnie mam TCP i UDP).

W kwestii wywołania problemu: "dla dobra nauki" na prawdę chętnie udostępnię loginy i hasła mogę być też pod telefonem przy routerze i LK, jeśli tylko znajdziecie Państwo czas.

Nie jestem informatykiem - świadczę usługi w zakresie szeroko pojętej elektrotechniki i na prawdę w LK3 widzę duży potencjał. Zainteresowanie jest i można by ich trochę sprzedać, ale musimy go dopracować. "Zawziąlem" się trochę i będę Wam raportował pewne rzeczy w związku z LK3.

Pozdrawiam    
Odpowiedz
#33
(12-11-2020, 10:36 AM)kwanat napisał(a): 2. Fajny jest pomysł z tym wirtualnym wyświetlaczem LCD. Parę rzeczy trzeba jeszcze dopracować ponieważ co innego jest na fizycznym wyświetlaczy a co innego na wirtualnym. Obrazki w załączeniu.

Jest to funkcja eksperymentalna, wiec z pewnoscia wiele mozna poprawic i rozwinac (jeszcze zbieramy opinie w formularzu dostepnym przy opisie funkcji na stronie urzadzenia). Na obecna chwile dane sa wyswietlane w takiej postaci jak na stronie WWW LK (Status), bez uwzglednienia parametrow AB z konfiguracji OLED, stąd inny format czesci odczytow.
Odpowiedz
#34
wrzuc jeszce ten 
.zip   lk3_7_firmware_1_33test.zip (Rozmiar: 495.73 KB / Pobrań: 190) soft, tylko chyba musial byś wyłączyć ten restart z schedulera bo inaczej sie nie dowiemy czy to pomogło. W razie zwisu zresetujesz aplikacja LKTools, tylko żebyś mial przekierowanie UDP na port 30403, bo na nim sa wysylane pakiety do LK.
W tym sofcie jest zmieniona numeracja czujnikow dla OLED i HTTP, jest dodane dodatkowe 0 na paczątku, dlatego że liczba sensorów doszła juz do 100, w modbusie tez sa zmiany, ale chyba nie uzywasz.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#35
Ok. SW 1.33test załadowany. W routerze ustawiłem port 30403, ale musiałem zmienić protokół z "tylko UDP" na "both" (UDP i TCP) ponieważ tylko po UDP nie było dostępu z zewnątrz. Teraz obserwujemy...

Widzę już, że OLED zgłupiał, ale to jest temat na później.
Modbusa będę używał. Spróbuję komunikacji z falownikiem VLT Danfossa. To też później.
Odpowiedz
#36
w OLED musisz dopisac jedna cyfre w formacie wysylania zamiast %XXAB, jest %XXXAB
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#37
Witam,

SW 1.33test jak na na razie stabilnie. Na ten moment uptime 3d 22h. Obserwujemy dalej.

Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz
#38
Dzień dobry,
Najlepszego w Nowym Roku wszystkim.

Niestety, problem nie ustąpił. Odpowiedź na ping jest, komunikacja MQTT także. Komunikacja przez www pada po pewnym czasie. Najdłuższy uptime wyniósl niemal 7 dni.
W trakcie poprawnej pracy LK3 restartowalem router kilka razy i nie miało to wpływu na komunikację www. "Odizolowałem" go także od sieci zewnetrznej na dłuższy czas, tzn. wszystkie urządzenia sieci wewnętrznej podłączone przez switch i dopóki LK3 nie zawisł wszystko było ok. Czy są jakieś pomysły co z tym dalej robić?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#39
(01-04-2021, 09:25 AM)kwanat napisał(a): Dzień dobry,
Najlepszego w Nowym Roku wszystkim.

Niestety, problem nie ustąpił. Odpowiedź na ping jest, komunikacja MQTT także. Komunikacja przez www pada po pewnym czasie. Najdłuższy uptime wyniósl niemal 7 dni.
W trakcie poprawnej pracy LK3 restartowalem router kilka razy i nie miało to wpływu na komunikację www. "Odizolowałem" go także od sieci zewnetrznej na dłuższy czas, tzn. wszystkie urządzenia sieci wewnętrznej podłączone przez switch i dopóki LK3 nie zawisł wszystko było ok. Czy są jakieś pomysły co z tym dalej robić?

Pozdrawiam

prosze jeszce ten soft sprawdzić, tez była poprawka z tym zwiazana
.zip   lk3_7_firmware_1_33b.zip (Rozmiar: 495.66 KB / Pobrań: 182)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#40
mogłbys jeszcze podesłać zrzut ekranu co masz w zdarzeniach ustawione?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości