Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3 umiera
#1
Witam,
Mam taki dziwny problem z moim LK3, otóż pochodzi około 20 dni i umiera tzn umiera sterowanie, umiera www. Tylko ping odpowiada. Po restarcie znów nie działa tylko ping działa. Po odczekaniu około 3 godzin podłaczyłem i działal. Po kolejnych kilku dniach to samo. 
LK3 ma temperaturę średnio 27 stopnii. 
Co może być nie tak ??
Odpowiedz
#2
(01-16-2020, 12:23 PM)marcinb napisał(a): Witam,
Mam taki dziwny problem z moim LK3, otóż pochodzi około 20 dni i umiera tzn umiera sterowanie, umiera www. Tylko ping odpowiada. Po restarcie znów nie działa tylko ping działa. Po odczekaniu około 3 godzin podłaczyłem i działal. Po kolejnych kilku dniach to samo. 
LK3 ma temperaturę średnio 27 stopnii. 
Co może być nie tak ??
jaka wersja softu?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Soft: 1.21
Odpowiedz
#4
(01-16-2020, 12:23 PM)marcinb napisał(a): Witam,
Mam taki dziwny problem z moim LK3, otóż pochodzi około 20 dni i umiera tzn umiera sterowanie, umiera www. Tylko ping odpowiada. Po restarcie znów nie działa tylko ping działa. Po odczekaniu około 3 godzin podłaczyłem i działal. Po kolejnych kilku dniach to samo. 
LK3 ma temperaturę średnio 27 stopnii. 
Co może być nie tak ??
Czy lk ma dostep do internetu i czy jest jakis forward aby był widoczny z zewnątzr ?

TomekO
Odpowiedz
#5
(01-16-2020, 12:23 PM)marcinb napisał(a): Witam,
Mam taki dziwny problem z moim LK3, otóż pochodzi około 20 dni i umiera tzn umiera sterowanie, umiera www. Tylko ping odpowiada. Po restarcie znów nie działa tylko ping działa. Po odczekaniu około 3 godzin podłaczyłem i działal. Po kolejnych kilku dniach to samo. 
LK3 ma temperaturę średnio 27 stopnii. 
Co może być nie tak ??

Witam,
Miałem taki sam problem i nie wiem z jakiego powodu. Ustawiłem sobie restart LK co dobę i hula to już bez zwiechy.
Pozdrawiam
mariuchol
<t></t>
Odpowiedz
#6
Odgrzebię watek: to samo dzieje sie u mnie, mam v3.7, soft 1.28a - przestaje (co kilka-kilkanascie godzin) dzialac, tylko ping.

Nie chcialbym ustawiac sztywnego restartu, poniewaz moglby on np. przerwac cykl pracy pompy ciepla, ktora steruje..

Moze za wiele rzeczy mam? LK steruje pompa ciepla, ma 8 czujnikow Temp. DS, czyta impulsowo licznik energii, ma watchdoga, i co 5 minut wysyla klientem http stany temperaturz i zuzycia energii na serwer..

Uwazam LK za swietny sprzet, ale cos go „boli”.. fajnie, gdyby przestalo..

Dzieki!
Odpowiedz
#7
Cześć,
U mnie był problem z polskimi literami, usunąłem wszystko co miało polskie znaczki i teraz LK śmiga bez problemów.
Odpowiedz
#8
Ok, dziekuje! Tez to zrobie, i zobaczymy, co bedzie dalej.
Odpowiedz
#9
Niestety,

moj LK 3.7 nie ma juz polskich znakow (przynajmniej wydaje mi sie, ze wszystkie pousuwalem), a znow "umarl". Przez kilka ostatnich mial reset o 23:59:40 (ustawiony na schedulerze), wszystko smigalo, ale dzis "nie wytrzymal", i zamarl okolo 20:35. Teraz moge go osiagnac tylko poprzez ping, strona www nie dziala, nie wysyla rowniez danych klientem http ani MQTT...

Update: okolo 3 nad ranem LK wstal - nie wiem, czy sam z siebie, czy np. byla krotka przerwa w zasilaniu, i to go zrestartowalo.
Odpowiedz
#10
A jesteś w stanie podpiąć do LK laptopa przez kabel uart-usb i odczytywać na konsoli co się dzieję ?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości