Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie PWM pompą obiegową Grundfos Alpha1L
#5
(11-18-2022, 01:28 PM)notek napisał(a): Ale w poście było ze jest we PWM nie 0-10V, ale faktycznie pompa nie ruszy jak wypełnienie PWM będzie za małe.
Natomiast sterowanie on/off od temperatury jest faktycznie proste, można tak tez sterować pompką obiegową CWU.

ta pompka nie jest sterowana pwm tylko napięciowo - chyba że są jakieś inne modele lub sposoby podpięcia o których nie wiem
  

przynajmniej ja mam taką do kompletu przy pompie ciepła i pompa zmniejszając obroty sprężarki wysterowuje obroty pompki regulując napięcie w zakresie od 5 do 12v na /filmie 6min mowa o 15v fizycznego napięcia sterownika/
przy czym odbywa się to tak że wpierw podaje 12v by wzbudzić pracę wirnika a następnie zniża do odpowiedniej wartości, a nie że jedzie od zera w górę bo szansa na ruszenie jest ale w okolicach 9-10v co właśnie zmierzyłem. 
i link na poparcie tego twierdzenia https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...4#19660604

należy dodać ze owe wyjście można znaleźć też w tańszym modelu i podróbkach grounfosa gdzie zamiast elektroniki z led jest zwykły potencjometr - wyjście jest tam pod dwoma pniami owego potencjometru.
w teorii taka prostszą podróbkę można by podpiąć pwm z LK bezpośrednio pod nóżki optoizolacji z pominięciem rezystora i powinno też śmigać bez konwertera 5-->10v 

Elektronika z ledami to cyfrowa wersja potencjometru podająca skokowo wypełnianie w zakresie od 50 do 100% co przekłada się na obroty w zakresie od 20 do 100% modulacja sinusoidy przez optoizolowany scalak 3x mos-fet z pominięciem kondensatora przesunięcia fazy

Dodam też ze pompą można sterować w odwrotnym kierunku na pinie out w zależności od prędkości wirnika pojawia się napięcie w przedziale od 2 do 5v - zmierzone też przed chwilą z ciekawości
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterowanie PWM pompą obiegową Grundfos Alpha1L - przez stAch - 11-18-2022, 04:55 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości