Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczanie przy utracie komunikacji 1-wire
#1
Witam
W jaki sposób mogę zlikwidować automatyczne załączenie się przekaźników na płytce przekaźnikowej w razie utraty komunikacji z czujnikami DS18B20 ?

LK3.7 steruje pracą bufora i zlicza liczniki energii inpd1 modbus i obsługuje DS18B20 - 8 szt, OLED, dodatkowy moduł wejść. 
Sterownie buforem odbywa się zdarzeń:
1.  OUT2 termostat sterujący zał. od zadanej temperatury 60stC z histerezą 15stC grzałki w buforze ciepła
2.  OUT3 = 1 jeśli temperatura jest <90stC - jako dodatkowe zabezpieczenie
obydwa wejścia są połączone szeregowo i sterują  stycznikiem który załącza grzałkę w buforze.
Dzisiaj miałem sytuacje w której bufor mi się nagrzał do 101stC wszystkie przekaźniki 1-4 były załączone taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, pomógł zdjęcie zasilania. Później zauważyłem że znikły mi odczyty temperatur (pojawiło się -60stC)  i znów się załączyły wszystkie przekaźniki na płytce. Odłączyłem jeden DS który ma najdłuższy przewód na razie jest ok ale nie pokoi mnie zachowanie LK nawet jak padną wszystkie DS nie powinno dochodzić do takiej sytuacji.

Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zabezpieczanie przy utracie komunikacji 1-wire - przez t.bacza@gmail.com - 11-21-2020, 09:49 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości