Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem..
#1
Witajcie,



cieszyłbym się, gdyby ktoś mógł mi pomóc w prawidłowym ustawieniu tablicy. Czegoś w logice nie rozumiem..



Problem główny: 



Kontrola pompy ciepła lato/zima



Sytuacja:



mam bufor ciepła 800l, w którym jako bańka wisi zbiornik CWU. Ze zbiornika wychodzi podłogówka. Z wyjścia bufora zasilana jest podłogówka.



PC kontroluję on/off lankontrolerem. Ma ustawioną sztywną temperaturę, i ogólnie chodzi fajnie. W detalu mam tak:



DS1 temp. w domu

DS2 temp na zewnątrz

DS3 temp. bufor góra (czyli temp. CWU)



OUT1 pompa ciepła standby (sama obiegowka PC-bufor) / on (sprezarka)

OUT2 pompa ciepła off/on 


OUT3 obiegówka na podłogówkę
OUT5 wyjście jakby wirtualne do zmiany lato/zima



ZIMA/LATO



1. LATO

na lato mam ustawione EVENT1 i EVENT2 / LK sprawdza temp. CWU, gdy jest za niska wlacza pompe ciepla, i doladowuje bufor. 

Dziala! jednoczesnie obiegowka na podlogowke jest wyłączona.

2. ZIMA
na zimę chcę, by LK sprawdzał dwie rzeczy:
a) gdy w domu temp. spada poniżej np. 17C, ma włączyć PC i dogrzać dom
b) gdy na zewnątrz jest poniżej 3C, włączyć PC (ale tylko na obiegówkę, by nie doszło do zamarznięcia)

Sterowanie lato/zima przełączam ręcznie, włączając/wyłączając OUT5 (co włącza też obiegowke podlogowki - wyłączona obiegówka=LATO). 

PROBLEM:
a) LK nie wysyła maili, że włączyl/wyłączył PC (testowe dzialaja)
b) ZIMA: gdy temp. w domu spada poniżej zadanej, ale na gorze w buforze jest ponad 40C, PC wlacza sie tylko na standby, tzn sprezarka (OUT1) jest wylaczona - najpierw wysysany jest bufor, a tego w sumie nie chce..

Na pewno tablicę zdarzeń dałoby się ustawić bardziej optymalnie - moglibyście pomóc? 


   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem.. - przez wodnik7 - 09-25-2020, 10:34 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości