Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z 5x DS18B20 i temp. powyżej 85 stopni
#1
Witam
Mam dla mnie (jak narazie) nie zrozumiały problem, który pojawił się po tygodniu (dokładnie 7 dni) prawidłowego działania.

DS są w gilzach; kable to linka x3; przykręcone na ZUG-i (kable nie mieszczą się w RJ), potem z zacisków drutem (ok 15cm) do RJ12 i w spliter 1WIRE:
nr 1. 2m, silikonowa izolacja do 125 stopni; przewidywany zakres pracy to +15 ~ +100 stopni (temperatura wody)
nr 2. 10m, PCV; -30 ~ +40 (powietrze na dworze)
nr 3. oraz nr 4. 2m, PCV; +15 ~ +80 (woda)
nr 5. 5m, PCV; +15 ~ +35 (woda)

Jak już wspomniałem przez 7 dni działało wszystko prawidłowo aż nagle wszystkie odczyty zniknęły.
Metodą prób i błędów okazało się, że "nie lubią się" czujniki nr 1 i nr 2 - wypięcie jednego z nich powoduje, że wszystkie pozostałe działają prawidłowo.
Czujnik nr 2 został wypięty...
Jednakże po paru dniach znowu wszystko zniknęło - tym razem okazało się, że wzrost temperatury na czujniku nr 1 powyżej ~85 stopni powoduje problem - gdy podłączony jest tylko nr 1 to mogę odczytać jego wartość ale wpięcie już jakiegokolwiek innego czujnika powoduje brak odczytu wszystkich.

Czy wzrost temperatury na czujniku powoduje większe zapotrzebowanie na napięcie i powinienem podciągnąć rezystorem między 5V a DATA ?
Czemu przez tydzień działało Dodgy ? Temperatury były podobne a po incydencie kilka razy sprawdzałem styki (są w hermetycznej szafce).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z 5x DS18B20 i temp. powyżej 85 stopni - przez trigel - 08-04-2020, 03:42 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości