Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3 i pobranie ix.xml do bazy danych
#1
Jako nowy forumowicz witam się z bywalcami i proszę o kilka porad i wskazówek do koncepcji wykorzystania LK3 w mojej firmie. Urządzenie po małych bojach udało się zmusić do rozmowy z MQTT oraz serwerem smtp onetu. Na tym etapie można powiedzieć, że urządzenie działa poprawnie - czujnik temperatury i dwa wyjścia przekaźnikowe sterowane zależnie od zadanych warunków. Zależy mi jednak bardzo na tym, by dane z odczytów zapisywać w bazie danych w sieci lokalnej (w razie awarii internetu). Myślę o imporcie do bazy MySQL bezpośrednio z /xml/ix.xml oraz dalszym przetwarzaniu danych już z poziomu bazy. Czytałem już wiele postów na forum i wiem, że udało się to Wam, choć szczegółowego rozwiązania nie znalazłem. Kolega z firmy nie ma problemu z pobraniem pliku ix.xml do bazy gdy znajduje się on bezpośrednio na dysku, jednak gdy próbuje pobrać go po lokalnym adresie sieciowym http://192.168.X.X/xml/ix.xml pojawiają się pierwsze schody. Tu pojawia się pytanie - jak to rozwiązaliście u siebie? Jak pobrać plik do bazy? Myślałem o użyciu jakiegoś narzędzia typu wget, by plik ix.xml pobierać na dysk lokalny gdzie stoi baza z interwałem 10 sekund, jednak wierzę że jest prostsze rozwiązanie 8-)
Odpowiedz
#2
A jaki masz ten problem w tym pobraniu pliku przez bazę bezposrednio w sieci?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości