Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK SERVER ver. 1.2.2 PL - Zdarzenia i Planowanie zadan, XML
#21
Ten post kieruję przede wszystkim do administratorów forum aby jednoznacznie się zadeklarowali,
że nie ograniczają inwencji i pomysłów użytkowników forum LK w zakresie rozwoju produktu.
Sam kupiłem 3 LK oraz sporo czujników i osprzętu głównie dlatego , że powstała możliwość ich integracji
porzez LK Server aby uprościć pewne funkcjonalności w zakresie automatyki domowej.Dodatkowo namówiłem kilka osób
na zakup LK tak, że okolo 20 szt zostało kupionych z mojej rekomendacji.w dalszym ciągu uważam ten produkt za dobry,
w dobrej cenie i rozwojowy dlatego m.in , że użytkownicy poprzez forum mają spory wpływ na kierunek jego ewolucji
i nie wyobrażam sobie sytuacji, że komuś kto zwiększa sprzedaż Waszego produktu poprzez wprowadzenie integracji w LKS
stawia się zarzut o cyt: "Zbyt komercyjny charakter postow"
Jeżeli miałoby się tak dziać to byłby to jeden z ostatnich moich wpisów na tym forum.I na zakończenie sentencja:
cyt: "Any failure can change the success and each success can be changed in defeat."
<t></t>
Odpowiedz
#22
Ja nie widzę powodów, żeby w jakikolwiek sposób ograniczać inwencje użytkowników
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#23
Używam LKServer od jakiegoś czasu i ogólnie jestem zadowolony.
Jednak chciałbym podpowiedzieć kilka moim zdaniem udogodnień, może uda się je wprowadzić w najbliższym czasie.
A oto te kilka moich uwag:
1. Funkcja wysyłania powiadomień e-mail po przekroczeniu zadanych wartości - podobno funkcja jest prawie gotowa , ale jak na ta chwile czekam
2. Panel i podkłady (obrazki) - przydałoby się możliwość zrobienia więcej niż jednej mapy - jedna mapa przy kilku (ja mam 10 LK) jest za mało czytelna
3. Panel - możliwość przesuwania raz ustawiony pozycji wejść, czujników przekaźników. Teraz trzeb akasowac i wstawia cod nowa
4. Poczatkowy stan przekaźnika, tak aby możliwe było zastosowanie styków NC jako załączony , teraz stan poczatkowy zawsze jest wyłaczony


I to na ta chwile buyłoby na tyle, no moż ejeszcze aby konto obserwatora miało tylko i wyłącznie sam panel bez poszcególnych LK w bocznym menu
<t></t>
Odpowiedz
#24
Dziekuje za sugestie.
Musze przyspieczyc kodowanie (wdrozyc wiecej funkcji, sama lista "to do" jest juz dluga Smile) i jak naszybciej opublikowc kolejna wersje softu.
<t></t>
Odpowiedz
#25
Witam

Gdzie mozna kupic LK SERVER ? Bo na stronie nie ma zadnej informacji
<t></t>
Odpowiedz
#26
W pierwszym poście masz załącznik w pdf , po otworzeniu na końcu pdf-a masz mail do autora LAN kontroler serwera , który nie jest produktem ATS.
<t></t>
Odpowiedz
#27
Witam,

Od tygodnia użytkuję LKS i potwierdzam, że to godne polecenia urządzenie.
Dopisuję sie do sugestii rozbudowy modułu obliczającego koszty zużycia energii na bazie liczników 2-taryfowych.

Czy moja sugestia odnośnie wyeliminowanie testu ping wykonywanego przez LKS przy współpracy z zewnętrznymi routerami (które na ogół dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa mają ustawioną opcję "nie odpowiadaj na ping") jest możliwa do zrealizowania ?

Opcjonalnie mozna by dać wybór dla użytkownika „rezygnuj z PING”

Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#28
Czy projekt jeszcze żyje?
Jakoś pomimo zapowiedzi nie ma nowych wersji.
<t></t>
Odpowiedz
#29
W/g mojej wiedzy produkt "żyje" bo jakiś czas temu miałem drobne problemy z LKS i wysłałem autorowi na priv dane do zdalnego dostępu i wszystko wróciło do normy.Dostałem również potrzebny patch omijający ssh przy pobieraniu danych więc interakcja z autorem jest.
Co do kolejnych wersji to wiem, że zapowiadany nowy projekt został porzucony i autor pracuje nad nowym konceptem , jednak w obliczu nowych wersji LK i różnych softów może to jeszcze potrwać . Pozostaje czekać albo postawić sobie samemu opensourcowy serwer pod openWRT lub ddWRT i oskryptować ogólnie dostępnymi bibliotekami.
<t></t>
Odpowiedz
#30
Cytat:NOWE FUNKCJE:
- ZDARZENIA - Możliwosc sterowania kilkoma LK, na podstawie pomiarów z różnych LK
- SCHEDULER - Możliwosc zaplanownia załączenia przekaźników o określonej porze dnia.
- XML - Wsparcie dla pobierania danych XML oraz sterowanie http GET dla przekaźników.

Jak ten Scheduler ma sie do schedulera lan kontrolera? Czy jest mozliwość zresetowania ustawień w Lan kontrolerze i przepisanie zdarzeń z LK Serwera
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości