Forum Tiny Control Solution
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler V3.5 (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE (/showthread.php?tid=933)



RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - wilkxt - 06-24-2022

Jak robisz reset do fabrycznych do nic nie może być podpiete pod wejscia INPA bo źle się skalubruja


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - marcinb - 06-24-2022

A jakis changelog do tego softu ??
Bo nie wiem czy potrzebuje od nowa klepac wszystkie ustawienia


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 06-26-2022

Pytanko... propozycja... z tych pilnych Smile wartych uwagi etc...
zdalne sterowanie:
czy do matrycy event można dodać zmianę stanu event na serwerze - dla zobrazowania propozycja poniżej
[Obrazek: event.png]

ponadto czy można tam dodać opcje SMS: na kliencie bez nakładki gsm dodajemy ip serwera z nakładką i reszta po staremu ze zdarzeń wysyłamy smsy
to nawet mogło by latać po tcp / httpapi z tym że trzeba by zrobić settingi do numeru i testowej wiadomości oddzielnie bo teraz musimy pobrać ustawienia wszystkich sms.
tak samo z OLED można by podziałać Smile

zdarzenia
propozycja dwóch ptaszków w eventach zdarzeń OLED SMS na zasadzie wysyłania info nie musi być piękne np.: inpa2(opis)[AND OR XOR] DS3(opis) ON/OFF out2(pompa)
czasem chcemy mieć info o zdarzeniu i trzeba specjalnie pod nie pisać event ... nie zawsze jest taka możliwość brak miejsca na event lub zajęte smsx oledx
event SMS aktualnie mamy 2 stany wysyłane do zdarzenia - nie zawsze są one konieczne, proponuje to rozdzielić używając opcji wartość gdzie 1 to sms dla stanu 1, 2 dla stanu 2, 0 dla obu stanów i włączyć opóźnianie wyłączania dla tej opcji.
miałem dzwonek do bramy pod inpd --> SMS, przychodzi jakiś frajer i napierdziela w klawisz a mój fon bombarduje prawdziwa salwa smsów o treści dzwonek do furtki x2 szt na każde naciśniecie klawisza aż musiałem to zmienić na opcje http z odpowiednio przygotowana stroną powiadomień która po httpapi wysyła SMS z LK - po co tak kombinować Wink

klient http - można dorzucić kolejne pozycje? w tym jedną dodatkową do okresowego wysyłania (np. stacje pogody dwa rożne serwisy )

klient mqtt - wysyłanie przy zmianie, jeśli sygnały inpdx eventx są krótkie to mqtt nie ma szans na ich wyłapanie.. może przenieść tą pule do wysyłania przy zmianie szczególnie inpdx
przy czym zamieścić info dla użytkowników wszelkiej maści liczników na tych wejściach że zaznaczenie ich zabije im komunikacje.

MQTT App eventx można by zmieniać ich stan analogicznie do stanów outx przy pomocy apki.


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - rpce - 06-27-2022

(06-24-2022, 12:27 AM)wilkxt napisał(a): Jak robisz reset do fabrycznych do nic nie może być podpiete pod  wejscia INPA bo źle się skalubruja

fajnie tylko można by było gdzieś o tym wspomnieć...


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - wilkxt - 06-30-2022

(06-26-2022, 05:38 PM)stAch napisał(a): zdarzenia
propozycja dwóch ptaszków w eventach zdarzeń OLED SMS na zasadzie wysyłania info nie musi być piękne np.: inpa2(opis)[AND OR XOR] DS3(opis) ON/OFF out2(pompa)
czasem chcemy mieć info o zdarzeniu i trzeba specjalnie pod nie pisać event ... nie zawsze jest taka możliwość brak miejsca na event lub zajęte smsx oledx
event SMS aktualnie mamy 2 stany wysyłane do zdarzenia - nie zawsze są one konieczne, proponuje to rozdzielić używając opcji wartość gdzie 1 to sms dla stanu 1, 2 dla stanu 2, 0 dla obu stanów i włączyć opóźnianie wyłączania dla tej opcji.

Chodzi o dodanie checboxów (przy On i Per) z SMS i OLED. Jesli chodzi o SMS to wyśle SMSa z powiadomieniem, ale jesli chodzi o OLED to wysle informacje na OLED, ale na jaki czas?


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 06-30-2022

(06-30-2022, 09:16 AM)wilkx napisał(a): Chodzi o dodanie checboxów (przy On i Per) z SMS i OLED. Jeśli chodzi o SMS to wyśle SMSa z powiadomieniem, ale jeśli chodzi o OLED to wyśle informacje na OLED, ale na jaki czas?

dokładnie np tam... powiadomienie to w zasadzie jest gotowe, stopka e-mail chyba coś takiego robi, na czas jaki mamy w ustawieniach z tym ze to wydaje się nie praktyczne z realnego punktu widzenia, trzeba by obserwować oled, ale pamiętajmy ze to właśnie rodzaj debugera będzie, lub bedzie świecić do momentu zmiany ręcznej ekranu jeśli ktoś nie ma włączonego autowygaszania/zmiany. ale to akurat mało istotne.

Prawdziwe info będzie nie tylko na oled ale na VOLED i tu prośba o dodanie dźwięku podczas zmiany ekranu i przycisku "next screen" to głównie tam będzie widoczna taka informacja.
W widoku użytkownika można by dodać też 1 linijkę txt jako widget /taki statusbar w ramce układu/ i tu mamy teraz prawdziwe tego zastosowanie.

Robimy stronę która pobiera cyklicznie ekrany z voled i zapisuje je w bazie. /mam już taką gotowa/ w momencie wejścia do budynku LK wykrywając ruch zapuszcza mi na OLED wszystkie zapisane komunikaty przez złącze impd4 i http4.
aktualnie mam własnego brokera który zbiera to z wszystkich podanych mu ip. ale to przesyłanie na oled można by realizować na poziomie LK
zaawansowani użytkownicy będą w stanie zrobić sobie taka stronę, tu ukłon w stronę odczytu oled po httpapi - będzie prościej.
Zwykli maja odczyt na żywo z jednej jednostki wszystkich LK.

prywatnie pytanie jak tam z miejscem na configu... mamy sporo text które sa nie wykorzystane poprawnie
zadanie typu sms ,email powinno być realizowane inaczej niż aktualnie w sensie zapisu conf,


gdyby tak zrobić zakładkę komunikaty z polami txt np 8 w dwóch kolumnach jak aktualnie do wyboru każde po max 150 znaków
działanie --> EMAIL lub SMS OLED ---> nr wiadomości 1-8 ---> wartość 0 1 lub 2 ---> opóźnienie --> i gotowe, nie prościej Smile /wartość 0 realizuje przy każdej zmianie stanu, 1 przy stanie aktywnym, 2 przy stanie negatywnym, opóźnianie blokuje realizacje przez jakiś czas
ta sama wiadomość może być użyta jako email sms czy oled tym samym można mieć 16 a nie 4 sms i wolność wyboru.
może najwyższy czas na wersje sw 2.0 Smile
dodać opcje usera readonly z dostępem tylko do podglądu panelu użytkownika
przy okazji porządki w menu bocznym email , siec --> łączność, oled  --> automatyzacja na tablecie nie mieści się układ strony przez zbyt długie menu boczne


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - notek - 06-30-2022

(06-26-2022, 05:38 PM)stAch napisał(a): klient mqtt - wysyłanie przy zmianie, jeśli sygnały inpdx eventx są krótkie to mqtt nie ma szans na ich wyłapanie.. może przenieść tą pule do wysyłania przy zmianie szczególnie inpdx
przy czym zamieścić info dla użytkowników wszelkiej maści liczników na tych wejściach że zaznaczenie ich zabije im komunikacje.
W Zdarzeniach jest jako wy MQTT, które wysyła komunikat przy spełnieniu warunku (czyli np zmianie we INPDx). Może to wystarczy?


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 07-01-2022

(06-30-2022, 02:30 PM)notek napisał(a):
(06-26-2022, 05:38 PM)stAch napisał(a): klient mqtt - wysyłanie przy zmianie, jeśli sygnały inpdx eventx są krótkie to mqtt nie ma szans na ich wyłapanie.. może przenieść tą pule do wysyłania przy zmianie szczególnie inpdx
przy czym zamieścić info dla użytkowników wszelkiej maści liczników na tych wejściach że zaznaczenie ich zabije im komunikacje.
W Zdarzeniach jest jako wy MQTT, które wysyła komunikat przy spełnieniu warunku (czyli np zmianie we INPDx). Może to wystarczy?

To ja myślałem ze to zestawia  połączenie, czyli ta funkcja wysyła wszystkie aktualne wybrane stany na serwer mqtt,,, w zupełności mi wystarczy...


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - marcinb - 07-12-2022

Witam,
Mam prośbę, czy można by było dołożyć do kolejnego firmware możliwość usunięcia aby było nie widoczne w Statusie użytkownika napisy DS1, H1, T1 itd. Jak na screenie ??

I dodatkowo zmniejszyć pasek Dowiedz się więcej. Wsparcie Ustawienia .... bo jest duży i w Statusie dla użytkownika (logowanie user/user) nie potrzeba aż tak wielkiego
Dzięki
   


RE: LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - stAch - 07-18-2022

(07-12-2022, 10:56 AM)marcinb napisał(a): Witam,
...
I dodatkowo zmniejszyć pasek Dowiedz się więcej. Wsparcie Ustawienia .... bo jest duży i w Statusie dla użytkownika (logowanie user/user) nie potrzeba aż tak wielkiego
Dzięki

to ja z kosmetyki poruszę tematy...
w ustawieniach UI checkboksy jakie zakładki (odsyłacze) maja być pokazywane na pasku bocznym, lista jest dość długa i na tabletach oraz urządzeniach z ekranami dotykowymi do 10cali masakra

w licznikach energii przydała by się własna niestandardowa jednostka miary która by była możliwa do wyboru w aktualnym comboboxie (input gdzieś na dole strony a w nim możliwość wklepania np. do danych stacji pogody L*L/m2)

user w trybie readonly z dostępem do statusu (brak możliwości zmiany stanów widocznych przycisków edycji nazw itd.)

pozdr