Forum Tiny Control Solution
LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler V3 (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE (/showthread.php?tid=768)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - wilkxt - 01-22-2019

Załączam nowy soft v 1.50b
.jpg   lk3-modbus.jpg (Rozmiar: 32.4 KB / Pobrań: 1,174)
1.Poprawiono:
- w "Remote control" wysyłanie pierwszej zmiany stanu wejścia po włączeniu lub dłuższej przerwie;
- wysyłanie snmp trap -źle wysyłał wilgotność, dodano DS7 i DS8;
- nowe poprawki w stosie TCP/IP;

2.Dodano:
- w "GSM" dodatkowe 4 pola w SMSach, teraz możemy ustawić rożne komunikaty dla wystąpienia zdarzenia i dla ustąpienia zdarzenia.
- w "Schedulerze" opcje restartu LK3;
- w "Schedulerze" opcje "Everytime", które wykonuje się co określony czas, czyli np. w polu z czasem wpisujemy 00:00:40 co oznacza wykonywanie co 40 sekund;
- w "Power/Energy", pole do ustawiania zadanej energii (set kWh)
- w "Power/Energy" opcje(Save energy after power off ) włączenia zapamiętania stanu liczników po restarcie, Uwaga stan jest zapamiętywany co około 5 minut, więc w najgorszym przypadku stracimy zliczoną energię za ostatnie 5 minut.
- regulator PID dla wyjść PWM - wersja w fazie testów
- czujnik pyłów zawieszonych PM1, PM2.5, PM4 i PM10 - SPS30 Sensirion, zarówno dla komunikacji po UART, jak i I2C, zasilanie z 5V. Domyślnie czujnik działa po UART, żeby wybrać komunikacje po I2C przed podłączeniem zasilnia, należy pin nr 4 czujnika podłączyć do GND.
- licznik energii SDM120 Modbus(mierzy 14 parametrów), komunikacja przez przejściówkę UART-RS485, poniżej schemat podłączenia przejściówki na układzie MAX485.
- zakładkę "Temperature sensors" zmieniono na "I2C i 1-Wire sensors", czujniki DS definiujemy jak wcześniej,a I2C wybieramy jaki czujnik/czujniki chcemy w danej chwili obsługiwać.
- dla wyświetlacza OLED trzeci parametr, definiujący o ile przyciąć wyświetlaną zmienną, wartość od 0 do 9. Np. dla wyświetlenia napięcia zasilania w poprzedniej wersji mieliśmy %062 co dawało wynik np. 12,45, teraz mamy %0620, co daje również 12,45,ale możemy ustawić %0621 co daje wynik 12,4, lub %0623 co daje wynik 12. Ma to na celu oszczędzenie miejsca na wyświetlaczu jak nie potrzebujemy tak dokładnego wyniku.
UWAGA!!! ten trzeci parametr ustawiamy tylko dla OLEDa, dla HTTP Client formatowanie jak w poprzedniej wersji czyli dwoma parametrami.
- W zakłądce OLED numery wszystkich dodanych czujników
Poniżej podpięcie przejściówki UART-RS485 na układzie MAX485
Piny RE i DE łączymy razem i podpinamy do GPIO2 (pin 8 w IDC1)
UWAGA- POPRAWIONO RYSUNEK- był błąd i żle wskazywał podpiecie lini RE i DE, maja byc podpiete do pinu nr 10(GPIO1) w IDC10-1

.gz   lk3_firmware_1_50b.tar.gz (Rozmiar: 318.85 KB / Pobrań: 306)


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - krzychor - 01-23-2019

długo oczekiwane zmiany - ładnie zaczynacie 2019 rok :-)
dziękuję !!!
pierwsze wrażenia: super funkcjonalności dodaliście

zauważyłem że w zakładce OLED po updacie wraca domyślna konfiguracja wyświetlanych informacji, giną ustawienia użytkownika
wiec jak ktoś używa oLED to niech sobie przed wgraniem nowej wersji zrobi zrzut ekranu z parametrami OLED
równiż ustawienia MQTT są wyzerowane,


pozdr krzychor


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - tomtos - 01-23-2019

wilkxt post_id=15941 time=1548156588 user_id=61 napisał(a):widze ze wysylasz dane po HTTP, na jaki serwer to wysylasz, jakis swój własny zdefiniowany?
Po "...tcp HTTP client_send uptime", jesli serwer z którym sie łączy jest dostepny powinienies dostać "...free space=xxxxx uptime=xxxx"
Szkoda że nia masz dłuższego zrutu z konsoli, od momentu gdzie przestaje wyrzucac ten napis "...free space..."

Tak, wysyłam na własny serwer, serwer działa bez problemów, z kompa mam pingi zarówno do tego LK jak i do serwera. Na serwer wrzucają się dane też z 2 pozostałych LK i nie ma problemu.
Nie mam dłuższego logu gdyż nie sposób trzymać włączonego kompa z logowaniem przez 24h/dobę, a nie wiadomo kiedy nastąpi zwis, bywa tak ze działa ok przez dwa tygodnie, aby później w d ciągu doby wywalić się 2 razy


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - wilkxt - 01-24-2019

tomtos wrzuć nowy soft i potestuj


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - Wojtek - 01-24-2019

krzychor post_id=15945 time=1548236598 user_id=5774 napisał(a):równiż ustawienia MQTT są wyzerowane,

...i ponowne załadowanie ustawień z poprzedniej wersji ich nie przywraca...
Scheduler zresztą też wyleciał w kosmos.

O... i temperatura oraz wilgotność wynoszą -60 na mqtt, a na stronie kontrolera nie są pokazywane wcale...


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - tomtos - 01-25-2019

Dobra, jest już nowy soft na LK, uwagi:
-opcja set kWh chyba nie działa jak powinna, albo raczej działa, ale tylko dla imp/kWh=1000 dla każdej innej wartości jest kaszana Smile
- czy jest możliwość dodania czujnika prądu ACS711KLCTR (+-12A/25A) ,pisałem już o tym Smile,
"Chodzi o czujnik prądu. Po dziwnych bojach z ACS711ex przeszedłem na ACS711KLCTR, niby to samo, ale ex ma czułość 90mV/A a KLCTR 110mV/A, co powoduje rozjechanie pomiarów o ok 18%"
- albo poprawka opcji mnożnika przy wejściach analogowych, w tej chwili działa tylko dla czystego pomiaru napięcia przy wybraniu dowolnego czujnika wynik wywala w kosmos.

Kolejne pytanie, jak działa AutoSwitch_OutX w Zdarzeniach?

Może pomyśleć nad zebraniem wszystkich poprawek i napisaniem aktualnej instrukcji Smile


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - octavvian - 01-27-2019

Hi, have you tried to add some schedule events lately?
Mine retain info like this... see image.
Any ideas?


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - OLED Kropeczka - krzychor - 01-28-2019

witam

i jeszcze po aktualizacji na wyświetlaczu OLED mamy gratis kropeczkę w lewym górnym rogu
raczej nie przypadek, bo jest na dwu LK


.jpg   IMG_20190128_090655_resized_20190128_055729507.jpg (Rozmiar: 911.02 KB / Pobrań: 1,241)


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - radioamator - 01-29-2019

Witam,
ostatnio jestem na etapie budowy ogrzewania elektrycznego w raz z sterowanie przez LK na działce. Zauważyłem problem, że po zaniku zasilania urządzenie pozostawia wszystkie wyjścia wyłączone pomimo, że przed wyłączeniem były załączone. Udało mi się to tylko raz (pierwszy i ostatni) uruchomić w poprzednim stanie. Zaktualizowałem także do najnowszego softu, wcześniej był ostatni, ale to też nic nie pomogło.
Po tej aktualizacji nie wiem, czy z mojej winy, czy z jakiegoś błędu przestała mi działać chmura. Po wgraniu najnowszego softu musiłem jako jedyną ponownie wypełnić zakładkę od klienta mqtt. LK nie reaguje zarówno na komendy z telefonu z aplikacją (wszystko szare) jak i ze strony www.


Re: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE - wilkxt - 01-29-2019

tomtos napisał(a):Kolejne pytanie, jak działa AutoSwitch_OutX w Zdarzeniach?
W zakldace control/OUT jest auto switch, w zdarzeniach mozna go uruchomić po spelnieniu warunku